Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

adewzuol 21:21, 03 lis 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Udało mi się wczoraj i dzisiaj uporządkować rabatę bylinową, niektóre roślinki zmieniły miejscówkę, inne podzieliły się, zdecydowana część naparstnicy wyleniła zupełnie. Naparstnica bardzo mi się rozsiała w tym roku i chyba jej nie opanuje, jak na wiosnę ruszy. Na koniec prac przy bylinowej - kanciki.


____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 21:41, 03 lis 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Pytanie do Toszki z prośbą o radę, jeśli mnie usłyszy: Czy teraz na rabacie bylinowej mogę rozsypać mączkę bazaltową i przykryć ją warstwą kompostu, wymieszać? Czy lepiej, to zrobić na wiosnę.
Drugie pytanie mam odnośnie piwonii, czytałam gdzieś, żeby na zimę rozsypać wapno dolomitowe pod nimi, w jakiej ilości to zrobić?

____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 21:46, 03 lis 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Tulipanowiec już zgubił prawie wszystkie złote listki

____________________
Ewelina W piaskownicy
yolka 07:50, 04 lis 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Cieszę się, że rośnie, jak będzie duży mróz poniżej -10 okryj gałązkami świrkowymi, u mnie podmarzał, ale u Ciebie za lasem zacisznie więc może da radę. Rabata wysprzątana ładnie(u mnie nic jeszcze nie zrobione).
Przymierzam się do tulipanowca lub ambrowca
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
adewzuol 20:06, 04 lis 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Nie sprawdzałam nigdzie ale zastanawiam się czy tulipanowce są szczepione na pniu, bo mój jest śliczne ale ogromny, a ma kilka lat. Co z nim zrobię jak będzie za duży na mój ogród.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Lulilaj 20:12, 04 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Pięknie tu u Ciebie
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
adewzuol 20:14, 04 lis 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Jeszcze jedno pytanie czy ten klon palmowy jest porażony jakimś brzydactwem czy to jego reakcja na nadmiar słońca, bo stanowisko ma bardzo słoneczne.


____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 20:16, 04 lis 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Lulilaj napisał(a)
Pięknie tu u Ciebie



Dziękuję, cieszę się, że Tobie się podoba
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 20:23, 04 lis 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Zdjęcie jeszcze z wczoraj.
Wysadziłam lilie z różanki, bo okazało się, że zabierają różom sporo miejsca. Dostały miejscówkę w tym kole przy tarasie, żebym mogła korzystać z ich zapachu, ale nie sądzę, żeby to było ich ostatnie miejsce. Latem do towarzystwa dam im maciejkę. Wcześniej były tam jeszcze kosmosy i nagietek, z pewnością jak łąka wykiełkują w przyszłym roku.

____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 20:32, 04 lis 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Dzisiaj pogoda dopisała idealnie, u mnie ciepło (jak na listopad) a przede wszystkim słonecznie, chyba wszyscy mają dosyć deszczu w tym roku.
Na dzisiejszej liście zadań było posadzenie wszystkich cebul: hiacyntów, krokusów, czosnków i tulipanów. Wszystko się udał, a przy okazji jeszcze wyrównałam linię trawnika pod żywopłotem i nawiozłam zrębków.



Trzeba będzie jeszcze liście pozbierać i chyba prace na ten sezon wykonane.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies