Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie

zoja 07:09, 02 kwi 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
gosika67 napisał(a)
Cześć Zoja moje doniczki też były dziś na spacerze.Kwiatki Twoje zachwycają,czy to co zaplanowałaś wykonałaś? Widziałam Twoją rozpiskę. Iryski te niebieskie, niskie,ładnie się prezentują w grupie na rabacie. Ja jaskrów nie mogłam się dochować,ładnie wyglądają.


Moje to w polowie ze spaceru nie wrocily bo zapowiadali ze bedzie ciepla noc... - a tu temperatura teraz 6 st. C i zastanawiam sie co przetrwalo...
Poza podlaniem powojnikow mikstura zrealizowalam wszystko / ale ja jesienia sypnelam pod nie wegiel drzewny to licze ze grzyb sie nie wdal.
Moje jaskry kupne - tez kiedys probowalam z 'pazurkow' ale mi nie wyszlo, wiec kupuje jak jest okazja bo je lubie
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 07:11, 02 kwi 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Anabell napisał(a)
Oj! nowy nabytek czuję jak się cieszysz
rozsady zaraz pod folię wystawisz i w domu świątecznie może już być

Ja okrywam jeszcze w środku. ale ogólnie wszystkie już wyniosłam cynie też a najbardziej wrażliwe są.


Bardzo sie ciesze
Skoro nawet wtazliwe cynie tak trzymasz to juz nie bede sie obawiac o moje 'maluchy' - dzieki
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 07:26, 02 kwi 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
A teraz dowod na to, ze ogrodnik musi byc cierpliwy:
- moj rozsadnik:

Niestety jesienia nie porozsadzalam siewek i same ulegly selekcji naturalnej.

Dobrze, ze wysiewalam kolorami to nawet jak pomyle co przesadzam trafi na odpowiednia rabate
Mialam problem z identyfikacja, ale zapomnialam, ze zrobilam opisy a one przetrwaly deszczolki z lubianki pomalowane farba i napis markerem
Od gory:


Jedyne czego nie znalazlam to pierwiosnek. Jexowki dopiero sie wychylaja z ziemi. Przy bastepnym takim wysiewaniu obiecuje sobie to rozsadzic jesienia.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 07:30, 02 kwi 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Niektore w zblizeniu:

bratki i stokrotki.



Rogownica i kichawiec.



Przegorzan.



Stokrotka biala pomponowa.

Ciezko teraz z tego roslinki wydzielac - juz wczoraj mialam przyklad przy bratkach i stokrotkach- maja dlugie poplatane korzonki... I rosnac scisniete nie mogly sie pieknie rozrastac bo walczyly o miejsce - mam nauczke.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 09:02, 02 kwi 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Poranny spacer


____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 09:06, 02 kwi 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471


A to twardy zawodnik -jezowka rozowa - wyrywalam i deptalam myslac ze chwast...


Pytanie: Co to jest???:

Mam takie dwie, a nie pamietam co tam sadzilam...
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Winnie 09:10, 02 kwi 2017


Dołączył: 22 sty 2017
Posty: 40
Myślę, że to mikołajek płaskolistny.
____________________
Miejsce, gdzie najłatwiej mnie znaleźć
zoja 09:43, 02 kwi 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Winnie napisał(a)
Myślę, że to mikołajek płaskolistny.


Wow dziekuje
Moze trafilas - faktycznie kupowalam w zeszlym roku klacze ale nic z niego nie bylo - az do teraz
Dziekuje bardzo
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
gosika67 09:57, 02 kwi 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Też muszę sobie taki rozsadnik zrobić, wystarczy drewniana skrzynia co?
Ostróżki też tam trzymałaś? Mi wyszły z nasion w doniczkach i trzeba coś z nimi zrobić. Lewkonia mi wyszła ale jest jednoroczna, muszę ją popikować i potem do gruntu. W tym rozsadniku długo były sadzonki? Ja dopiero zaczęłam przygodę z nasionami.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Mo_nira 10:10, 02 kwi 2017


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 430
Ja też chyba taki rozsadnik sobie zrobię, ułatwi mi prace , u mnie namiot tez jeszcze robi za przechowalnie, a potem pomidory i ogórki tam zamieszkają
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5368-moj-wlasny-kawalek-klepiska?page=1
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies