Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

Kawa 09:48, 16 gru 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
AgataP napisał(a)


Przejrzałam tylko na szybko, chcę celebrować jej przeglądanie, a do tego potrzebuję trochę spokoju więc pewnie w święta przy kominku będzie jak znalazł. Na razie mam jeszcze Gardeners world bo zamówiłam prenumeratę
Kurczę odrobinę przyjemności sobie zafundowałam. A jutro basen, a co... po takim maratonie cukierniczym należy mi się. Ale dzieciaki też zabiorę

A dziś wydałam kolejny tort, tym razem do przedszkola i to jest już koniec tortów, w tym roku W przyszłym tygodniu muszę zmierzyć się z sernikiem, bo nigdy nie robiłam. Marzy mi się pomarańczowy na czekoladowym spodzie.



ja dobrgo torta jadłam w tym roku tylko na komunii moeje córki później jakoś beztortowo

sernik pomarańczowy hmmm
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
ren133 09:57, 16 gru 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
AgataP napisał(a)


Renatka, mam składowisko sprzętu i wciąż sypialnię w salonie, no i biuro też, do tego prace wykończeniowe na górze to nawet mi się nie chce choinki ubierać.
Bo to na zasadzie kwiatek do kożucha

Poza tym święta kiedyś, gdy ja byłam mała, były zupełnie inne - rodzina cała to ponad 20 osób było, wspólne przygotowania do Wigilii miały coś z magii, wyczekane zapachy i smaki. Choinka z bombkami tak dopracowanym we wzorkach, że każdą oglądać można było wciąż i wciąż od nowa. Stół składał się z 3 lub 4 różnych mebli, nakryty obrusem mieścił wszystkich bez wyjątku. Kolacja trwała godzinami, bo każdy chciał z każdym porozmawiać, aż do północy, gdy dzwony przerywały dyskusję i przypominały o Pasterce. Śnieg, czarne rozgwieżdżone niebo, podsłuchiwanie zwierząt w oborze czy może coś powiedzą w końcu i sen w białej, wykrochmalonej pościeli... tak ja to pamiętam... dziś jest inaczej...






A to wybacz mi, ze nie pamiętałam o Twoim remoncie ... no tak ... w takiej sytuacji rozumiem, ze ciężko poczuć Święta ...
Zdaję sobie sprawę, że ciężko będzie przywrócić atmosferę Świąt z dzieciństwa ... rzadko kiedy jest tak jak było kiedyś ... chyba tu już nie chodzi o "postęp cywilizacyjny" ale o emocje, które są zupełnie inne kiedy było się dzieckiem ... ale wydaje mi się, że to teraz, chociaż może gorsze, jest równie ważne i trzeba o to zadbać, trzeba pielęgnować nawet to "inne" bo przecież nasze dzieci też będą miały wspomnienia ... musimy zadbać o to by były one jak najlepsze
Tego Tobie i sobie życzę
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
AgataP 10:05, 16 gru 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
ren133 napisał(a)


A to wybacz mi, ze nie pamiętałam o Twoim remoncie ... no tak ... w takiej sytuacji rozumiem, ze ciężko poczuć Święta ...
Zdaję sobie sprawę, że ciężko będzie przywrócić atmosferę Świąt z dzieciństwa ... rzadko kiedy jest tak jak było kiedyś ... chyba tu już nie chodzi o "postęp cywilizacyjny" ale o emocje, które są zupełnie inne kiedy było się dzieckiem ... ale wydaje mi się, że to teraz, chociaż może gorsze, jest równie ważne i trzeba o to zadbać, trzeba pielęgnować nawet to "inne" bo przecież nasze dzieci też będą miały wspomnienia ... musimy zadbać o to by były one jak najlepsze
Tego Tobie i sobie życzę


Wiem o tym Renatko, dlatego są i mikołaje i ozdoby i choinka też będzie.
Będą wspólne rodzinne święta, bo cieszymy się chwilami że mamy jeszcze tylu bliskich przy sobie
____________________
Z Pszenicznej...
AniMa 11:24, 16 gru 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Ja może nie krochmalę pościeli, stół jeden duży i obórka u dalszego sąsiada... (piesów, kotów, chomików słuchamy)...ale staram sie aby dla moich dziewczyn święta dalej kojarzyły się z magią...U nas wigilia tylko przy świecach i zapalonej choince
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AgataP 20:01, 17 gru 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Dziś olaliśmy sprzątanie i poszliśmy na basen - 3 h moczenia bezcenne.
Obiad - kurczaki w panierce, frytki i colesław - robione w domu - idealne.
A wieczór z winem El Sol koniecznie z Chile
A jutro ubierzemy sobie choinkę razem z córką, bo chłopaki idą na Star Wars historie Nie ma się co stresować przygotowaniami święta dla rodziny są codziennie
____________________
Z Pszenicznej...
Kasya 20:04, 17 gru 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42215
AgataP napisał(a)
Dziś olaliśmy sprzątanie i poszliśmy na basen - 3 h moczenia bezcenne.
Obiad - kurczaki w panierce, frytki i colesław - robione w domu - idealne.
A wieczór z winem El Sol koniecznie z Chile
A jutro ubierzemy sobie choinkę razem z córką, bo chłopaki idą na Star Wars historie Nie ma się co stresować przygotowaniami święta dla rodziny są codziennie


ja tez jutro ide na star wars
a choinke ubieramy za tydzien
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
UrsaMaior 20:10, 17 gru 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8321
Fajny dzień miałaś Ja już choinkę mam prawie gotową, ale trochę ogarniania zostało.
____________________
ogród pod lasem
AgataP 10:28, 18 gru 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Kasya napisał(a)


ja tez jutro ide na star wars
a choinke ubieramy za tydzien


Dziś wyciągamy bąbki, mogę już zawieszać szklane bo Zośka już duża dziewczyna i nie ściąga ich jak do tej pory
____________________
Z Pszenicznej...
Madzenka 06:32, 19 gru 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Fajnie poczytać o tej ściance rodzinnej. Świeta sa dla nas a nie dla stresu, popieram taką formę przygotowan
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
AgataP 09:16, 19 gru 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Madzenka napisał(a)
Fajnie poczytać o tej ściance rodzinnej. Świeta sa dla nas a nie dla stresu, popieram taką formę przygotowan


Bo to jest Madzenka słuszna koncepcja pozdrawiam
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies