Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 19:40, 03 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Niestety trwają prace przy zakładaniu listwy startującej (o której zapomniała firma wykonująca ocieplenie i elewację budynku). Jako że sam eM walczy z tym, prace bardzo idą powoli. A widok mojej żwirowej opaski z roślinkami (a właściwie jej ruiny) doprowadza mnie do rozpaczy

i tak dla porównania

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 19:49, 03 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
ale żeby nie było tak pesymistycznie to kilka fotek z ostatniego cudnego słonecznego weekendu
Wrzosowisko w porannej mgiełce


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Iwk4 19:52, 03 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
m_gocha napisał(a)
Niestety trwają prace przy zakładaniu listwy startującej (o której zapomniała firma wykonująca ocieplenie i elewację budynku).

Witaj, co to jest ta listwa startująca? Bo ja chyba też jej nie mam na gospodarczym budynku?
____________________
Ogródek Iwony II
bozga 20:23, 03 paź 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Ja też nie wiedziałam co to jest ta listwa ale już się dowiedziałam Elewację robiłam 4 lata temu, listwy nie mam ( mam się martwić ?), pamiętam, że strasznie marudziłam jeśli chodzi o rośliny- najbardziej żal mi było wisterii, ale przeżyła.
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
kerii 22:23, 03 paź 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
m_gocha napisał(a)



Piękna ta Twoja rabatka żwirowa "była" pocieszające jest to że jesień a do wiosny odrodzi się i będzie jak nowa
Co to takiego tam Ci tak łądnie na bordowo kwitnie?
____________________
Jola Moja glebo terapia
m_gocha 23:06, 03 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
bozga napisał(a)
Ja też nie wiedziałam co to jest ta listwa ale już się dowiedziałam Elewację robiłam 4 lata temu, listwy nie mam ( mam się martwić ?), pamiętam, że strasznie marudziłam jeśli chodzi o rośliny- najbardziej żal mi było wisterii, ale przeżyła.

Iwk4 napisał(a)
Witaj, co to jest ta listwa startująca? Bo ja chyba też jej nie mam na gospodarczym budynku?

Listwa startująca chroni przed przedostaniem się np. gryzoni pomiędzy ocieplenie a mur budynku, jednocześnie zapewniając utrzymanie wentylacji. Niestety w przypadku braku takiej listwy wszelkie gryzonie w łatwy sposób dostają się pod ocieplenie i buszują, bo mają tam idealne warunki. Niestety u mnie myszy (lub coś z rodziny myszowatych bo były zdecydowanie ciemniejsze) potrafiły wejść właśnie w te szczeliny (po odkopaniu widać było dziesiątki korytarzy w ziemi, które prowadziły pod ocieplenie) a następnie buszowały pod steropianem i jakby tego było mało przegryzły się przez piankę montażową wokół okna kuchennego i przeżyłam "wizytę" dwóch "myszowatych" w kuchni. Horror! Przez dwa dni było polowanie w kuchni na tych nieproszonych gości. Nie wspomnę już o wygryzionych dziurach w szpalecie okiennej oraz przede wszystkim o ubykach w ociepleniu
Podobno nawet kuna jest w stanie wejść pod tak niezabezpieczone ocieplenie
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:12, 03 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
kerii napisał(a)
Co to takiego tam Ci tak łądnie na bordowo kwitnie?
Jola to rozchodnik Red cauli z dąbrówką
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
jolka 23:13, 03 paź 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Jej, jakie cudne wrzosowisko Przepiękne!
A prac ziemnych współczuję. Żal patrzeć na te rozkopane żwirowe rabatki.
Prześliczne je miałaś! Ale na pewno będę znów, może jeszcze piękniejsze.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
m_gocha 23:24, 03 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Wrzośce już w blokach startowych do wiosennego kwitnienia

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 23:28, 03 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Zachwyciła mnie hortensja Bobo kolorem na jaki się przebarwiła
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies