Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Pszczelarnia 16:42, 26 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Tak, ptaki są mądre. Wzrusza mnie ta cała natura swoją mądrością wielką.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
jolanka 16:54, 26 mar 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Nikita napisał(a)
Zrobiłam cofaj, cofaj i już jestem na bieżąco.
Akcja pod kryptonimem "Negishi" rewelacja...i zasługuje na pochwałę. Wzorcowo przeprowadzona!!!
Ptaszyny u ciebie cudowne. Fajnie gdy tylu skrzydlatych gości odwiedza ogród.

Jolu, kiedy powinno się ciąć róże? Już mnie korci, żeby ciachnąć tylko te temperatury mnie przystopowały.

Haha, daleko miałaś tego cofania

Najśmieszniejsze było wczoraj, kiedy eM podszedł w tamto miejsce, zobaczył dół po tej sośnie a w nim rzucone chwasty i zerwane kawałki darni. Oczywiście zapytał co to? Odpowiedziałam, ze wykopałam ten „dołek” aby te chwasty tam rzucać I co usłyszałam?
„Może Ci wykopać jeszcze taki sam, dobry pomysł”
A nie mówiłam, że się nie domyśli

W teorii róże tnie się tak mniej więcej jak kwitną forsycje, ale to teoria. Trzeba patrzeć na pogodę. Ja będę kończyć cięcie w ten weekend. Rosną pod kopczykami jak guuupie Myślę, że już można niech no tylko mina te najbliższe dni z nocnymi mrozami.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:55, 26 mar 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
mirkaka napisał(a)
15 pociętych a 60 zostało, czyli 75 krzaczków różanych Brawo

SMo się jakoś tak zrobiło
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:57, 26 mar 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Pszczelarnia napisał(a)
Tak, ptaki są mądre. Wzrusza mnie ta cała natura swoją mądrością wielką.

Prawda? Gdzie nam do nich
Musimybsię tylko nauczyć ją widzieć, słyszeć i czuć i to podobno wystarcza aby ją próbować rozumeć
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 16:58, 26 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12914
Ja rozgarnęłam jeden kopczyk, znalazłam taką sadzoną jesienią nazwy się pamięta, zwłaszcza jak kwitną bo teraz to faktycznie zdarza mi się dłużej myśleć, co to za panna w tym miejscu...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
jolanka 16:59, 26 mar 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
U mnie właśnie zawieja śnieżna z gradem Wrrr

Muszę jechaać na zajęcia a właśnie zmieniłam opony na letnie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 17:02, 26 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12914
u mnie chwilowa przerwa chyba, bo kolejną chmurę nad Grodziskiem widzę ale może mnie minie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
sylwia_slomc... 20:05, 26 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82628
jolanka napisał(a)

Do kolekcji to jeszcze daleko ale jakoś nie mogę się powstrzymać jeśli widzę takie ładne krzaczki gdzieś w szkółce
Odmiany pamiętam ale mam tez ściągawki pod krzakami. Przy takiej ilości w pewnym momencie nie pamięta się, gdzie, która jest
Trochę się pośpieszyłam z niektórymi, reszta czeka grzecznie na kwitnące forsycje. Zobaczę czy nie będę żałować tego pośpiechu.
Łapiące róże, : Dobre określenie, haha. Nocą ńie wolno w takim razie chodzić w pobliżu, zawał murowany

Melduję Ci, że forsycje u mnie w pełnym rozkwicie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:07, 26 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82628
jolanka napisał(a)

Ewo, ja „poznałam” je dopiero kiedy zamieszkałam w tym moim domku, czyli kilka lat temu. Wcześniej rozpoznawałem wróble, sikorki, wrony i sroki

Deszcz może rozmaczać ziarna ale bez przesady, przecież ptaki znajdują w naturze i takie mokre.
Niektóre ptaki nie bardzo chcą korzystać z karmnika. Mazurki, czyżyki, dzwońce np wolą jeść ziarno sypane na ziemie, trawę więc nie zawsze potrzebny jest ten daszek. Wtedy jednak trzeba sypać częściej aby rzeczywiście nie gniło.
Jeśli mamy karmnik to powinien mieć ten daszek, i bezpieczniej z uwagi na drapieżniki i lepiej bo chociażby śnieg nie przykrywa.
Ptaki są mądre i jeśli na przykład zostaje karma z poprzedniego dnia i dosypię świeżej, to zapewniam Cię, ze opędzlują najpierw świeżą

Popatrz, a u mnie dzwońce najbardziej lubią te karmniki w kształcie domków i brzozowe, dopiero jak tam nie znajdą lecą szukać w innych
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kociamama 06:53, 27 mar 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
sylwia_slomczewska napisał(a)

Melduję Ci, że forsycje u mnie w pełnym rozkwicie


Trata ta ta.... Otrąbiamy oficjalnie wiosnę
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies