Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 20:55, 16 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
kosolka napisał(a)


A jak dla mnie, to tu było idealnie

Olu, nie pasowały linie do reszty ogrodu. Natomiast nasadzenia zostały te same.
Zdjęcia się różnią, bo róże są niższe po cięciu obecnie, lawenda zasłonięta tulipanami, werbena i stipa malutka, a miskant nie odbił reszta - to samo
Za miesiąc będzie tam fajnie.
____________________
Ogródek Iwony II
bacowa 22:26, 16 maj 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Co zrobiłaś z czosnkami nie tak ?
Iwk4 22:52, 16 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Szukam posta Toszki, znalazłam tylko kopię:

Toszka
... Od kilku lat sadzę je (czosnki) w sporych doniczkach, w kompoście, w okolicach sierpnia/września wykopuję doniczkę i dziele cebule - zawsze są dwie, trzy, a czasami 4 Wymieniam zawartość doniczki na nowy kompost, daję jedna cebulę i ponownie zakopuję. W ten sposób co roku mi kwitną bez problemu, ilość cebul dość szybko się powiększa i strat żadnych nie mam, ani problemu z wchodzeniem głębiej w ziemię. Zabawy trochę jest z doniczkami i kopaniem, ale przy systematycznym "bogaceniu się" moim zdaniem warto



Toszka radziła posadzić w doniczkach. Posadziłam. W ziemi kompostowej. Ale niektóre doniczki były za małe. Czosnki miały za ciasno. I zaczęły prosić o wodę. I padły dwa nim się spostrzegłam. Wyjęłam z doniczek i posadziłam bez. Korzenie zwinięte w wianek nie miały miejsca. Jeden podzielił się na dwie cebule i nie kwitnie. Zostały 3 kwitnące i ja mądrzejsza
No i 3 białe
To są dwa z pięciu czosnków, które kupiłam jesienią. Tak swoją drogą, jak można mieć setki czosnków po takiej cenie, co kosztują, to ja nie wiem

Ten zeszłoroczny, ale się nie rozmnożył:

A tego wyjęłam z za małej doniczki prosto do ziemi.

Mam jeszcze trzy białe czosnki:
Tylko do kwitnięcia im daleko


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:32, 17 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022

____________________
Ogródek Iwony II
olga80 20:57, 17 maj 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Iwonka zmiany jak zawsze na 5+
Bardzo podoba mi się pomysł trawkowy Ewy carex elata
Muszę sobie to notesika zapisać trawkę.
U nas ziąb, grad, wiatr i deszcz do ogrodu nosa nie wystawiam.














____________________
Teresa Moje małe królestwo
Iwk4 21:01, 17 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
szemusia napisał(a)
Iwonko, możesz mi napisać, tak orientacyjnie, ile tych pokrzyw wchdzi na kilogram? Tak mniej więcej pół 10-litrowego wiaderka? Nie bardzo mogę sobie wyobrazic ilości... I czy tak bardzo dokładnie trzymasz się proporcji?

Beatko, już pisałam, że nie robię aptekarsko, ale wspomniałam o tym Zbyszkowi. W niedzielę poszedł po pokrzywy i przyniósł reklamówkę młodej pokrzywy. Kazał zważyć dla zaspokojenia ciekawości. Było 1,3 kg. Wsypałam do 20 litrowego wiaderka i dolałam 13 litrów wody:

1 dzień (lewa fotka) i 3 dzień (prawa fotka). Zostawiłam w zaciszu za garażem. Zaczyna szumować, wystarczy codziennie zamieszać.

Dziś jest trzeci dzień, ciąg dalszy nastąpi
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:14, 17 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
olga80 napisał(a)
Iwonka zmiany jak zawsze na 5+
Bardzo podoba mi się pomysł trawkowy Ewy carex elata
Muszę sobie to notesika zapisać trawkę.
U nas ziąb, grad, wiatr i deszcz do ogrodu nosa nie wystawiam.

Tereniu, u mnie było podobnie. Roślinki do domu na parapet z doniczkami wsadziłam. Dziś już się uspokoiło. Wieczorem słoneczko wyszło na chwilkę.
Tyle, że zimno bardzo nadal...
Ta carex elata ładna, tylko na razie nie trafiłam na nią w sprzedaży

Kurczę, obeszłam dziś rabaty, gdzie ostatnio nie było mnie. Zielsko na potęgę rośnie.Jak tylko przestanie padać, muszę wyjść do ogrodu wypielić i wysypię rabatki korą. Części tulipanków już obcięłam łebki. Ale nie zdążyłam wszystkim
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:37, 17 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zaczyna kwitnąć złotokap. Niestety większość kwiatów w stanie pąków wymarzła

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:52, 17 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziś miałam ciekawą sesję zdjęciową w ogrodzie.
Mój kotek uparł się, by być modelem pierwszego planu. Ciągle wchodził mi w kadr i nie mogłam go odsunąć. Co go zabrałam z planu, ustawiał się od nowa
Przeszłam na inną rabatę, on za mną. Zatem dziś sesja ogrodowa z kotem Leonem







____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:52, 17 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022

____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies