Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 23:15, 14 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
i jeszcze jaka miła niespodzianka mnie dziś spotkała Dostałam przesyłkę a w niej pięknie zapakowane, opisane listeczki rozchodników.

Będę próbowała je rozmnożyć wg wskazówek Szefowej.
Dla sprawcy (a właściwie sprawczyni) mojej radości wieeeelkie dzięki.
Jutro wysyłam ja
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:25, 14 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
a ten rozchodnik

to może Rozchodnik okazały 'Aureovariegatum'

Atrakcyjna, rzadko spotykana odmiana rozchodnika olbrzymiego, która wyróżnia się efektownym ulistnieniem.
Nie wymaga specjalnej pielęgnacji, a jej parasolowate, białoróżowe kwiatostany - zdobią ogród przez cały sezon. Kwitnie od sierpnia do października, dorasta do 50-60cm i należy do najpiękniejszych gatunków rozchodnika. Nadzwyczaj efektowne są jej mięsiste, żółte liście z zieloną obwódką, które są ozdobą bylin szczególnie wiosną, zanim pojawią się okazałe kwiatostany, wspaniale komponujące się z innymi bylinami o kontrastowym zabarwieniu, np. bordowym, jak u żurawki.

lub

rozchodnik białoróżowy 'Mediovariegatum'
Okazały, kępiasty rozchodnik kwitnący późnym latem, podobny z pokroju do bardziej znanego rozchodnika okazałego, ale odróżniający się pstrymi liśćmi. Grube, nierozgałęzione, sztywne pędy, dorastają do wysokości 60 cm. Roślina pozostaje w zwartej kępie przez wiele lat, z roku na rok dając więcej pędów. Pędy ulistnione na całej długości, wyrastają bardzo wcześnie wiosną i już wtedy stanowią ozdobę ogrodu. Liście podługowate lub jajowato eliptyczne, z piłkowanym brzegiem, kremowo żółte, ale z szerszym lub węższym, jasnozielonym obrzeżeniem. Kwiaty rozwijają się w sierpniu, początkowo białe, potem jasnoróżowe, zwłaszcza gdy występują ochłodzenia nocą, tworzą gęste, płaskie baldachogrona. Podstawowym wymaganiem jest pełne nasłonecznienie. W cieniu pędy stają się wiotkie, wydłużone, więc z łatwością wylegają i roślina traci walory dekoracyjne.
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
jolka 07:44, 15 wrz 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
m_gocha napisał(a)
Może też polecę i kupię biały. A pamiętasz odmianę?

Szczerze mówiąc nie zwróciłam na odmianę większej uwagi.
Nie mam ani jednego białego więc póki co nie kapryszę w odmianach
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
m_gocha 08:27, 15 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
jolka napisał(a)

Szczerze mówiąc nie zwróciłam na odmianę większej uwagi.
Nie mam ani jednego białego więc póki co nie kapryszę w odmianach
Wczoraj zakupiłam 1 szt. białego rozchodnika odmiana Stardust oraz 1 szt. ciemnoróżowego niziutkiego Birthday Party. Dzięki Jola za info
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Dorota123 14:03, 15 wrz 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Rozchodniki masz piękne i takie zróżnicowane. Falbanki z pajęczyny wyglądają jak delikatna suknia panny młodej.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
GorAna 20:32, 15 wrz 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Małgosiu, piękną masz biżuterię w ogrodzie
Pomyśl nad przeniesieniem wątku do Naszych ogrodów, będzie Cię odwiedzało więcej osób, przecież masz już piękny ogród
Buziaki
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 20:34, 15 wrz 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
m_gocha napisał(a)
a ten rozchodnik

to może Rozchodnik okazały 'Aureovariegatum'

Atrakcyjna, rzadko spotykana odmiana rozchodnika olbrzymiego, która wyróżnia się efektownym ulistnieniem.
Nie wymaga specjalnej pielęgnacji, a jej parasolowate, białoróżowe kwiatostany - zdobią ogród przez cały sezon. Kwitnie od sierpnia do października, dorasta do 50-60cm i należy do najpiękniejszych gatunków rozchodnika. Nadzwyczaj efektowne są jej mięsiste, żółte liście z zieloną obwódką, które są ozdobą bylin szczególnie wiosną, zanim pojawią się okazałe kwiatostany, wspaniale komponujące się z innymi bylinami o kontrastowym zabarwieniu, np. bordowym, jak u żurawki.

lub

rozchodnik białoróżowy 'Mediovariegatum'
Okazały, kępiasty rozchodnik kwitnący późnym latem, podobny z pokroju do bardziej znanego rozchodnika okazałego, ale odróżniający się pstrymi liśćmi. Grube, nierozgałęzione, sztywne pędy, dorastają do wysokości 60 cm. Roślina pozostaje w zwartej kępie przez wiele lat, z roku na rok dając więcej pędów. Pędy ulistnione na całej długości, wyrastają bardzo wcześnie wiosną i już wtedy stanowią ozdobę ogrodu. Liście podługowate lub jajowato eliptyczne, z piłkowanym brzegiem, kremowo żółte, ale z szerszym lub węższym, jasnozielonym obrzeżeniem. Kwiaty rozwijają się w sierpniu, początkowo białe, potem jasnoróżowe, zwłaszcza gdy występują ochłodzenia nocą, tworzą gęste, płaskie baldachogrona. Podstawowym wymaganiem jest pełne nasłonecznienie. W cieniu pędy stają się wiotkie, wydłużone, więc z łatwością wylegają i roślina traci walory dekoracyjne.

To trzeba by mieć na żywo dwie roślinki, by je ocenić, albo być botanikiem
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
kerii 14:56, 16 wrz 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Piękna kolekcja rozchodników ja je dopiero odkrywam) w tym roku trochę dzieliłam i mnożyłam tak że z jak na razie jednego zrobiłam kilka)
A fotki pajęczyn super
____________________
Jola Moja glebo terapia
hindsight 20:27, 16 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Pajęczyny ślicznie wyglądają na zdjęciach, ale ja ich nienawidzę. Zwłaszcza jak gdzieś przy twarzy czy szyi się zaplączą.

Rozchodniki koniecznie muszę zaplanować u siebie. Rozważam Birthday Party. Możesz pokazać jak wygląda?
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
MirellaB 20:49, 16 wrz 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Fantastycznie wyglądają pajęczynowe koronki.
Rozchodniki to faktycznie prawie bezobsługowe rośliny, warto je mieć
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies