Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Dominika11 09:04, 27 kwi 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Zurawki na pewno się zregenerują i bedą wyglądały pieknie - jak to zurawki

pergola super

ogród bjuti
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Mirka 09:09, 27 kwi 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwonka piękna wiosna u ciebie. Fajnie te szare dodatki wyglądają. Pergole super i wcale nie trzeba kupować gotowej . Słonecznej majówki
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
zawitka 09:52, 27 kwi 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14070
No no nie ma to jak wcześnie zacząć prace ogrodowe i można się cieszyć ale będzie się działo pod namiotem!!!!
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
AgataP 10:37, 27 kwi 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Iwona, Ty to masz tempo - rachu ciachu i już jest... a powojnik super, pachnący... też miałam w tyle głowy by go kupić... ale ja już z tych co najpierw miejsce potem zakup za dużo było doniczek do dołowania na zimę
____________________
Z Pszenicznej...
ren133 11:11, 27 kwi 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)
Kwitnie tawuła wczesna

Będę ją cięła, po kwitnieniu



Iwonko a jaka to jest konkretnie odmiana i jaka wysoka rośnie?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Mirka 11:38, 27 kwi 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwonka co to za brązowa trawka?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
nicol21 15:41, 27 kwi 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10371
Świetnie u Ciebie posiedzieć na tarasie

Mała może i szklarenka, ale i takiej zazdraszczam. No i z tego co widzę i napisałaś to wcale nie taka mała. Fajnie, że mążcina się wczuwa i tyle prac w ogrodzie wykonuje.

Kolorowo i przyjemnie u Ciebie!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Iwk4 05:02, 28 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
siakowa napisał(a)
Iwonka a ta pergola tak wsadzona do ziemi bez metalowych nóżek? Działasz w tempie blyskawicy

Tak, Kasiu. Ale nie do końca w ziemię, tylko kamyczkami wypełniony dołek. Tutaj głównym mocowaniem jest spad dachu ( do krokwi ) i do ściany. Nóżki tu nie mają znaczenia, więc są płytko...
____________________
Ogródek Iwony II
Basinkowo 20:44, 28 kwi 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 85
Witaj Iwono. W przeciwieństwie do Mirki spytam się co to za zielona trawka na zdjęciu zacytowanym przez Mirkę? Szukam jakiejś trawki, która szybo wiosną startuje, ale nie wyrasta zbyt wysoko. Chciałabym ją do przedogróka między kulki bukszpanowe i trzmielinowe i dobrze by było gdyby po kwitnieniu tulipanów przykryła - odwróciły uwagę od nieciekawych wówczas liści tulipanów. W zeszłym roku wsadziłam na próbę dwie sadzonki carex The Beatles ale jak na razie szału nie ma
____________________
Basiap
Iwk4 13:30, 30 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirka napisał(a)
Iwonka co to za brązowa trawka?

Martwi mnie ta trawka. Zaczynam myśleć, ze nie żyje. Ładnie wygląda ten brąz w zielonym, ale rok temu kupowałam ją taką w odcieniu zieleni.
Carex flagellifera 'Kiwi' - słaby ma opis w Internecie, mało popularna.

Można ją otrzymać też z siewu i podejrzewam, że taką kupiłam. Piszą, że jest zimozielona. We wrześniu wyglądała tak:

Zimą zbrązowiała, podcięłam jej wiosną suche końce, ale wkoło jej nic się nie dzieje. Do teraz.

Wygląda podobnie, jak turzyca brązowa, którą kupowałam pod nazwą "Coca cola" w pobliskiej szkółce. Tylko ta druga żyje, bo ma takie złoto-brązowe trawki wychodzące z kępki.

____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies