Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 23:43, 30 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
frezja napisał(a)
Sporo masz tulipanów. U mnie mało w tym roku. Jak wykopałam cebule 2 lata temu, to miałam super urodzaj. Muszę powtórkę zrobić.

No właśnie ja tak zmarnowałam część tulipanów. Wykopałam z rabat, gdzie chciałam coś zmienić. Wykopałam z liśćmi, bo mi się spieszyło. Zasypałam ziemią we wiaderku i miały dojrzeć. Postawiłam w zaciszu wiaderka, tylko ktoś mi je przestawił i deszcz napadał. Wstyd się przyznać, ale część cebulek zgniła, zanim się zorientowałam. Więc zamiast je wysuszyć, utopiłam je
Tego zestawienia już nie mam

Dwa tulipany zostały na rabacie i kwitną. Czyli nei ma znaczenia, ze wykopuję. Podobnie z tymi, co zostawiłam w gruncie. Jedyne, co może tulipanom nie służyć, to fakt, ze nowe cebulki tworzą się pod cebulką matką. Czyli są coraz głębiej. Stąd warto wykopać je co 3 lata, by posadzić na nowo
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:48, 30 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
GorAna napisał(a)
Pismo obrazkowe przeczytałam
Iwonko, piękna wiosna w Twoim ogrodzie

Aniu, uwielbiam to kwiecie. Co chwilę coś nowego się zaczyna. Dziś otworzył listki jeden buk - w ciągu godziny. Nie było i już jest
U ciebie cudne tulipany. Jak w Holandii
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:52, 30 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bacowa napisał(a)
To w tym roku zobaczysz co potrafią śmiałki. Moje nowe te co kupowałyśmy razem też prawie nie kwitły , a te starsze kwitły aż za bardzo.Posadziłam je z rozchodnikami żeby teraz było widać tą zieloną trawkę , a potem tylko kłosy , bo dół nie zaciekawie wygląda latem.

Ciekawa jestem efektu, bo dopiero wtedy będę mogła ocenić, czy wybrałam dla nich odpowiednie miejsce.
Tylko kurcze, jak ta zielono - brązowa trawka będzie wyautowana, to nic nie zakryje nóg śmiałka. Mam tam jeszcze lilie i jeżówki. Zobaczę, co z tego będzie... W tym roku testowanie, jesienią najwyżej będą poprawki
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 23:59, 30 kwi 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka te żółte to też miałam takie i wyrosły inne tzn.nie takie pełne jak na opakowaniu, ale są bardzo fajne i powtórzyły kwitnienie w tej samej ilości i wysokości. Jestem z nich bardzo zadowolona.


Białą tawułę mam taką samą i też ja tnę w kulkę. Rośnie jak szalona. To tawuła na zieleń miejską. U nad całe szpalery jej są - pięknie wygląda.

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 00:01, 01 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zmęczyłam się. Jak była tylko jedna rabata, to chwila i leciałam na inne wątki. Teraz mam robotę wstawić fotki rabat u siebie
No to jeszcze frontowa, bo jak rano przechodziłam, słoneczko świeciło żurawkom przez liście. Osiągnęłam efekt bordowej fali za bukszpanami. Jak żurawki zakwitną, będzie super. Za nimi jest też firletka smółka Potem hortensje.


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:04, 01 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MirellaB napisał(a)
Iwonka te żółte to też miałam takie i wyrosły inne tzn.nie takie pełne jak na opakowaniu, ale są bardzo fajne i powtórzyły kwitnienie w tej samej ilości i wysokości. Jestem z nich bardzo zadowolona.


Białą tawułę mam taką samą i też ja tnę w kulkę. Rośnie jak szalona. To tawuła na zieleń miejską. U nad całe szpalery jej są - pięknie wygląda.


Mirelko, moje żółte tulipany się podwoiły. U Ciebie też?
Tawułkę ma sąsiadka. Tak u niej się zachwycałam, ze sobie też kupiłam. Ona ma przed domem.
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 00:11, 01 maj 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Tulipany się podwoiły u mnie również
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 00:13, 01 maj 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
A ja nie lubię kwitnących żurawek. Jak zakwitają to obcinam te pędy, bo mnie drażnią - hmmmmm może w tym roku się przemogę i nie obetnę
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 00:29, 01 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirelko, bo z kwiatami żurawek - takimi niepozornymi, jak mgiełka, efekt zależy od zestawienia. Zobacz ( fotki zeszłoroczne):




Może zostaw w tym roku i poobserwuj je, jak zachowują się, z czym pasowałoby zestawienie mgiełki...Może polubisz? A jak nie polubisz, zawsze będziesz wiedzieć, że próbowałaś
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 00:50, 01 maj 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka super zdjęcia. Dziękuję. Teraz zrozumiałam jak te kwiatki mogą zrobić. Koniecznie muszę pomyśleć o towarzystwie dla nich

Jednak pismo obrazkowe przemawia do mnie bardzo
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies