Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

tulucy 22:50, 15 maj 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Doniczki fajne kontrastowo
Ja muszę coś kupić jutro i wsadzić przed Komunią. W sobotę gości mamy
Na Wredei miałam ochotę,ale nie mogłam się zdecydować... Może kiedyś. Na razie muszę od sąsiada z ulicy kupić małe kosodrzewiny, on ma ponoć takie miniaturowe jakieś...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
gosika67 23:24, 15 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Iwonka ładne te pelargonie.
U nas koło przedszkola rośnie szpaler takich jabłonek , obłęd. Nieźle się wczoraj naharowałaś, A skąd tu siły brać.
Twoja też szybko urośnie, ja też mam zamiar ją zakupić jak wyzdrowieję.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
inka74 11:41, 16 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Łucja te doniczki też mi się podobają. Te pelargonie angielskie mają kwiaty od jasnych po ciemne. Zobaczę czy miejsce im się spodoba. Miała być z nimi inna żurawka ale Obsidian akurat miałam i chciałam rozmnożyć. W ubiegłym roku w donicach żurawki porosły jak potwory. Na jesieni wysadzę z doniczek i stworzy obwódkę ze skalnicą pod borówkami. Za rok dam tu docelowe fioletowe żurawki Forever Purple. Teraz nie udało mi się ich kupić.

Gosia - też taki szpaler u mnie w mieście rośnie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:55, 16 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Chciałabym wam przedstawić nowego mieszkańca mojego ogrodu - Cherokee Chief cornus florida czyli dereń kwiecisty. To prezent od mojej mamy na imieniny

Cudny jest absolutnie!!!!


I w całej okazałości. Będę go lekko ciąć i formować na miniaturowe drzewko. Wczoraj chyba przez 3 godziny o nim czytałam i wyszukiwałam informacje. Nie znalazłam nikogo na forum kto by go miał niestety aby się podpytać o warunki.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
gosika67 12:52, 16 maj 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Oj zazdroszczę Ci takiego prezentu kwiatki śliczne.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Monia81 13:13, 16 maj 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8049
Piękny jest
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
inka74 17:13, 16 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dzisiejsza porcja tulipanów.

Edit - odkopałam zdjęcia z torebkami tulipanów bo mnie męczyło to strasznie, że nie wiem co posadziłam Wychodzi, że ciemne to Purpule Pion - jasne Angelique. Ilości zakupione i to co wyrosło się zgadzają Ale zdjęcia na etykiecie PP przekłamane były. Dużo za ciemne.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:15, 16 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Tu sadzone były tulipany lodowe RENOWN UNIQUE opisywane na stronie Benexu jako ciemno różowe a są wg mnie czerwone po prostu


TULIPAN VIRIDIFLORA CHINA TOWN


TULIPAN VIRIDIFLORA VIOLET BIRD
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:24, 16 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Tu ubiegłoroczne Elegant Lady - zmieniły kolor. W ubiegłym roku krem z różem - teraz coś w cytrynę. Queen of the night też mi się przejadły. Główka mała a łodyga do nieba.


I te też jakieś niewydarzone - mikre i późno kwitną. Lipa z L - cebulka premium. W domu muszę poszukać opakowania. Edit - Tulipan Virichic.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makusia 23:06, 16 maj 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dereń cudnej urody i piękny, olbrzymi egzemplarz!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies