Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016

hanka_andrus 18:04, 04 paź 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witajcie po robocie! Mam nadzieję, że pogoda pozwoliła Wam dziś popracowac w ogrodzie tak jak mnie.Trochę wykopała, trochę przesadziła, co nieco oplewiłam, kawałeczek skopany już na zimę. Połowa ogrodu zrobiona.
Ciekawe kiedy znowu uda mi się taki piękny dzień znaleźć na ogrodowe rajzy.
Do domu przytargałam bukiet dalii, chyba już ostatnie kwiatki, bo wiatr ostro daje z północy i zimnem częstuje. Następna wizyta będzie już z koszami na karpy daliowe.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 18:07, 04 paź 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Edenka jeszcze pompuje, a obok inna różyczka też nie chce być gorsza. I new Dawn, też się stara.



I hosty już w odwrocie.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Iwk4 18:13, 04 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Przyszłam Haniu na dzisiejszą lekturę o pracach jesiennych. Co bym nie zapomniała, że do zimy czas się przygotowywać powoli. Znalazłam kilka rad wstecz i muszę wrócić w wolnej chwili.
Nie bardzo rozumiem to okrywanie butelkæ korzeni, bo butelka ma małæ srednicę, ale chyba czegoś w pośpiechu nie doczytałam. Mus wrócić.
Pozdrowienia zostawiam
____________________
Ogródek Iwony II
gobasia 18:15, 04 paź 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
U mnie bez deszczu i słonecznie...ale wialo okropnie
Zrobić się wiele nie dało...,zebrałam orzechy ,chyba opadły wszystkie od tej wichury...
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
hanka_andrus 18:59, 04 paź 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Iwk4 napisał(a)
Przyszłam Haniu na dzisiejszą lekturę o pracach jesiennych. Co bym nie zapomniała, że do zimy czas się przygotowywać powoli. Znalazłam kilka rad wstecz i muszę wrócić w wolnej chwili.
Nie bardzo rozumiem to okrywanie butelkæ korzeni, bo butelka ma małæ srednicę, ale chyba czegoś w pośpiechu nie doczytałam. Mus wrócić.
Pozdrowienia zostawiam


Butla pięciolitrowa, to nie butelka. A korzenie ochroni przed bezpośrednimi opadami deszczu. Bo rośliny w takie deszczowe zimy jak u mnie przeważnie wygniwają od nadmiaru wody, Dlatego ja nie okrywam stroiszem, ani słomą, bo to wszystko zbiera wodę. A tak, to wszystko przeleci poza roślinę, a wilgoci i tak będzie wystarczająca ilość pobocznie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 19:03, 04 paź 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Basiu, u mnie zanosiło się na deszcz, ale zaryzykowałam, i dobrze zrobiłam. Chmury przyszły około 13-tej, ale z dużej chmury mały deszcz. Udało mi się przed opadem zrobić w ziemi to co chciałam. Ale sadzenia cebulkowych jeszcze nie było. Może dam radę następnym kursem.

Azalia pontyjska już w kolorach





____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Basilikum 19:21, 04 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
Haniu u mnie tez juz jesiennie i kolory i pogoda. Cosik mi sie udalo w ogrodzie zrobic ale nie wiele
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hanka_andrus 19:58, 04 paź 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Izabelko, ale codziennie cosik, to i tak więcej niż ja raz na jakiś czas. Teraz znowu zapowiadają deszcze z północy, znów będę uziemiona w domu.

Moje hortki

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Iwk4 21:34, 04 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
hanka_andrus napisał(a)


Butla pięciolitrowa, to nie butelka. A korzenie ochroni przed bezpośrednimi opadami deszczu. Bo rośliny w takie deszczowe zimy jak u mnie przeważnie wygniwają od nadmiaru wody, Dlatego ja nie okrywam stroiszem, ani słomą, bo to wszystko zbiera wodę. A tak, to wszystko przeleci poza roślinę, a wilgoci i tak będzie wystarczająca ilość pobocznie.

Ale to mądre Haniu. Powiedz mi jeszcze, czy ty masz glinę, czy piasek w ogródku? Chodzi mi o typ gleby ...
____________________
Ogródek Iwony II
violka171 22:05, 04 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
mi Haniu czas nie pozwolił pobyc dłuzej w ogrodzie,a jak zajechaliśmy to sie rozpadało-i tyle mojego ,wiatr nieznośny u nas trochę szkód porobił w ogrodzie,nie za dużo ale zostawił ślad po obecności
ogolnie na dniach będzie mnie tu mniej,musze wstążki porobić na pasowanie 1 klas
tylko 66 szt
Azalia Twoja jest cudowna
pozdrawiam i pogody życzę
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies