Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

sylwia_slomc... 11:00, 01 gru 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
adewzuol napisał(a)
przy okazji uzupełniłam ubytki w roślinkach i dokarmiłam je kompostem i obornikiem


Pięknie wyszło, a nie bałaś się , że możesz uszkodzić korzonki drzewkom?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
adewzuol 12:34, 01 gru 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
as226 napisał(a)
Piękny masz ogród i cały czas go upiększasz będę odwiedzać. pozdrawiam


Dziękuję, jeszcze wiele przede mną.
Pozdrawiam
____________________
Ewelina W piaskownicy
Anda 12:37, 01 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Grabowy z kacikami wyglada extra Pytalas o lawende i nie zauwazylam odpowiedzi. Lawende tnij dopiero od drugiej polowy kwietnia, zalezy od pogody.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
adewzuol 12:43, 01 gru 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
sylwia_slomczewska napisał(a)

Pięknie wyszło, a nie bałaś się , że możesz uszkodzić korzonki drzewkom?


Graby były posadzone wczesną wiosną 2016. A trawę sialiśmy w tym roku, wcześniej nawożąc ciemną ziemię i na drugi dzień była potężna ulewa, która spłukała nasiona, właśnie pod ten żywopłot. Nie szło wybrać ziaren z ziemi - robota dla Kopciuszka. Dlatego teraz jak trawa zadarniła się, a przecież nie ma zbyt długich korzonków, postanowiłam wyciąć. Jestem przekonana, że nie uszkodziłam korzonków, bo były posadzone głębiej w stosunku do trawy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku graby odwdzięczą się. Udało mi się nawet skończyć kanty i ściółkowanie na całej długości.
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 12:47, 01 gru 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Anda napisał(a)
Grabowy z kacikami wyglada extra Pytalas o lawende i nie zauwazylam odpowiedzi. Lawende tnij dopiero od drugiej polowy kwietnia, zalezy od pogody.


Dziękuję za podpowiedź w temacie lawendy.
Mam nadzieję, że grabowy też to doceni i pokaże to w przyszłym roku - dostał sporą dawkę kompostu i obornika oraz grubą pierzynkę zrębków.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Anda 12:58, 01 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Mysle, ze po takiej dawce "witamin" pojdzie zdrowo w gore
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
olga80 14:39, 03 sty 2018


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Przyszłam z rewizytą.Przejrzałam wątek i urzekł mnie Twój ogród a szczególności wjazd wśród brzóz-marzenie Widać,że masz pomysł na ogród i go realizujesz.Będę zaglądać.
____________________
Teresa Moje małe królestwo
adewzuol 20:43, 03 sty 2018


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
olga80 napisał(a)
Przyszłam z rewizytą.Przejrzałam wątek i urzekł mnie Twój ogród a szczególności wjazd wśród brzóz-marzenie Widać,że masz pomysł na ogród i go realizujesz.Będę zaglądać.


Dziękuję
Realizuję małymi kroczkami. Ty okolice Koronowa, to chyba masz dobrą ziemię?
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 21:07, 03 sty 2018


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Kilka świątecznych zdjęć. Przed Bożym Narodzeniem nie miałam czasu na O., na wstawianie zdjęć i opisywanie, dlatego dopiero teraz nadrabiam.

Przedstawiam Krasnale, które pilnowały wejścia do mojego domu.




a w środku choinka

____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 21:11, 03 sty 2018


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Najwięcej czasu z przygotowań świątecznych zabrało mi dekorowanie pierników, pierwszy trochę w temacie Ogrodowiska, bo różyczka

____________________
Ewelina W piaskownicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies