Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 12:06, 20 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
gobasia napisał(a)
chyba przeprowadzę się w okolice Wroclawia...taka wiosna to u mnie za miesiąc -może?

Jedna koleżanka z forum, już się przeprowadziła z zimnego w nasze okolice wiem, że żartujemy, ale faktycznie u nas ta wiosna szybciej, w Jel. Górze tak też 2 tygodnie później.
dymy pachnące z trawy palonej się snuły

na tarasie juz przyjemnie w słońcu było

klona też nie przycięliśmy, za mało czasu

i dzień się powoli kończył
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Rosa 12:07, 20 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Piękna wiosna wkroczyła do Milkowego królestwa . Irenko, że wsadzony przez Ciebie patyk wypuści korzonki i zakwitnie to wiedziałam, ale że wysieją się odmianowe jeżówki to dopiero musi być radość . Będę kibicowała i podziwiała.
Idę szukać u siebie wiosny.
Rosa 12:12, 20 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Milka napisał(a)
.... u mnie prawdziwe przedwiośnie.
a tu mój warsztat ogrodnika, narzędziownia i nawozy itd


masz super warsztacik ogrodnika a kredens jaki uroczy , uwielbiam takie mebelki.
Milka 12:14, 20 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
AniMa napisał(a)
U Ciebie dobry klimat...u nas tylko przy rozchodnikach pączki się pokazały.... Dzisiaj muszę koniecznie sprawdzić hortensję....

Aniu, u mnie zacisznie i ciepło
Bukietowe już muszę ciąć, bo mi liście puszczająale szybciej niż w marcu i tak nie zdążę.
Rozchodniki są szybkie

bluszczy różnych pełno, drobne i ogromne, strzępiaste i nie



i tyle, muszę uciekać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
12:16, 20 lut 2017
Wiosna wiosna wiosna ach to Ty tralalalalala
U Was już daje znać o sobie.
Fajny macie ten swój Wrocław My jeszcze troszkę musimy poczekać za nią a potem szybciutko dogonimy

Irenko my też we dwoje tniemy wszystkie trawy.Inaczej nie da rady.
Masz ich dużo więcej jak ja ale i te moje dadzą nam popalić przy cięciu.I tego w nich nie lubię

Narzędziownia budzi mój zachwyt.Porządek,wymuskane masz tam niesamowicie.

O jeżówkach tych "królewskich" tak je nazywam słyszałam,że nie przekazują genów z rośliny matecznej.Jestem ciekawa jakie będziesz mieć jeżówki z tej co Ci się rozsiała.

Łukami cały czas się zachwycam nawet jak są bez kwiecistego ubranka
oliwka 12:21, 20 lut 2017


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Hej Irenko, mam pytanie o miedzian. Mam rozrobiony środek w niewielkiej ilości wody od jesieni (niecały litr). Myślisz, że taki miedzian się jeszcze nadaje do oprysku czy muszę zrobić nowy ? Mam tylko dwie roże i wierzbę hakuro więc nie wiem czy jest sens robić nową mieszankę czy mogę prysnąć tym co mam?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Milka 12:40, 20 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ROSA
dzięki Ewopo zimie jednak bałaganu trochę jest, ale powolutku ogarniemy
Raz mi się udało z odmianową, od Kindzi dostałam nasiona Milkshake i o dziwo dokładnie to wyrosło, dlatego jestem ciekawa, jak będzie z tymi

ANIAAAA
A z ciekawości pora policzyć te moje trawy, coraz ciężej z nimi. Mnie te nasiona rozplenic wkurzają, mam wszędzie i skubanie potem. No i ile siewek znowu, szok.
Dziękuję, mam nadzieję, że łuki w różach i powojnikach będą już w tym roku piękniejsze. Z porządkami różnie, czeka nas sporo prac, wymiana dachu, murarka, to znowu bajzel będzie

OLIWKA
kochana nie pomogę, ja nie robię żadnych oprysków, zabezpieczeń i czegokolwiek innego, jedynie daję nawóz rodkom, azaliam, hortensjom i magnoliom, na tym się kończy chemia...robię wywar z pokrzywy i jej używam na jakieś dolegliwości, albo czekam, jak roślina sama sobie poradzi, nie żebym taka eko była, nie mam na to czasu
odwiedzę was w wolnym czasie, muszę się za robotę zabrać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
BasiaLT 12:48, 20 lut 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Piękne nastrojowe fotki, super ci wszystko wschodzi. Ilość siewek jeżówek niesamowita. Też jestem ciekawa czy powtórzą kolor po matce. Narzędziownię masz wycacaną jak salon
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
ElzbietaFranka 13:44, 20 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Nie wiem kogo te dymy, ale dla mnie to trucizna.
Milka czy to twoje dymy, a co na to sasiedzi, mnie by powiesili w tym zagajniku obok mojej dzialki.
Masz ladny ogrod ekologiczny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basilikum 14:00, 20 lut 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Alez sie u Ciebie dzieje
donica sliczna ile kosztowala??
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies