Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

Lulilaj 19:03, 05 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
adewzuol napisał(a)
na koniec przysypałam zrębkami




No,kawał dobrej roboty . Ja taki relaksik planuję na jutro jak pogoda dopisze...

Mam pytanie.Może głupie ale nurtuje mnie czy zrębki to kora taka z worków czy może kupowałaś ja na m3?
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
adewzuol 19:46, 05 lis 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
yolka napisał(a)
ładnie teraz żywopłot grabowy jest podkreślony, a i drzewka odetchną - trawa nie będzie im podbierać wody


Jeszcze ogromny kawał do płotu został do uporządkowania, jak pogoda pozwoli do do zimy zdąże
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 20:35, 05 lis 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
ulilaj napisał(a)]

No,kawał dobrej roboty . Ja taki relaksik planuję na jutro jak pogoda dopisze...

Mam pytanie.Może głupie ale nurtuje mnie czy zrębki to kora taka z worków czy może kupowałaś ja na m3?


Kto pyta, nie błądzi i nie ma głupich pytań, zrębki to rozdrobnione gałęzie i cieńsze pnie drzew, nie tylko sama kora.
Mam to z własnego lasu, który musiałam wyciąć pod linią NN. Firma, która mi to robiła miała rębak i rozdrobniła co wycięła na dwie przyczepy zrębek. Tylko pod roślinki musi być przekompostowane. Leży u mnie od wczesnej wiosny więc chyba już się nadaje.


Na str. 35 na zdjęciu z trzmieliną, widać jaką frakcję mają zrębki i jaki jest ich kolor po wyschnięciu.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Zana 07:45, 06 lis 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Masz piękne otoczenie działki, taki drzewostan za płotem to skarb, piękny dojazd do domu. Przejrzałam szybciutko, ale pozwolę sobie zaglądać
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gardenarium 08:10, 06 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kanciki perfekcyjne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adewzuol 08:15, 06 lis 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Zana napisał(a)
Masz piękne otoczenie działki, taki drzewostan za płotem to skarb, piękny dojazd do domu. Przejrzałam szybciutko, ale pozwolę sobie zaglądać


Bardzo dziękuję, pamiętam, że u Ciebie też byłam, ale muszę wrócić i przypomnieć sobie.
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 08:22, 06 lis 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Gardenarium napisał(a)
Kanciki perfekcyjne


Baaaarrdzo DZIĘKUJĘ!!!
Komplement od Szefowej, to zaszczyt. Serce mi rośnie.


A mogę przy okazji podpytać o lawendę, na str. 37 pytałam kiedy obciąć, żeby uformować kulki ale przede wszystkim żeby zmniejszyć rozmiar?
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 09:25, 06 lis 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Bardzo fajna strona, wklejam sobie ku pamięci
azalie pachnące

i jeszcze jedna o piwoniach
piwonie + jeszcze kilka innych ciekawych artykułów
____________________
Ewelina W piaskownicy
Lulilaj 22:15, 08 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
adewzuol napisał(a)


Kto pyta, nie błądzi i nie ma głupich pytań, zrębki to rozdrobnione gałęzie i cieńsze pnie drzew, nie tylko sama kora.
Mam to z własnego lasu, który musiałam wyciąć pod linią NN. Firma, która mi to robiła miała rębak i rozdrobniła co wycięła na dwie przyczepy zrębek. Tylko pod roślinki musi być przekompostowane. Leży u mnie od wczesnej wiosny więc chyba już się nadaje.


Na str. 35 na zdjęciu z trzmieliną, widać jaką frakcję mają zrębki i jaki jest ich kolor po wyschnięciu.


Dziękuję
Ciągle wałkuję temat kory. Tu gdzie mieszkam ciężko o jakąś fajną ofertę dlatego kombinuję nad ewentualnymi zamiennikami
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
as226 10:51, 01 gru 2017


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Piękny masz ogród i cały czas go upiększasz będę odwiedzać. pozdrawiam
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies