Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 23:47, 19 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Zakupiłam ostatnio irysy żyłkowane. Nigdy ich do tej pory nie miałam. Zobaczę jak (i czy wogóle) zakwitną
Fotki z co. - ale ku pamięci wystarczą

A może ktoś z odwiedzających ma jakieś doświadczenie w ich uprawie?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:52, 19 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
jolka napisał(a)
Ale fajny ten Birthday Party
Sadzonka dość niska ale taka masywna (kwiatostan też), zobaczymy w następnym roku co pokaże .
A swoją drogą to dopada mnie chyba jakaś jesienna melancholia jak sobie pomyślę, że to znów cły rok trzeba będzie czekać na te 3-4 miesiące ciepełka
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
hindsight 07:29, 20 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Piękny jest. Dzięki. Podoba mi się też, że jest krępy.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
m_gocha 22:30, 20 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Kolejny zapis dla pamięci - dokupione krokusy: białe, biało-fioletowe i fioletowe (po 20-25 szt.). Czekają na posadzenie ale to dopiero w X-XI

Zdjęcie fatalne ale na szybko zrobione w co.
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:50, 20 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Na zewnątrz niesamowity ziąb (tym bardziej odczuwalny gdy temperatura z dnia na dzień z 30 spadła do 10) a do tego ciągnące się mgły i mżawka.
Dzisiaj po pracy zamierzałam trochę popracować w ogrodzie... ale tylko wyściubiłam nos i zaraz wróciłam do domu
Ciepełko wróóóóć!
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
asiak 07:21, 21 wrz 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Oj, u mnie też zimno... brrr....
____________________
AsiaDziałeczka Asi
anbu 07:33, 21 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
A kiedy się sadzi cebule irysów? Czy zasada jest taka sama jak przy tulipanach?
Sorrrrrki ja się nie znam stąd me głupie pytania
Piękne Gosiu zakupasy
____________________
Ania Ogród Ani :)
m_gocha 08:18, 21 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
anbu napisał(a)
A kiedy się sadzi cebule irysów? Czy zasada jest taka sama jak przy tulipanach?
Sorrrrrki ja się nie znam stąd me głupie pytania
Piękne Gosiu zakupasy
Iryski będę sadzić po raz pierwszy, ale czas sadzenia jak krokusów, tulipanów itp.czyli IX-X To nie wszystkie zakupasy cebulowych Trochę się uzbierało też czosnków i tulipanów. Czosnki też będą u mnie po raz pierwszy (wpływ O.) A Ty Aniu zdecydowałaś się już na kfiotki? - widziałam u Ciebie o tym dyskusję, Ja ze swej strony mocno Cię zachęcam
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
anbu 10:11, 22 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dzięki Gosiu
Kffiutki będą, dojrzewam do tematu
____________________
Ania Ogród Ani :)
m_gocha 18:58, 03 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Totalny brak czasu Dodatkowo dopadł mnie stres i panika pod tytułem "nie zdążę!"
Może to dziwne, ale ostatnio coraz częściej daję się zaskoczyć oczywistym i przewidywalnym faktom "o rany to już?..." pomimo, że obiecuję sobie, że tym razem zrobię plan działań i będę je kolejno realizować. Niestety i w tym roku np. jakoś tak nagle skończyło się lato i już czuć, że zima tuż tuż... A trochę różnych roślinek w doniczkach niestety wciąż czeka na swoje miejsce

Z prac ostatnio wykonywanych to:
- przekopuję kolejny raz skarpę i wykopuję pozostałości chwastów (ale jest coraz lepiej - można powiedzieć, że prawie pozbyłam się podagrycznika). Obawiam się, że do wiosny znów zarośnie
- zakupiłam "trochę" kompostu (to trochę przerosło moje wyobrażenie ) i rozsypuję go na rabaty oraz ową skarpę
- znów podkradłam eMowi kawałek trawnika (ściągałam darń - darmowa siłowia pod chmurką ) i adaptuję na kawałek rabaty.
- i takie tam różne

Zostało już niewiele kompostu ale chyba już nie zdążę go przerzucić do ogrodu
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies