Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w szczerym polu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w szczerym polu

ewusia81 15:21, 29 lut 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
MirellaB napisał(a)

Myślę, że to bardzo przyzwoita cena


Tak mi się wydawało więc wytrwale dwa razy stałam w mega kolejce po niego Za pierwszym razem jak już miałam go prawie kupować, właściciel zatrzymał sprzedaż czegokolwiek, więc obeszłam halę w kółko i za drugim razem sprzedawali na nowo ale była jeszcze większa kolejka.. Na szczęście udało się Ludzie tam stali po rh i przepiękne magnolie-schodziły jak woda.. A ja zrezygnowana, upocona jak mysz kościelna w tym tłumie... Zdecydowanie mogę go nazwać "zdobycznym'
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
jolka 18:50, 07 mar 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Witaj EwusiaJałowiec piękny kupiłaś.
Widzę, że plany ogrodowe się tworzą, będę kibicować oczywiście.

Poczytałam o ukradzionych tujach, ech ..
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
ewusia81 20:19, 17 mar 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
Dziś miałam urlop, a że pięknie słonko świeciło w końcu postanowiłam wypatrzeć w "ogrodzie" wiosny
Modrzew obsypał się pąkami- jak wystrzeli będzie pięknie

Niestety z 6 czy 7 hiacyntów widać tylko 2 nie wiem czy czasem pies reszty nie wykopał po posadzeniu jesienią, bo na 2 szt ją przyłapałam na pewno. Niemniej reszta zabezpieczona, tylko chyba cały czas słonka im brak

I oczywiście nie była bym sobą gdybym wciąż nie czytała, zapisywała, planowała... To, że nie piszę na forum to nie znaczy, że mnie nie ma, oj nie Dzielnie i z uporem przebijałam się przez wątek hortensjowy, każdy post po poście... ponad 200str... ufff... ale ileż korzyści wyniosłam z lektury Wybrałam również najładniejsze moim zdaniem i najodpowiedniejsze do ogrodu w przyszłości. Do przedogródka mam trzy bukietowe faworytki: Diamantino (chyba najpiękniejsza), Little Lime oraz Sundae Fraise "Rensun". Muszę wybierać z niskich odmian bo okna mam na h.120 Projekt też zyskał nowy wymiar


Ps. dzwonki można by zastąpić czymś innym tylko czym??
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
Dominika11 20:22, 17 mar 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
a może zamiast szmaragdów np. dać trzmieliny na pniu, a z przodu bordowe żurawki, hortki podsadzić seslerią, a w nie cebule tulipanów

a tam jest słońce czy raczej cień ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
ewusia81 22:12, 17 mar 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
Dominiko, do 13 jest słońce, wystawa wschodnia.
Sesleria śliczna, zapisuje, ale tulipany niestety odpadają bo wyjątkowo ich nie lubię uwielbiam lilie ale one wielkie są i konwalie ale te z kolei malutkie... A propos tuji, to one mi się jakoś tak najbardziej spodobały w to miejsce, choć spotkałam się też z opinią, że jak będzie coś się na nich pokładać to mogą się ogolocić od dołu... no i klops, bo myślałam o czymś strzelistym i zimozielonym w tym miejscu
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
Dominika11 07:14, 18 mar 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Ewciu z tujami jest dokładnie tak jak piszesz - będą mogły się ogołacać. Jeżeli chodzi np o trzmieliny które Ci proponowałam są jak najbardziej zimozielone, jak nie lubisz tulipanów to możesz wsadzić inne cebulowe. Z przodu jako obwódkę daj żurawki a za nimi możesz wsadzić stipę, albo możesz dać kostrzewę siną - wybór nalezy do ciebie

a może zamiast szmaragdów poprostu inne niższe tujki np aurea, albo dać bukszpany prowadzone w "trójkaty"

nie wiem czy lubisz kwiaty - to możesz dać azalie czy rodki - tylko musisz się zdecydować co wybierasz, bo niektóre wolą kwasne podłoże
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
ewusia81 22:47, 18 mar 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
Zatem poprawiona wersja wyglądała by mniej więcej tak ??

stożek bukszapnu, hortki, stipa, żurawki 'Spellbound", jeżówki purpurowe, czosnki(ew.), rozplenica Herbsbauer i (tu trzcinnik ale może być inna wąska wysoka 120-140h trawa tylko jaka??). W donicy niezmiennie carexy a pod donicą trzmielina choć bardzo spodobały mi się również żurawki limonkowe...
W tej wersji jest zdecydowanie większy 'rozgardiasz' chyba nawet bardziej pasujący do wiejskiej okolicy
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
Dominika11 10:57, 24 mar 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
miałam własnie pisać, czy czasem nie za duzo tego wszystkiego na tak małym kawałku - bo jak dla mnie to tak
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
MirellaB 12:48, 24 mar 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zamiast żurawek szałwia, moim zdaniem najładniejsza odmiany szałwia deep blue

Do hortek Miskant ML
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
ewusia81 19:28, 24 mar 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
MirellaB napisał(a)
Zamiast żurawek szałwia, moim zdaniem najładniejsza odmiany szałwia deep blue

Do hortek Miskant ML


Wymyśliłam jeszcze inną kombinację, bardziej sielską- przedogródek hortensjowo-różany

miskant ML, hortki Diamantino lub Little Lime, szałwia omszona Rose Queen (kolor pasuje i jako jedyna ma w opisie że toleruje półcień), carex Ice Dance+ mała rozplenica Hameln.
Na wysokie tło pomyślałam o podporze, a na niej bluszcz i róża pnąca w kolorze różowym (Laguna?)(wycztałam, ze p.Danusia połączenie róży z bluszczem komuś radziła ) podsadzona inną mniejszą odmianą jeśli by się zmieściła...
Dominiko cała rabata ma dł.4,90m szer.1,5m więc chyba troszkę powinno się zmieścić bo hortki przeciez są mniejsze??
Generalnie ciężko jest mi wymyślić coś bardziej sensownego, a im więcej czytam i przeglądam tym bardziej podoba mi się taki sielski klimat. Myślę, że będę dążyła do założenia ogrodu kwiatowego gdzie głównymi motywami będą hortki i róże, może jeszcze lilie.. Oczywiście mam nadzieję, że będę potrafiła odpowiednio o wszystko zadbać zwłaszcza, że wszystkiego uczę się od podstaw...
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies