Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

Pszczelarnia 13:26, 08 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A pąki tych buków są napęczniałe i miękkie? Zawsze można gałązkę przełamać i zobaczyć czy sucha. Mogą jeszcze się zbierać, chociaż moje już wystartowały. 2 tygodnie wcześniej niż normalnie.


Ekosystem za szopą - dobra nazwa.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Catalinasdiary 13:31, 08 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Agata, ja to podejrzewam, że gminy taki termin wybierają, żeby mniej do wywiezienia było. Kolejny jest pod koniec października :/ To samo z bio odpadami, w maju pierwszy raz zaiberają.
AgataP napisał(a)


Ja mam niedaleko kompostownię i MPO jak się okazało przyjmują wszystkie śmieci tylko posortowane.
Domyślasz się jak mnie to uradowało - i plastiki i gruz i meble stare i styropian normalnie tylko pakować przyczepkę i wio..
Do tej pory czekałam na wywóz odpadów wielkogabarytowych dwa razy do roku. W tym było w marcu jak na termometrze -20, nie wiem kto robił porządki w taki mróz by coś wystawiać
tak więc jeśli nie przyczepką, bo mąż ma tylko hak to ja zapakuje swojego vana i systematycznie pozbędę się tego barachła uffff
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
AgataP 13:38, 08 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Pszczelarnia napisał(a)
A pąki tych buków są napęczniałe i miękkie? Zawsze można gałązkę przełamać i zobaczyć czy sucha. Mogą jeszcze się zbierać, chociaż moje już wystartowały. 2 tygodnie wcześniej niż normalnie.


Ekosystem za szopą - dobra nazwa.


Ewo badałam je. W górnej części łamią się suche, w dolnej są giętkie więc czekam jeszcze. Reszta już w listkach jest, jak się okazało jeden chyba zielony się trafił.

Ale nie będę wymieniać, bo 2 szt to nie opłaca się zamawiać - w tym jeden to skrajny przy ogrodzeniu... dam im jeszcze się zdecydować
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 13:40, 08 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Catalinasdiary napisał(a)
Agata, ja to podejrzewam, że gminy taki termin wybierają, żeby mniej do wywiezienia było. Kolejny jest pod koniec października :/ To samo z bio odpadami, w maju pierwszy raz zaiberają.


U nas terminy do przyjęcia ale ten wiosenny to trochę za wczesny w tym roku przynajmniej kwiecień powinien być jak w roku poprzednim, drugi mamy 17.09 więc czas idealny.
Gmina u nas w miarę myśląca - jak nie wywiozą spod domów, zbierać po lasach będą
____________________
Z Pszenicznej...
sylwia_slomc... 13:43, 08 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82331
AgataP napisał(a)


Truskawki dostałam od Wendy z Księżycowego, posadziłam od razu do doniczek, potem miałam gotowe sadzonki - już kolejnego roku było co zjeść, w tym roku liczę na obżarstwo

Zawsze największe zbiory w drugim roku po sadzeniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgataP 13:49, 08 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
sylwia_slomczewska napisał(a)

Zawsze największe zbiory w drugim roku po sadzeniu


Nawet nie wiem ile truskawki w jednym miejscu mogą rosnąć...
____________________
Z Pszenicznej...
tulucy 17:40, 08 maj 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
U mnie jeszcze towar nie zakwalifikował się do wywiezienia... Czekam - póki co, jeszcze w miarę cierpliwie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Wendy79 18:43, 08 maj 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)


Nawet nie wiem ile truskawki w jednym miejscu mogą rosnąć...


Ja po czterech zmieniam, według płodozmianu.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 08:35, 09 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
tulucy napisał(a)
U mnie jeszcze towar nie zakwalifikował się do wywiezienia... Czekam - póki co, jeszcze w miarę cierpliwie


Luśka u mnie nabrał statusu o najwyższym priorytecie
już nie mogę na to parzeć... a stary tapczan też był, ale zgrał się w czasie z wywózką gabarytówki...
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 08:37, 09 maj 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


Ja po czterech zmieniam, według płodozmianu.


Nie wiem jak ja to zrobię ale miejsca na zmiany nie mam...

Chyba będę wymieniać pasami w tej mojej skrzyni - część wyrwę, dosypię dobrej ziemi z obornikiem i posadzę nowe ukorzenione wcześniej sadzonki... i tam może po 2 metry co roku.... czy to będzie dobre rozwiązanie?
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies