Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ściółkowanie - kora w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ściółkowanie - kora w ogrodzie

Basiaw 08:33, 01 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Danusiu, Sebku, nie mam tam włókniny, ani centymetra kwadratowego, ale wiatr od morza jest tak silny, że wywiewa korę do gołej ziemi. Pomiędzy domem a garażem jest murek, przy nim kora częściowo się zatrzymuje, tworząc wał, reszta przelatuje nad murkiem i jest jej pełno na trawie, trzeba grabić przed koszeniem, wygląda to fatalnie i jest bardzo uciązliwe. Wiem, że mokra kora jest cięższa, wtedy rzeczywiście nie ma takiego problemu z wywiewaniem, ale nie jestem w stanie, zwłaszcza latem, utrzymac jej w ciagłej wilgotności.
Jakoś glebę musze przykrywać, bo gdy mocno wieje, to wywiewa zdrobne cząski gleby do twardego klepiska, więc coś musi być, trawa, nawierzchnia, rośliny ozdobne, kora chyba się nie sprawdzi

No to mam o czym myśleć i jakoś dobrac rosliny kwaśnolubne, żeby tej kory nie usuwać i żeby to wszystko miało ręce i nogi...
____________________
Nasz mały, zielony świat
Wieloszka 09:35, 01 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Basiu, wiem o czym piszesz. U mnie również - nawet tam gdzie nie ma włókniny kora jest wywiewana przez wiatr, choć nie na taką skalę jak u Ciebie. A myślałaś może o tym, by tą rabatę wyżwirować? Ze względu na jej wielkość jakimś tanim żwirem. U nas są takie żwiry - rzeczne.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Pszczelarnia 10:46, 01 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A żwiru nie wywieje?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wieloszka 10:54, 01 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Tego rzecznego nie, chociaż jak Basia pisze że tam nad morzem takie "halne" szaleją...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Basiaw 12:47, 01 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
No wiecie Kobitki, tak się nabijać, oj nieładnie, nieładnie
Żwiru nie wywieje, ale na rabacie, gdzie są rośliny kwasolubne różne iglaki, azalie, żwir by chyba dziwnie wyglądał... Do tego podjazd do garażu jes długi, przed garażem spory plac wyłożony kostką więc dołożenie żwiru na rabacie chyba stworzyłoby kiepski efekt wizulany...

Wiatr tutaj wieje często i jest tak silny, że przez niego nie zdecyduję się np. na doniczki z jednorocznymi kwiatami podwieszonymi na belkach werandy czy pergoli, szkoda nerwów. Mam 2 duże donice z kratownicami, żeby były bezpieczne to ślubny wkopał w ziemię słupki drewniane i płaskimi blaszkami połaczył je z nogami donic, każdą w 2 punktach i co? I jak wiało, to zgęło te blaszki pod kątem 90 st. i położyło donice. O wyrwanym oknie w szklarni nawet nie chcę wspominać
____________________
Nasz mały, zielony świat
Pszczelarnia 13:15, 01 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A ja myślałam, że tylko u mnie tak wieje w Rowie Górnej Nysy wzdłuż potoka. .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 22:07, 01 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to ja nie wiem, co doradzić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 09:04, 02 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Gardenarium napisał(a)
No to ja nie wiem, co doradzić


Tego nie wie nikt

Muszę pokombinować nad senswoną kombinajcą roślin, żeby możliwie pokrywały powierzchnię gruntumoże jałowce płożace, tak jak radzisz Danusiu- trzmieliny,może więcej traw, wrzosów.
To niby północna strona domu, ale od późnej wiosny do jesieni jst tam sporo światła.

Wychodzi mi na to, że muszę tam stworzyć kontrolowany busz
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 17:34, 06 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mulczowanie

Ściółkowanie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Juzia 17:41, 06 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38588
No właśnie mój sąsiad rzucał skoszoną trawę pod młode tujki... Jak było mokro to trochę śmierdziało
I wydaje mi się, że tam gdzie była ta trawa (bo nie rzucał wszędzie) tuje mają większe przyrosty...możliwe ?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies