Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w szczerym polu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w szczerym polu

anbu 13:53, 29 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ewa Białobok jest wybitnie światłoluby. Wiem, bo swego czasu interesowałam się nim, bo chciałam go mieć
____________________
Ania Ogród Ani :)
ewusia81 23:07, 29 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
anbu napisał(a)
Ewa Białobok jest wybitnie światłoluby. Wiem, bo swego czasu interesowałam się nim, bo chciałam go mieć

tak, doczytałam chciałabym znaleźć dla niego inne miejsce ale to już "za" domem w słoneczku, mam nadzieję, że mi się uda w przyszłości...



Przygotowuje się natomiast do jutrzejszego ataku na tę iglastą rabatę. Muszę całą przekopać i wypielić więc jest co robić. Na szczęście mam całą majówkę na to

Pokombinowałam też z ustawieniem roślin i zerknijcie proszę czy tak może być??

W narożniku świerk serbski potem 3 Smaragdy...
resza roślin to:
4x choina Jeddeloh,
1x świerk Inversa
1x jałowiec Tamariscifolia
1x jałowiec na pniu (za x lat ma sięgnąć ziemi)
przy kamykach dałam trzmielinkę e.gaiety, a jak już drzewka podrosną i będzie cień to chciałabym dać hosty (stąd zostawione wolne miejsce)
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
MirellaB 07:15, 30 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Wszystko zimozielone? Nic kwitnącego?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
ewusia81 08:32, 30 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
MirellaB napisał(a)
Wszystko zimozielone? Nic kwitnącego?


Z kwitnących chciałabym konwalie tu "upchnąć" ale ona miejsca półcienistego potrzebuje więc mogłabym posadzić dopiero jak wszystko podrośnie by dać cień.. tak sobie to łopatologicznie tłumaczę
A masz może jakieś propozycje?? Wrzosy nie za bardzo lubię...

I pytanie czy jak dam pod korę coś cebulowego to w ogóle wyjdzie z ziemi?? Tam ma być grubo kory, więc chyba nie...
A może po prostu coś w małych doniczkach układać w tą korę- będzie można ustawić jak się chce i gdzie, a w razie czego sprzątnąć
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
MirellaB 18:56, 30 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Z kwitnących królowe ogrodu czyli hortensje i róże

Spokojnie spod grubej warstwy kory cebulowe wyjdą. U mnie 7 cm wysypanego kamyczka i nie było problemu z wybiciem się cebulowych
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
ewusia81 20:53, 30 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
Będę kombinować z cebulowymi
A hortki to będą u mnie na pewno ale w innych miejscach, być muszą
Tu myślałam żeby dać je pod płotem ze strony frontu (str.lewa) ale mam psy, którym muszę zostawić miejsce pod ogrodzeniem na "stróżowanie". Psy biegają wzdłuż ogrodzenia frontowego więc niestety w tym miejscu na całej długości rabatki i kwiatki odpadają Serce by mi krwawiło gdyby załatwiły mi śliczne hortensje..
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
MirellaB 09:53, 01 maj 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Rozumię też mamy dwa szalone psy i w tym roku przerobiliśmy trochę ogród dla nich np.w przedogródku przy płocie zrobiliśmy im autostradę z kostki, tym samym pozbyłam się problemu wydeptanego i zrytego trawnika. Róże są przy płocie odgrodzone płotkiem i też nie ma już problemu z ich połamaniem. Ogród mamy coraz bardziej praktyczny dla siebie i naszych psów
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
ewusia81 14:49, 01 maj 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
MirellaB napisał(a)
Rozumię też mamy dwa szalone psy i w tym roku przerobiliśmy trochę ogród dla nich np.w przedogródku przy płocie zrobiliśmy im autostradę z kostki, tym samym pozbyłam się problemu wydeptanego i zrytego trawnika. Róże są przy płocie odgrodzone płotkiem i też nie ma już problemu z ich połamaniem. Ogród mamy coraz bardziej praktyczny dla siebie i naszych psów


Mirelko, jak będę miała chwilkę to zajrzę do Ciebie do przedogródka- może jakieś "patenty" na czworonogów znajdę
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
ewusia81 08:40, 05 maj 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
Przez majówkę i ja nie próżnowałam



Taka oto rabatka powstała, dodać muszę, że jest to moja pierwsza w życiu rabata (ok20m2) więc jestem z siebie/nas dumna i nie mogę nacieszyć oka Na pewno większości się nie spodoba, bo jest mało ogrodowiskowa, ale najważniejsze, że podoba się nam.

Będą jeszcze dosadzone trawki ale niestety w sklepie jeszcze ich nie sprzedają i pan pisał, że jakieś 2-3tyg muszę poczekać, więc jak mus to mus Poluje jeszcze na białą krzewuszkę do lewego narożnika, będzie wtedy z prawej konwalie a z lewej krzewuszka...
I dodam jeszcze, że przed kamieniami będzie płotek wys.80cmm bo będę dzielić przed psami przód domu od reszty ogrodu
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
elmagra 23:03, 05 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Zaciekawiłyście mnie tym białobokiem. Zaraz pędzę sprawdzać co to.

A rabata - super, że już zrobiona. Teraz potrzebuje czasu i dużo cierpliwości właścicielki.
____________________
Ela
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies