Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Alicja169 16:21, 23 wrz 2021


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Wywalonych, zżartych bukszpanów żal, ale z drugiej strony - jak mówi Danusia - jest miejsce na nowe aranżacje.
Jak jedzie się uliczkami po mojej okolicy, wszędzie widać przed płotem wyrzucone kikuty całkiem objedzonych wielkich krzaków bukszpana. Znaczy to, że choć głośno o tym było to jednak wielu posiadaczy ogrodów nie dopilnowało na czas oprysków.
U mnie też wypadło wiele kulek
Podoba mi się Twoja cięta magnolia, może nabiorę odwagi, na wiosnę, też potnę swoją gwiaździstą.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Martka 18:51, 23 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Irenko, najpierw od góry do dołu, później od dołu do góry i na boki pooglądałam Twój ogród i nacieszyłam się tymi widokami drzew, obwódek, kipiących spoza nich traw, hortensji i rozchodników, donic i wielu piękności. Spotkanie z osobą, która "współczuje" ogrodu, nie może się dobrze skończyć hahaha wk...w murowany, dzielna byłaś  Pozdrowienia, Irenko!  
Roocika 18:59, 23 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Martka napisał(a)
Irenko, najpierw od góry do dołu, później od dołu do góry i na boki pooglądałam Twój ogród i nacieszyłam się tymi widokami drzew, obwódek, kipiących spoza nich traw, hortensji i rozchodników, donic i wielu piękności. Spotkanie z osobą, która "współczuje" ogrodu, nie może się dobrze skończyć hahaha wk...w murowany, dzielna byłaś  Pozdrowienia, Irenko!  

Marta, to jest straszne to współczucie osób postronnych i znajomych.
Każdy kto do nas przyjeżdża mówi, że nam współczuje, to strasznie podcina skrzydła i się udziela.
Dzielna byłaś Irenka, nie dawaj się.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Judith 19:07, 23 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Roocika napisał(a)

Marta, to jest straszne to współczucie osób postronnych i znajomych.
Każdy kto do nas przyjeżdża mówi, że nam współczuje, to strasznie podcina skrzydła i się udziela.
Dzielna byłaś Irenka, nie dawaj się.

Naprawdę podcina i sie udziela? Jak to możliwe?
Mnie taka sytuacja zdarzyła sie chyba raz - sąsiadka współczującym tonem mowila „ileż to sie pani napracuje, a potem o to jeszcze zadbać trzeba, tyyyyle sił i czasu, ech!”. Ja odpowiedziałam to, co poczułam: „ tak, czyż to nie piękne?”. O żadnym podcinaniu mowy nie było . Ze o udzielaniu nie wspomnę .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 19:12, 23 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ja w każdym razie na "współczujących" mam alergię. Nasłuchałam się przez wiele lat, kiedy opiekowałam się niepełnosprawną osobą. Wspólczucie jest bardzo czczym uczuciem, wolę próbować zrozumieć i jeśli mogę i druga strona chce - konkretnie pomóc.  
LIDKA 19:22, 23 wrz 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Od takich co współczuja ogrodu czy opieki nad kimś bliskim to trzeba uciekać. Bo to nigdy nie sa dobrzy ludzie.
Dobrzy to pytaja czy moga jakoś pomóc
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Basieksp 19:33, 23 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Milka napisał(a)

Dziękuję Basiu chyba jednak ten mur tu trzeba odmalować, wszystkich pytam i jedni na tak, drudzy na nie.


wygoliłam moje berberysy Admiration i tu też lawendy, plewienie szczawika, to horror
pomiędzy tawułami Gold Carpet, niska trawa Miłka




To ja jestem na nie jeśli chodzi o mur
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Milka 20:16, 23 wrz 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)

Fajna bo u mnie trzcinnik piaskowy i Karl Foerster dawno w nasionkach, a ten Twój w kwiatach, zdąża zawiązać nasiona potem? Mocno się rozrasta?

Te dwa, co wymieniasz, dawno wywaliłam, dla mnie paskudne,
Ten jest idealny, sprawdzi się tobie i na rabatach i jako grupa soliterów.
Nasion nie zbieram, wiosną, jakoś w kwietniu widać już siewki, jeśli chcesz, mam nadmiar
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 20:18, 23 wrz 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)
Tulipanowiec fajnie po cieciu wygląda Ja orzechowa kule teraz opitoliłam prawie do łysa bo nie było wcześniej jak się przez muł przedostać.

Sylwia, ty byłaś inspiracją, za tobą nasz orzech ogoliliśmy i jest kulkowany, aż o nim zapominam, ale drzewo jest. A tulipanowiec, paulownia, niektóre klony, to rośliny do krótkiego cięcia.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 20:19, 23 wrz 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
effka napisał(a)

Fajnie takie różne żywopłociki, spinają rabaty w piękne ramy. Ja mam za mało, tylko trzy malutkie obwódki cisowe i jedna tawułowa. Koniecznie muszę więcej zrobić.
Chcę uciąć trawnik nie trawy, trawnika nigdy mi nie szkoda ucinać

Piękny tulipanowiec, kiedyś mi się marzył ale do mojego ogrodu za wielki! Chyba, że odmiana fastigiata, koleżanka ma i jest extra.

Ewciu, byłaś widziałaś, ale krótko, to umknęło.
Ej, kochana, cosik dla męża zostaw
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies