Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

AgataP 20:56, 03 lis 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Też mnie dzisiaj zaskoczyły kolory w ogrodzie. Z jednej strony takie lekko zamglone, a z drugiej wyostrzone. No i te napuchnięte kłosy rozplenic. Oczu nie można oderwać.
U mnie wczoraj była renowacja karmników. Jeszcze nie powiesiłam, choć sikorki już się zjawiły.


Gruszko, u mnie jeden karmnik wisi na wejsciu, na ganku. Banda sikorek objada trzmieliny z owockow i buszuja w tym karmniku. Przez okno kuchenne mam je na wyciagniecie ręki. Czasami siadają na rynnie lub parapecie i zaglądają do mnie.

Na katalpie dowiesze jeszcze kulki tluszczowe jak przyjda mrozy. Oprócz sikorek odmeldowla sie juz para kowalikow. Mazurków już nie liczę.
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 21:07, 03 lis 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
tulucy napisał(a)
Prognoza i mnie pociesza, bo mam ciągle warzywa na grządkach...


Luska, ja mam jeszcze pory, selery kilka pietruszek i marchewek.
Korzystam jeszcze z pietruszki naciowej i szczypiorku, aha jeszcze ze szpinaku i widze że kielkuje ten ktory posialam na zime. Ciekawe czy ja przetrwa. Może go trochę przykryje.
Nie jesteś więc sama. Za tydzień ma byc u nas mrozik więc trzeba będzie to wykopać.

Może jutro część pójdzie na kapuśniak z tegorocznej kapusty
____________________
Z Pszenicznej...
tulucy 21:09, 03 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Mnie szpinak nigdy się nie udał, siany wiosną wybijał w pąki od razu, siany jesienią zimowy nie wschodził w ogóle... Nie mam ręki chyba do niego...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
AgataP 21:10, 03 lis 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Anda napisał(a)
Piękną masz jesień w ogrodzie



Ewo, dziękuję bardzo. Ten rok był dla mnie ciężki. Cieszę się tym, że ogród nie wymaga już tak wiele wysilku ode mnie, a sprawia taką radość. Piękne kolory i faktury....uspokaja mnie to wszystko i dziala jak najlepszy antydepresant...
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 21:13, 03 lis 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
tulucy napisał(a)
Mnie szpinak nigdy się nie udał, siany wiosną wybijał w pąki od razu, siany jesienią zimowy nie wschodził w ogóle... Nie mam ręki chyba do niego...


Luska, no nie mów. Ja wciąż uszczykiwalam mu listki i moze dlatego skupial sie na tworzeniu bazy lisciowej, a nie kwiatow.
Mialam odmiane Matador.
Jeszcze ostatki pojda na koktajl + pietruszka
____________________
Z Pszenicznej...
tulucy 21:20, 03 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Mój miał dwa listki, no może trzy, i już wybijał... Nowozelandzki chyba. Matadora chyba nie siałam. Spróbuję wiosną. Lubię do koktajli owocowych
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
AgataP 19:02, 13 lis 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Jeszcze jesień ale za kilka dni mrozik ma już być u nas.
Udało mi się ogarnąć to:

Było



i się zmyło







____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 19:09, 13 lis 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Nie czekam na wiosnę, bo mogę mieć za dużo pracy... niedługo powiążę jeszcze trawy pod świerkami... a resztę zostawiam, by mieć ładny widok z okna.

W warzywniku resztki, ale nie mam już kiedy tego ogarnąć... natka pietruszki zostaje, może przezimuje, szczypior przycięty, są jeszcze pory i seler naciowy, nie wiem czy selera naciowego można mrozić? chyba zrobię eksperyment, bo lubię go do koktajlu z mleczkiem kokosowym...

Na róże kupiony mam już kompost i przekompostowaną korę - w dobrej cenie była więc wzięłam 3 worki 80 l. Czy powinnam już je obsypać ?

Poza tym nie wiem co jeszcze, woda zakręcona, karmniki oblegane, poidełka jeszcze funkcjonują

Kilka ogrodowych zdjęć





____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 19:12, 13 lis 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 19:13, 13 lis 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Róże jeszcze się starają



Ten też się pomylił z porą roku



A te nie

____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies