Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

adewzuol 14:38, 28 lip 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Toszka ogromnie Ci dziękuję!!!!
Chyba mnie zmobilizujesz tym postem do przycięcia bukszpanów. Waham się, bo nie mam wprawy, a napatrzyłam się u AngelikaX na jej perfekcyjne cięcie i też chciałabym tak umieć. Jak nie będę próbować, to się nie nauczę. Będzie strzyżenie w weekend....jeśli nie będzie padać.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Toszka 14:44, 28 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kup zwykłe nożyczki jak do papieru np. Fiskarsa (bierz największe). Muszą być ostre. Takimi nożyczkami spokojnie ostrzyżesz i dziur nie wyrąbiesz. Jak się stępią to kupisz nowe
Mam ponad 40 kul buksowych, w tym kuliszcza po 1,2m. Wszystkie tnę takimi nożyczkami. A cisy już szpalerowymi


EDIT
Zaczynasz od góry - prawie płasko. Potem stajesz okrakiem nad kulką i tniesz naokoło. Technikę znajdziesz sobie sama, z upływem ilości obciętych kulek i... lat praktyki. Tnij mocno, w miarę głęboko. Czym głębiej (w granicach rozsądku) tym efekt lepszy i więcej gęstych przyrostów.
Cięcie płasko od góry nadaje kierunek cięcia i wychodzi kula, a nie jajo
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
adewzuol 14:53, 28 lip 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Toszka napisał(a)
Kup zwykłe nożyczki jak do papieru np. Fiskarsa (bierz największe). Muszą być ostre. Takimi nożyczkami spokojnie ostrzyżesz i dziur nie wyrąbiesz. Jak się stępią to kupisz nowe
Mam ponad 40 kul buksowych, w tym kuliszcza po 1,2m. Wszystkie tnę takimi nożyczkami. A cisy już szpalerowymi


Jesteś niezastąpiona!
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 14:59, 28 lip 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
A jeżeli chce żeby kulka urosła mi większa niż ją kupiłam, to mam przystrzyc tylko trochę? Jak gdyby zostawić oczekiwaną długość pędów mimo, że nie osiągnę okrągłego kształtu. Czy raczej ciąć w kulę i czekać aż przez lata nabierze rozmiaru. Zawile napisałam.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Toszka 15:38, 28 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
I to jest zabawne, że czym mocniej tniesz tym mocniej i proporcjonalniej odrasta/rośnie
Dam przykład - z rocznej sadzonki (własnej produkcji) po 3-4 latach mam kulę 45cm średnicy. Dodam, że kulę ciętą 3 razy do roku - w połowie marca, w połowie czerwca i pod koniec lipca Wszystko mocne, głębokie cięcia.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Basinkowo 23:14, 28 lip 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 85
adewzuol napisał(a)


Odpiszę z przyjemnością, bo do tej pory to ja korzystam z ogrodowiska i odgapiam, proszę o rady.

Twój przypadek jest bardzo podobny do mojego. Tak, zadaszenie jest z poliwęglanu, ale nie wiem jaki jest gruby i czy jednokomorowy. Sprawdzę u M i dopiszę. Jest dokładnie jak chcesz, słońce przez tworzywo nie świeci pełną mocą, ale nie zabiera światła w salonie. Nie miałam okazji w tym roku przetestować jak się sprawdza w upały. Belki wg założenia miały być pomalowane w kolor podbitki czyli brązowy i nawet jedna belka jest pomalowana. Ale w porę się namyśliłam, że tak będzie za ciemno i wybraliśmy bielony dąb, ale nazwę sprawdzę i Ci dopiszę. Cieszę, że Ci się podoba.

Belki były malowane imregnatem do drewna ochronno-dekoracyjnym powłokotwórczym firmy Vidaron kolor bielony dąb.



Bardzo dziękuję za odpowiedź Przepraszam, że tak Cię męczę pytaniami, ale mój M twierdzi, że ten mleczny poliwęglan jednak będzie zaciemniał. Mam więc pytanie czy masz mleczny?
____________________
Basiap
adewzuol 22:55, 29 lip 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Basinkowo napisał(a)



Bardzo dziękuję za odpowiedź Przepraszam, że tak Cię męczę pytaniami, ale mój M twierdzi, że ten mleczny poliwęglan jednak będzie zaciemniał. Mam więc pytanie czy masz mleczny?

Basiu, nie mam porównania, ale wg mnie mój poliwęglan jest przezroczysty.
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 22:56, 29 lip 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
DZIEŃ STRZYŻENIA

____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 22:59, 29 lip 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Przed



po

____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 23:03, 29 lip 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
KULECZKA
przed

w trakcie

po
____________________
Ewelina W piaskownicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies