Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 23:03, 19 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
margaretka3 napisał(a)
Iwonko, ale się tam wszystko świetnie pomieściło, ekstra zakątek warzywny.
Czytam, że przekopywaliście obrzeża. Iwonko, jak masz je ułożone? Na piasku czy bez niego nawet? Zastanawiam się, czy da się ułożyć takie obrzeża bez betonowej podsypki. Mój mężuś twierdzi, że będą się przesuwać, ale przecież one ważą ponad 20 kg...

Gosiu, przepraszam, umknęło mi.
Obrzeża Zbyszek zakopywał w ziemi, nic się nie rusza, tylko poziomował i ubijał ziemię przy zasypywaniu jakąś rurką, co by nie było luzu. Jak ja chciałam sama układać i spróbowałam, to nie dość, że się nadźwigałam, to jeszcze nie miały poziomu... Jeszcze jedna rabata czeka na obrzeża... Masz rację, ze są ciężkie i w tym przypadku to jest ich atutem. Mamy metrowe. Kiedyś kładliśmy mniejsze, półmetrowe, do takiego kładzenia się nie nadawały. Ciężko było je układać, bo były lekkie i się ruszały ...
Tak to wyglądało...



Ważne jest, by z jednej i drugiej strony dosypane było coś, np. ziemia, piasek, żwir... Wtedy trzyma to stabilnie...


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:12, 19 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Makao_J napisał(a)
Daj mi namiary od kogo braliście tunel. Potrzebuję troszkę węższego i może będą mieli. Aaa no i wklej fotkę z folią, pliiisss


PS. Iwonka już kupiłam. Co będzie to będzie ale skoro Ty kupiłaś taki tani to ja też zaryzykuję. Poza tym eM zadowolony z ceny. Tylko że ja wzięłam białą zbrojoną folię nie zieloną.

Aniu doczytałam, ze już masz. Czyli jak wrócisz do ogrodu, będziecie zakładać? Jeden do trzymania potrzebny, drugi składa. Trzymam kciuki. U mnie po założeniu folii, zanim się wszystko ładnie rozłożyło, trzeba było uważać z zamkami, by zaraz nie uszkodzić, niestety to plastik...
Teraz już jest ok. Tylko te biedne 4 śledzie, to za mało. Zbyszek robił z drutu półmetrowe haki i wbił chyba 8...
I ustawialiśmy na kostce, by ustabilizować poziom...

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:43, 19 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ren133 napisał(a)


Seslerią też się zachwycam ... ja z 4 czy 5 sadzonek mam już jakieś 50szt

Renia, zdolna jesteś. Ja aż tak szybko nie umiem mnożyć. Zastanawiam się, czy dzielić molinię, szkoda mi jej ruszać, tak bardzo lubię te moje kępki w takim wydaniu, jak mam obecnie...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:47, 19 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
anka_ napisał(a)
Tunel super i fajnie wpisany w ogrod.

Iwonko ja zawsze w kwitniu to juz sezon w pełni miałam w folii- owoce się już jadło(pierwsze ogórki) a w zeszłym roku jak -12 przydzwoniło w maju to wszystko szlag trafił. Teraz to pogody to są tak dziwne...

Dokładnie Aniu. 1 kwietnia śnieg, zima, biało, a 20 dni później śliwy mi zakwitły
Jeszcze dwa dni temu drzewa były bez liści...

Teraz też nie wiadomo, co nas czekać może z pogodą...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:54, 19 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dorota123 napisał(a)
Byłam i ja u Ciebie wczoraj. Tunel foliowy to dobry pomysł. U moich rodziców jest nieduża szklarnia, którą tato zrobił po wymianie okien w domu. Świeże pomidorki są cały sezon, a że mieszkają po sąsiedzku, to regularnie z nich korzystam. Pozdrawiam

Dobra wiadomość Dorotko
Najstarszy syn się już ustawił w kolejce, a ja jeszcze nie wiem, czy się uda, hi, hi
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:01, 20 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anitka napisał(a)
Ale tu pracowicie u Was. Ze zniczami sprawdza się ten pomysł, bo ja zawsze wsadzam w w okolicach weekendu majowego, bo mam czas wówczas. W kwestii obornika to pomidory odmian wczesnych, karłowych uprawia się w pierwszym roku po oborniku, natomiast pomidory odmian wysokich – w drugim roku po oborniku. Dobrze rozłożony obornik dodaje się wczesną wiosną, a obornik mniej rozłożony – jesienią roku poprzedniego. Nie wiem jaki masz, ale to ponoć ważne. Pomidorki lubią też podlewanie gnojówką z pokrzywy, ale ostanie podlewanie w czerwcu.

Bardzo cenne rady. Mój jest prawie rozłożony, na pewno nie jest świeży. Pierwszą pokrzywę dziś zamoczyłam. Na początek będzie, ale M musi się na pokrzywy wybrać, bym miała zapas
Jeszcze nie wiem, jakie pomidorki kupimy...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:04, 20 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
eee_taam napisał(a)
ja tez teraz lubie szczypiorek )) nie bawem bedzie rzodkiewka i sałata ...ale to jest atrakcyjne ...dla mnie to najlepsza zaleta ogrodu warzywa i zielenina na wyciagnięcie ręki

Dzieciaki też to doceniają, jak przyjadą. Najlepiej smakuje takie wypłkane pod kranem w ogrodzie
Justyś, rzodkiewkę dziś chciałam posiać. Nie pamiętam, czy sieje ją się na obornik, czy w drugim roku?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:09, 20 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
_Martini_ napisał(a)
Ale my lubimy taką pracę, prawda? Najlepsza na świecie. Nieraz, jak mam spadek formy, wracam do domu i myślę w duchu "trzeba było sklep ogrodniczy otworzyć"

Może kiedyś to zrobisz? Więcej doświadczenia i jest
Wiele dziewczyn zaczęło pracować na własny rachunek.
Ja bym nie umiała, może gdybym miała 30 lat mniej..., teraz już na pewne rzeczy za późno, nie warto, o innych jeszcze marzę. Np. podróż gdzieś. Ciągle człowiek wkoło komina jeździ, bo zawsze coś trzyma...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:13, 20 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniaaa napisał(a)
...

Lubię Twoje spostrzeżenia,potrafisz pięknie je ubrać w słowa,masz takie lekkie pióro
Odpisałam Ci pw

Aniu, dziękuję... Zaraz zajrzę i skreślę parę słów.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:17, 20 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
paniprzyroda napisał(a)

I to był ten niemy podziw i nagroda dla ogrodnika. Uśmiecham się i ja do Ciebie
A może i ja w końcu zdecyduję się na seslerię Traw u mnie śladowe ilości.

Rok temu bardziej zaczęłam wprowadzać trawy do ogrodu. Sesleria, bez względu na odmianę, jest wcześnie startującą trawką. Na ten moment nie widzę żadnych wad. Po zimie sobie daje radę, jest fajną obwódką. A żurawki, które bardzo lubię, niestety w tym roku się nie popisały. Niektóre wyglądają, jakby ich nie było. Masakra jakaś...
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies