Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie

zoja 21:06, 19 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Dziś znowu byłam w B
teraz mam 4 opakowania Elegant Lady i 4 tych pełnych purpurowych
Planuję dwie rzeczki - jedną jasną na rabacie łukowej i jedną w kolorach czerwieni na rabacie wczorajszej

edit: liczę także na zeszłoroczne...
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 10:22, 20 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Gazanie


Warto bylo siac
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 10:32, 20 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Misz-masz


Rozchodnik

----

Annabelle - drugie kwitnienie(mniejsze kwiaty) po lipcowym cieciu

----

Fairy i pierwsze dzielone zurawki w sciolce z trawy

-----

Werbena w kosmosie

-----

Trzecie kwitnienie rapsody

-----

Heliotrop - uwielbiam za zapach

Koniec
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
LyraBea 11:07, 20 sie 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
BasiaLT napisał(a)
Super by było. Trawa nic nie kosztuje i dostępna właściwie non stop - oprócz zimy oczywiście.
Ja też zaczęłam puste przestrzenie czyli cały obszar dookoła trawnika ściółkować trawą. Na początku ciężko mi było się do tego przekonać, bo umówmy się, elegancko to nie wygląda, ale teraz przyzwyczaiłam się do tego widoku. Pokos ubił się, osiadł i utworzył zwartą płachtę. Widzę też, że lekko ciemnieje, więc i widok tak nie drażni. Tak więc ściółkuję dalej.
Zoja..Tak cudne masz te białe, pełne Kosmosy, że nie mogę się napatrzeć. Zaczęłam się rozglądać w wysyłkowych za nasionkami. Zwykłych mam w pip, tych nie mogę nigdzie dostać ;(
____________________
Beata
agnieszka_m 11:29, 20 sie 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Piękne masz gazanie
ja też siałam i dwie mi się tylko zostały
dopóki ich nie pikowałam było ok
a później marniały
Na wiosnę też spróbuję ale do doniczek po jednym nasionku aby nie pikować

Biały rozchodnik cudny
Poluję na niego od dłuższego czasu i niemogę dostać
muszę chyba w necie zamówić
____________________
Mój mały ogródeczek :).
zoja 11:48, 20 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
LyraBea napisał(a)
Ja też zaczęłam puste przestrzenie czyli cały obszar dookoła trawnika ściółkować trawą. Na początku ciężko mi było się do tego przekonać, bo umówmy się, elegancko to nie wygląda, ale teraz przyzwyczaiłam się do tego widoku. Pokos ubił się, osiadł i utworzył zwartą płachtę. Widzę też, że lekko ciemnieje, więc i widok tak nie drażni. Tak więc ściółkuję dalej.
Zoja..Tak cudne masz te białe, pełne Kosmosy, że nie mogę się napatrzeć. Zaczęłam się rozglądać w wysyłkowych za nasionkami. Zwykłych mam w pip, tych nie mogę nigdzie dostać ;(


To dobre wiadomosci o tym sposobie sciolkowania oby to byl strzal w dziesiatke i srodek do unikniecia pielenia
Ja niestety nasion zbierac nie umiem a po tych deszczach to nawet nie wiem czy cos by z tego bylo - bede znowu zamawiac przez neta. Priv
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 11:51, 20 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
agnieszka_malysa napisał(a)
Piękne masz gazanie
ja też siałam i dwie mi się tylko zostały
dopóki ich nie pikowałam było ok
a później marniały
Na wiosnę też spróbuję ale do doniczek po jednym nasionku aby nie pikować

Biały rozchodnik cudny
Poluję na niego od dłuższego czasu i niemogę dostać
muszę chyba w necie zamówić


Ja sialam do kubeczkow po 2 nasionka (bardzo dużo w ogóle nie wzeszło)- ciezko bylo i dochowalam sie z 7 szt. W ogrodku mam 3, jedna ba cmentarzu- tam najladniejsza urosla i 3 oddalam Tesciowejca ona jeszcze sie podzielila

Bialego rozchodnika kupilam w obi ale widzialam go tez w leroy i casto - moze trafisz
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
LyraBea 12:36, 20 sie 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
zoja napisał(a)


To dobre wiadomosci o tym sposobie sciolkowania oby to byl strzal w dziesiatke i srodek do unikniecia pielenia
Ja niestety nasion zbierac nie umiem a po tych deszczach to nawet nie wiem czy cos by z tego bylo - bede znowu zamawiac przez neta. Priv
Dzięki. Złapałam Kosmosy powinny się wysiać same, ale pewnie te rasowe wybredne są i nie tak łaskawe jak te pospolite. Okaże się u Ciebie w przyszłym roku. Dosyć późno wschodzą. I to w miejscach, które kilkakrotnie pielone w międzyczasie jest. Pisze oczywiście o pospolitych, które u siebie mam.
____________________
Beata
zoja 14:19, 20 sie 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
To jeszcze raz gazanie.

Te ze zdjec porannych - tak wygladaja teraz:






-----------
Ta z cmentarza- rosnaca w pelnym sloncu i gorzej podlewana:




____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
sarenka 14:32, 20 sie 2016


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
My tak maliny ściółkujemy
zoja napisał(a)
Dziś znowu byłam w B
teraz mam 4 opakowania Elegant Lady i 4 tych pełnych purpurowych
Planuję dwie rzeczki - jedną jasną na rabacie łukowej i jedną w kolorach czerwieni na rabacie wczorajszej

edit: liczę także na zeszłoroczne...


są już tulipany w biedronce??
Super, może uda mi się podjechać
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies