Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tkany marzeniami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tkany marzeniami

Kociamama 11:44, 14 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
Na początku były marzenia… Marzenia o własnym skrawku nieba i domu z dala od wielkiego miasta.

Czy już wtedy przejawiałam zapędy ogrodnicze? Chyba tak . Z motyką na słońce zaraz po skończeniu szkoły średniej porwałam się na budowę domu. Gdy ma się 19 lat i głowę pełną marzeń człowiek nie zdaje sobie sprawy jak długą drogę musi przejść, aby te marzenie zrealizować. Ponieważ większość prac z ówczesnym narzeczonym, a późniejszym mężem wykonywaliśmy we własnym zakresie odbyłam dobre praktyki (prawie) ogrodnicze. Ręczne kopanie dołu pod fundament prawie jak dołek pod nasadzenia tylko troszkę większy. Jazda taczką z zaprawą, prawie jak jazda z ziemią. Rozładunek worków z cementem prawie jak przerzucanie worków z korą czy ziemią.

Lata mijały i dom stanął. Wokół domu ogród, a raczej busz stworzony przez przypadkowe rośliny chętnie kupowane przy każdej nadarzającej się okazji lub z serca darowane przez odwiedzających nas gości. Był taki misz-masz, iż niejednokrotnie spotykałam się z opinią, iż brakuje tylko fruwających papug. Każda z roślin osobno, była miła dla oka, ale całość posadzona była bez ładu i składu lub wg dawnej mody działkowej w równiutkie rządki. Ogród składał się z roślin jednorocznych i bylin. Znikoma ilość roślin zimozielonych powodowała, że od późnej jesieni do wiosny, zwłaszcza w okresie bezśnieżnym teren wokół domu wyglądał okropnie. Nie miałam ani czasu, ani chęci na ich ciągłe wsadź-wysadź. Wiedziałam, że trzeba coś z tym zrobić, ale nie do końca wiedziałam co. Potrzebowałam kogoś, kto pomoże mi te chciejstwa uporządkować. Zagoniona pracą, zajęta dziećmi nie wiedziałam nawet za bardzo gdzie tej pomocy szukać.

I wtedy pojawiła się dobra wróżka, matka chrzestna mojego ogrodu – koleżanka Małgosia. To Ona pokazała mi Ogrodowisko i uświadomiła, że Danusia (ta Danusia) to moja niedaleka sąsiadka. Trochę trwało zanim to co wcześniej majaczyło w głowie zostało przelane na papier. Pomimo wcześniejszych wahań postanowiłam, że realizacją zajmę się sama.
Podjęłam chyba mało popularną na Ogrodowisku decyzję. Kupowałam najmniejsze dostępne sadzonki. Nie dawały efektu łał, ale były dużo łatwiejsze do transportu i sadzenia. W razie niepowodzenia w uprawie łatwiej też odżałować stratę. Nic nie daje większej satysfakcji, niż możliwość obserwowania jak te maleństwa rosną .
A, że trochę to potrwa. No cóż ja jeszcze nigdzie się nie wybieram.

Zapraszam do mojego wątku. Długo dojrzewała we mnie decyzja czy go utworzyć. Dziś 14 lutego – doskonała okazja, aby pokazać Wam to co kocham .
Ania – Kocia mama
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
sylwia_slomc... 12:02, 14 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81796
Witaj Aniu i pokazuj te swoje marzenia, lubimy gdy się spełniają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
GorAna 12:04, 14 lut 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16051
Witaj
Pokazuj Kocia Mamo - Aniu imienniczko swoje dzieło
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Kociamama 12:09, 14 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
Ja jeszcze w papilotach,a tu już goście pukają . Witam serdecznie. Próbuję ogarnąć się ze sprawami technicznymi.
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
koliber 12:17, 14 lut 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Witaj Czekam na zdjęcia
____________________
Zielona przestrzeń
AgataM 12:31, 14 lut 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Ja też jestem bardzo ciekawa Twojego ogrodu
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Kociamama 12:56, 14 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879
Pierwsze oznaki wiosny...
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
victoriagos 12:57, 14 lut 2019

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
Witaj
czekam tez na zdjęcia. Trzymam kciuki
____________________
Siejsko czarodziejsko
Milka 12:58, 14 lut 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Witaj, prosimy o więcej
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:00, 14 lut 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
p.s. jeszcze podpis na zielono zrób, bo nikt Ciebie nie widzi, jest instrukcja na forum
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies