Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Alija 20:28, 30 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Iwk4 napisał(a)
Cześć Mireczko. Kończą się wakacje, ale do szkoły już nie wracam. Mam szansę na świadczenie kompensacyjne od września. 31 sierpnia odbieram świadectwo pracy i lecę do ZUS. Mam nadzieję, że wszystko się uda. Mam też nadzieję, że będzie więcej czasu i uda mi się tu wrócić.


Witam Iwonko, masz wspaniały ogród, podziwiam jeżówki, mam też tą odmianę, ale nie w takiej ilości. Róża Westerland świetnie Ci rośnie, też mam, ale bardzo marną.
Jeszcze jedna rzecz, która nas łączy , też nie wracam do szkoły, jutro odbieram świadectwo pracy i lecę do ZUS. Różnica taka, że osiągnęłam wiek emerytalny, więc wygląda, że jestem starsza od Ciebie.

Podziwiam Cię, że sprostałaś tej sytuacji. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Joku 20:44, 30 sie 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12135
U mnie Westerland jest nie do zdarcia. Też ją lubię. Chociaż strasznie kolczasta i pcha się na ścieżkę.
W donicach u mnie zimują róże, nawet bukszpan przetrwał kilka ostatnich zim (ten na ciepłym osłoniętym ganku). Stawiam donice w kącie tarasu, przy murze domu. Niczym ich nie okrywam. Co prawda ostatnie zimy do srogich nie należały. Jak mam miejsce to też zakopuję doniczki w ziemi, ale tylko takie mniejsze bo nie chce mi się kopać dużych dołów.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sylwia_slomc... 21:27, 30 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Chyba rozszyfrowałam właśnie moja różę łąkową
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 21:45, 30 sie 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12135
Sylwia, Westerlanda masz w łące? Ona ma u mnie ze 2 metry.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Iwk4 21:27, 24 wrz 2022


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Minęło lato. Pierwszy dzień jesieni poświęciłam na porządki w ogrodzie. Na nowej rabacie dosadzilam tulipany i wysypałam korę. Nie zdążyłam pstryknąć fotek. Trzeba było lecieć po dzieci. Kiedy wracałam, z przodu domu słońce pełzało po trawie. Musiałam utrwalić tą chwilę. Pięknie rozpoczęła się jesień.
____________________
Ogródek Iwony II
ewsyg 21:48, 24 wrz 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Iwonko, jak dobrze, że zajrzałam do Ciebie. Masz kochana śliczny, kolorowy i zadany ogród. Znalazłam tutaj rośliny, które lubię.
Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Iwk4 11:14, 23 paź 2022


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziękuję Ewo.
Był czas na Ogrodowisku, że kolekcjonowaliśmy masę roślin. Kupowaliśmy wszystko, co było u innych. Warunki, rodzaj gleby, możliwości pielęgnacji ogrodu zweryfikowały wszystko w ciągu kilku lat.
Róże. Kochałam, mimo to łapały mączniaka, przemarzaly, słabo kwitły. Mam mocno przepuszczalną ziemię. Nie wszystkie to lubią. Więc mam ich coraz mniej. I obiecałam sobie, że więcej nie kupię. Zostały te, co mnie lubią.
Za to trawy uwielbiają mój ogród. Więc je dzielę i rozsadzam. Hortensje też mam w kilku miejscach. I lubię rozchodniki. I bukszpany.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:15, 23 paź 2022


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:23, 23 paź 2022


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
____________________
Ogródek Iwony II
Mirka 14:43, 23 paź 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324

Iwonka masz rację co do weryfikacji roślin też to teraz robię i zostawiam te które na mojej ziemi chcą rosnąć.
Mam ziemię piaszczystą i kilka żelaznych roślin te które wymieniłaś. U siebie jeszcze stawiam na Kocimiętki .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies