Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

LIDKA 20:52, 23 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7136
Tarasik przytulny się robi.
Iwonka pytając o obrzeże myślałam o tych płytkach nad pionowych na schodku. A gdyby tam dać prostą deskę w kolorze podłogi? Co by płytki zasłoniła?


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
inka74 07:18, 26 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Magleska napisał(a)
Bez komentarza faktycznie ....ceny z kosmosu dodatkowo

A tarasik bardzo przytulny -z chęcią bym na nim posiedziała z kawusią
Na pewno jeszcze tam będziesz dopieszczać ,więc czekam na efekt końcowy
nio... Ceny z kosmosu.
Tarasik potrzebuje jeszcze paru elementów ale to w maju, na spokojnie. Dywan już wybrałam. Jeszcze coś na ścianę szukam. Dopieszczę powoli
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:20, 26 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Juzia napisał(a)


Czyli idealnie!

Misz masz donicowy pasujący i do ciebie i do twojego ogrodu
ano trochę to wszystko jeszcze wymaga dopieszczenia
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:22, 26 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Bardzo fajne to wyszło. Podoba mi się. I co najważniejsze pod dachem.
jedno pod dachem drugie pod gołym niebem. Jest wybór
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:23, 26 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
LIDKA napisał(a)
Tarasik przytulny się robi.
Iwonka pytając o obrzeże myślałam o tych płytkach nad pionowych na schodku. A gdyby tam dać prostą deskę w kolorze podłogi? Co by płytki zasłoniła?
a widzisz, teraz załapałam o co chodzi. To jest bardzo dobry pomysł. Dziękuję!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:39, 26 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Pokażę co wczoraj udało mi się zwojować. Ciąg dalszy prac zaplanowany na weekend i majówkę. Jak to jest, że ta robota nigdy się nie kończy???

Wczoraj udało mi się trochę ogarnąć temat cięcia drzew. Jeszcze kilka zostało ale powoli do przodu. Podformowałam jedną z dwóch katalp. Straciła kilka gałęzi. Jest teraz w kształcie ładnego kielicha. Nie wychodzi poza działkę do sąsiada. Muszę ją prześwietlać, aby mniej mączniaka łapała. Od kilku sezonów taki zabieg bardzo pomaga. Wykopałam też tamaryszka. Ambrowiec się zaaklimatyzował a ten nadal łysy straszył. Wkurzał mnie. Umęczyłam się strasznie. Nie dało się go ruszyć z całymi korzeniami więc wycięłam ile mogłam. Cis dostał przestrzeni. Niby nic a jednak...


____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:05, 26 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Potem zabrałam się za czyszczenie miejsca do siedzenia. Wycięte zostały suche gałęzie 4 róż pnących. Okazało się, że 3 odbijają od ziemi. Zostawiłam je. Może po prostu takiego odmłodzenia potrzebowały.
Przy próbie odkręcenia płotka okazało się, że się nie da. Trzeba porozwiercać śruby
Temat się więc przeciągnie. 2 wiertła już poszły. A jeszcze 4 śrubki zostały...
W międzyczasie przycięłam kruszynę i oczara. Czy wy też tak macie, że latacie po ogrodzie bo tu coś, tam coś??? A sprzątanie na koniec... no więc potem poszła pod nóż wierzba. Straszy teraz kikutami bo musiałam mocno przyciąć jej gałęzie. Niestety choruje. Jak to z wierzbami bywa, i usychają jej gałęzie. Część przymarza, część to grzyb. Powiedziałam, że nie dostanie chemii, nie będę siebie truła. Nie przechodzi on na inne rośliny więc trudno. Czekam aż magnolia obok osiągnie jakieś rozsądne rozmiary i będzie radykalne cięcie. Lub zostanie jako wieszak na karmnik. Sporo się tego urobku zebrało.



A na koniec zebrałam się za podział bambusa. To jedyna roslina, która tak dobrze rośnie na tej rabacie w cieniu. Postanowiłam więc zrobić z niego takie jednolite tło dla całej rabaty. Wykopałam też derenia Elengantisima na pniu bo nie pasował do tej rabaty, ani formą ani kolorem. W cieniu wybarwienie jego gałązek w zimie było słabe. Wylatuje za płot. W jego miejsce wszedł dereń White Cloud i dwa metalowe ekrany kupione za 50 zł (przecena z 250).

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:11, 26 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dereń White Cloud z bliska


Przy okazji zrobiłam zdjęcia innych moich dereni. Mam 5 sztuk. Zwykły kwitnie całkiem ładnie. Jedyny problem jest taki że zakwitł po 7 latach od wsadzenia. Miałam go już dość i pewnie by wyleciał ale ładnie się przebarwia na jesieni. Co roku ma też więcej kwiatów.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:15, 26 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Cherokee Chief zachwyca. Przynajmniej mnie

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 08:45, 26 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41957
No jak ty się weźmiesz do roboty to rewolucja od razu
Dlaczego u Ciebie już derenie kwitnà ?
U mnie żaden, wszystkie w fazie zielonej
Fajne ekrany ! Też chcę
Czekam na efekt końcowy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies