Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 16:00, 25 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457

m. Genie

Susan
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 16:03, 25 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
rodek CW dołem jeden kwiat ma

piwonie bylinowe z pąkami

floksy szydlaste ruszyły

molinie cięłąm na jesień i tu już są cudne
na innej rabacie wiosną i jeszcze nie ruszyły
takie suche badyle, to resztki po moich kulach buksowych, trzeba je jeszcze zniszczyć
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mirkaka 16:26, 25 kwi 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
Zazdroszczę tego deszczu, u nas dziś niby trochę popaduje od rana ale to taki delikatny deszczyk, najwyżej 1 cm przemoczy ziemi.
Bardzo zaawansowana wiosna u Ciebie, nawet świerki już ruszyły
Magnolie teraz są piękne, trzeba podziwiać póki kwitną
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 18:11, 25 kwi 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12245
Też czekam z utęsknieniem na rzęsisty deszcz. U mnie tak samo jak u Mirki - ledwie siąpi. Ale powoli świat się zieleni.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Milka 19:35, 25 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mirkaka Mirka, bardzo mnie ten deszcz cieszył, do tego taki akuratny, fajnie podlewający, bo susza była okropna.
Jak się ma magnolie o różnych terminach kwitnienia, to nawet długo cieszą. Tak od lutego do maja kwitną.

Joku U mnie to dawno nie padało, a teraz aż 2 dni, dawno takiego fajnego deszczu nie widziałam. Od razu i zieleń i ślimaki i pasożyty i grzyby, achale wiosna.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 19:59, 25 kwi 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14000
Miluś nie przejmuj się. Zdążę posadzić nawet jak po świętach wyślesz to będzie dobrze.

Ja dzisiaj wysłałam po 14 in postem. Jutro pewnie nie będzie chyba, że transport nocny będzie. Ale w środę będziesz miała na bank.
Są zabezpieczone to mogą choćby nawet coś się poruszyło to są rośliny jak chwasty wyrosną.
Masz opisane na kartkach. Groniaste możesz posadzić bez dzielenia. Wolkers 2 szt jedna możesz podzielić jest większa.

U nas pochmurno ale nie pada dosyć ciepło ok 15 stopni.
A ja już deszczu nie chcę
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
kasiek 20:00, 25 kwi 2022


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21465
Milka napisał(a)

Ta fotka mnie powaliła... przepięknie!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Anda 20:07, 25 kwi 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
Boszsz, te Twoje klony, cudne. Zresztą jak i cała reszta
Psi przyjaciele to chyba najlepsi przyjaciele
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 20:57, 25 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Milka napisał(a)

Sylwia, podejrzewam, że tak będzie. U ciebie młody ogród, więc drzewa i krzewy to jeszcze nie wyzwanie, u nas niestety olbrzymy i albo koszty, albo dumanie jak to ugryź.
Nic konkretnie nie planuję, robię wszystko, co na razie trzeba. Kolejny problem, ta rdza gruszowa wykańcza mi jałowce, więc znowu wywalanie i wymyślanie i tak wkoło. No ale to ogród dla mnie, nie na pokaz, więc są miejsca lepsze i gorsze, ale to nie problem. Bo istota jest w tym, aby działać ogrodowo i ciągle dążyć do wymarzonego ideału. Rabaty bylinowe najmniej pracy wymagają.

W moim przypadku bylinówki są bardzo wymagające bo mi się nasiewa z ugoru sąsiada masa nawłoci i innego dziadostwa i walczę w sezonie z odchwaszczaniem wielokrotnie, a efekt mizerny. Zarasta co tydzień dosłownie. Ale kocham byliny i ciężko się będzie pożegnać kiedyś zupełnie z nimi.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:02, 25 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Zachwycam sie wiosennym ogrodem, cudnie macie nawet jak buksów nie ma
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies