Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogródek z oczkiem wodnym

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogródek z oczkiem wodnym

gosiam 17:18, 07 sty 2016

Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 16
Witam wszystkich serdecznie. Mieszkam w centralnej Polsce ok. 100 km od Warszawy w zabudowie szeregowej. Dom ma malutki pas zieleni z przodu i mały ok. 100 metrowy ogródek z tyłu. Ogród był już około 15 lat temu projektowany, ale potem było dużo zmian, wywalania roślin, które urosły za duże i teraz gdy mam już wolną rękę, postanowiłam zmienić zarówno tył jak i przód. Zdjęcia są z dzisiaj, więc za wiele nie widać bo śnieg zasypał, ale będę uaktualniać jak przyjdzie odwilż. Jeśli znajdę to wrzucę też stary projekt. Myślę o trawach tych dużych i średnich, żurawkach, cisach z przodu, rozchodnikach, wymianie drzewka i innych rabatach....
Pozdrawiam ciepło )

____________________
Gosia - Mały ogródek z oczkiem wodnym
gosiam 17:22, 07 sty 2016

Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 16


____________________
Gosia - Mały ogródek z oczkiem wodnym
jona 18:51, 07 sty 2016


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Witaj Gosiu . Bazę w postaci dużych roślin już masz , a co byś chciała jeszcze? Pokaż też ogródek wiosną lub latem, będzie większe o nim wyobrażenie
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Dorota123 21:54, 07 sty 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Witam Cię Gosiu.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
gosiam 22:22, 07 sty 2016

Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 16
Dziękuję za odpowiedź i powitania )
Chciałabym rabatę z obydwu stron, przy czym lewa jest nasłoneczniona, a prawa w półcieniu. Nie chcę też usuwać starych nasadzeń, a wkomponować coś w nie. Mam problem z nasadzeniami np. pod tymi wielkimi podciętymi choinami z tyłu działki, bo wszystko pod nimi schnie...trawa też. Na wprost przed ogrodzeniem zrobiłam nasadzenia dwóch Goliatów, a pomiędzy nimi hortensje anabel i powojniki, ale jakoś się to kupy nie trzyma. W taras jest wkomponowane oczko wodne z kręgu betonowego z obsadzoną przeze mnie ostatnio rabatką nad oczkiem a wokół posadziłam trzmieliny, żeby się pięły i zasłoniły beton. Nic na razie nie widać, ale jak tylko będzie można, to wkleję zdjęcia.
Za ogrodzeniem do ulicy posadziłam lilaka, za choinką trochę na wzniesieniu rząd dereni sibirica, potem trzy brzozy youngi i sadzonki bukszpanu od ulicy na niski żywopłot. Chcę się trochę przesłonić od ulicy, ale nie całkiem-żeby były delikatne prześwity i żeby zrobić przestrzeń, bo na tak małej powierzchni z płotem za oknem, prawie że miałabym klaustrofobię ) Mam nadzieję, ze nie zanudzam. Nie mogę doczekać się wiosny, chociaż śnieg też cieszy oczy. Pozdrawiam śniegowo )
____________________
Gosia - Mały ogródek z oczkiem wodnym
Gardenarium 15:58, 08 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomagam z podpisem

Zrób cytuj, poniżej masz kod podpisu

Gosia - Mały ogródek z oczkiem wodnym
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosiam 16:17, 08 sty 2016

Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 16

Gosia - Mały ogródek z oczkiem wodnym
____________________
Gosia - Mały ogródek z oczkiem wodnym
gosiam 16:23, 08 sty 2016

Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 16
ufff...dzięki )
____________________
Gosia - Mały ogródek z oczkiem wodnym
Gardenarium 20:00, 17 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

A w ogrodzie nie ma nic gorszego jak pośpiech i gorączkowanie się., Teraz zajmij się innymi pracami a z sadzeniem poczekaj aż się gleba ogrzeje, w ciepłej lepiej się korzenią drzewa. No i możesz kasę stracić.

W kwietniu sadź nie teraz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies