Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

adewzuol 08:37, 14 wrz 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Toszka napisał(a)
Jesteś w Wielkopolsce, tam chyba u was cieplej?
jak ziemia? Jakie ph? Sucho?Mokro? Piaszczyście?


Mieszkam na Pałukach, bliżej Bydgoszczy. Ziemia piaszczysta, podlewanie, to jakbym wodę do sitka lała. Deszczu raczej mało, ten roki jest wyjątkiem. Ale jakie ph to nie wiem, jak mi się uda, to po pracy sprawdzę.
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 19:58, 19 wrz 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
kolory jesieni
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 20:00, 19 wrz 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Sundaville rozbujało się na koniec lata

____________________
Ewelina W piaskownicy
babka 20:15, 19 wrz 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
adewzuol napisał(a)
kolory jesieni
[/img]

Pięknie komponujesz rośliny, bardzo mi się to zestawienie podoba. Motylkom jak widac tez
Co zdecydowałaś temacie drzew ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Toszka 20:22, 19 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
adewzuol napisał(a)


Mieszkam na Pałukach, bliżej Bydgoszczy. Ziemia piaszczysta, podlewanie, to jakbym wodę do sitka lała. Deszczu raczej mało, ten roki jest wyjątkiem. Ale jakie ph to nie wiem, jak mi się uda, to po pracy sprawdzę.


To nad ziemią trzeba popracować - dodać duzo obornika (nie granulowanego) kory, kompostu, mączki bazaltowej, przekompostowanych liści. Systematyczne wzbogacanie gleby w próchnicę działa cuda. Oczywiście nie w rok czy dwa, ale juz po 5 latach poprawa zauważalna jest gołym okiem.

A może coś kwitnąco-owocującego na jesień - jakieś rajskie jabłonki, jarząby czy głogi?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
adewzuol 21:13, 19 wrz 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
babka napisał(a)

Pięknie komponujesz rośliny, bardzo mi się to zestawienie podoba. Motylkom jak widac tez
Co zdecydowałaś temacie drzew ?


Dzięki Ola, ale to tak jakoś samo wyszło i też mi się podoba.
W temacie nowej rabaty stoję w miejscu, mam ostatnio bardzo gorący okres w pracy, a poza tym rok szkolny się zaczął i obowiązki... nie mam czasu i głowy.
Przede wszystkim nie chcę robić na siłę bez przemyślenia. Mam tylko nadzieję, że do wiosny zdążę.
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 21:33, 19 wrz 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Toszka napisał(a)


To nad ziemią trzeba popracować - dodać duzo obornika (nie granulowanego) kory, kompostu, mączki bazaltowej, przekompostowanych liści. Systematyczne wzbogacanie gleby w próchnicę działa cuda. Oczywiście nie w rok czy dwa, ale juz po 5 latach poprawa zauważalna jest gołym okiem.

A może coś kwitnąco-owocującego na jesień - jakieś rajskie jabłonki, jarząby czy głogi?


Toszka, aż wstyd się przyznać, ale ph gleby jeszcze nie sprawdziłam. Za to mogę się pochwalić, że pryzmę przerobionego obornika już mam, kompostu też już trochę uzbierałam w tym roku. A co daje mączka bazaltowa?

W kwestii drzew poważnie biorę pod uwagę golden glob, bardzo mi się podoba. Na pewno za jarząby podziękuję. Mam szpaler pospolitych ok. 10 szt. od sierpnia właściwie gubią liście i owoce, co śmieci teren pod nimi. W tej chwili nie stanowią już żadnej ozdoby. Zastanawiające, że te w lesie lub przy drodze, mają się nieźle. Danusia szefowa nie poleca jarząbów, bo ponoć one tak mają. Zastanawiam się czy nie wyciąć?
____________________
Ewelina W piaskownicy
Toszka 07:05, 20 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jeśli serce mówi Golden Glob, to tak musi być Jednak musisz pamiętać, że klony lubią lekko kwaśno, żyźnie i wilgotno.

Mączka bazaltowa zawiera wszystkie niezbędne makro i mikroelementy, a także poprawia gruzełkowatość gleby. 1,5-3kg na 10m kw.poczytaj
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwia_slomc... 09:44, 20 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Bardzo ładna kolorystyka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
adewzuol 12:42, 20 wrz 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Toszka napisał(a)
Jeśli serce mówi Golden Glob, to tak musi być Jednak musisz pamiętać, że klony lubią lekko kwaśno, żyźnie i wilgotno.

Mączka bazaltowa zawiera wszystkie niezbędne makro i mikroelementy, a także poprawia gruzełkowatość gleby. 1,5-3kg na 10m kw.poczytaj


Rady przeczytane. Będę stosować i grunt przygotuję sobie jeszcze w tym roku.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies