Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Kordina 23:07, 10 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4773
Ojej jaki ładny charakter pisma fajnie wyglądają czarne tabliczki z napisami, a nie jak u mnie wybijające się białe i jaskrawo zielone. Nawet nie wiedziałam, że są czarne, teraz tylko takie będę kupować jak zużyję swoje.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rojodziejowa 01:09, 11 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8854
Anda napisał(a)
Wg mnie dobra jakość tych piwonii


Stali klienci chwalą to źródło Ciekawe, czy to dobrze posadziłam
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 01:09, 11 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8854
Makao napisał(a)
Ładne, bardzo ładne.

Kurcze dobrze masz że pogoda Ci służy i możesz wsadzać. Ja muszę jeszcze poczekać i zrobił mi się problem od dziś


Dziś wyjątkowo ładnie było. Jutro już gorzej. Ale jutro będzie dzień pomidorów
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 01:10, 11 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8854
olciamanolcia napisał(a)
Ja już się nie mogę doczekać aż zakwitną u Ciebie❤️


Ja też, ja też!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 01:15, 11 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8854
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mnie się jeszcze nie zdażyło żeby mi piwonia zakwitła w tym samym roku co sadziłam.....mówię o takich kupnych z kapersa. Bo jak przesadzałam swoje w całości to kwitły bez problemów.

Asia Ty lepiej pomyśl jak będziesz podpierać dalie, zwłaszcza jak masz wysokie odmiany lub z wielkim kwiatem. Bo one pięknie stoją same do pierwszej wichury czy burzy. Te odmiany niskie puste nie mają kłopotu z utrzymaniem pionu, ale cała reszta niestety już tak. I od razu mówię, że inna bylina nie utrzyma ich ciężaru, ale krzew już ma spore szanse.


Tak… właśnie już mi Kasia podsyłała przykładowe sposoby na podpieranie. Przeglądam sobie też pinteresta w poszukiwaniu inspiracji

A co do kwitnienia piwonii to ci, którzy kupują z Peonymax twierdzą, że niektóre im zakwitały już w pierwszym sezonie. Ja będe zadowolona nawet z jednego
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 01:28, 11 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8854
ajka napisał(a)
Hejka, to twoje pierwsze piwonie? Niezłą kolekcję zakupiłaś, nie za wcześnie na sadzenie?
Pytam, bo ja się nie znam na nich, a chciałam w tym roku kupić jakąś drzewiastą i może parę innych do przedogródka, bo mąż naciska. Tylko nie wiem czy to dobry pomysł, podobno są wymagające i krótko kwitną? Czym się kierowałaś przy zakupie. Jest tyle gatunków, że nie wiem jak się do tego zakupu zabrać.


Aniu, jeśli chodzi o idealny termin sadzenia to jesień, jednak Monika Czupińska sprzedająca piwonie twierdzi, że można je sadzić od jesieni do wiosny, byle ziemia nie była zmarznięta.

Jeśli chodzi o wybór odmian, to kierowałam się przede wszystkim wyglądem kwiatów Patrzyłam też, żeby niektóre były wczesne, niektóre średnie, a niektóre późne. Można wybierać również takie, które się nie pokładają, tylko stoją dość sztywno. Jest kilka odmian bardziej popularnych, które szybciej się rozrastają i cieszą pięknym kwiatem jak np. Sarah Bernhardt (różowa)
Drzewiastej nie mam żadnej. Będę mieć kilka ITOHów (mieszancow bylinowo-drzewiastych)
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 01:29, 11 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8854
Szymka napisał(a)


Nie plantacja tylko farma kwiatowa


Fajna sprawa taka farma, ale praca z tym na pełny etat. Może kiedyś…
Trzeba mieć marzenia
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 01:31, 11 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8854
Kordina napisał(a)
Ojej jaki ładny charakter pisma fajnie wyglądają czarne tabliczki z napisami, a nie jak u mnie wybijające się białe i jaskrawo zielone. Nawet nie wiedziałam, że są czarne, teraz tylko takie będę kupować jak zużyję swoje.


Zobaczyłam u kogoś takie czarne i bardzo mi się spodobały właśnie ze względu na to, że nie świecą na rabatach tak, jak białe. Tylko do nich trzeba sobie sprawić dobry biały pisaczek
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
NowaKiKi 10:36, 11 mar 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 636
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Rozumiem Cię Asia. Ja zapiski mam w excelu. Osobne karty do warzyw i kwiatów jednorocznych, a także zrobiłam sobie listę jakiś potencjalnych roślin wieloletnich, ze zdjęciami, kolorami kwiatów, ulubionymi warunkami.


Po tym co wlasnie zobaczyłam to stwierdzam że ja podeszłam do mogo ogrodu w sposób nieodpowiedni i dlatego Ty zmian mnie czeka
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Patrycja_KG_Lu 16:31, 11 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2816
Klaudia nie zgodzę się z Tobą, że nieodpowiedni. Ten sposób notatek wynika z mojego charakteru i z tego, że w pracy polubiłam excela. Miałam też wtedy więcej czasu na takie notatki. Teraz z dzieckiem już trochę bardziej minimalistycznie podchodzę. Z perspektywy czasu stwierdzam, że chyba lepiej kupić książkę lub dwie na dany temat niż poświęcać tyle czasu na robienie takich notatek.

Jakbym jeszcze raz podchodziła do warzywnego ogrodu to bym kupiła książkę takiego jednego youtubera. Streścił on uprawę 64 warzyw, dał kalendarze kiedy co i jak. Wszystko w jednym miejscu.

Robiąc tabelkę o roślinach ozdobnych szukałam na rożnych stronach internetowych ich opisu i przeklejałam sobie w odpowiednich kolumnach (gleba, nasłonecznienie, kolor kwiatów itp.). Teraz wiem, że są katalogi roślin i można wyszukać po danym kryterium np. kolor ulistnienia, pokrój itp.

Nadal lubię sobie takie notatki i streszczenia robić (co widać po moim wątku - liściaste, iglaste, ekologiczne środki, przygotowanie gleby) lecz już tak nie szaleję z dokładnością.

Moim zdaniem warto w wersji minimalistycznej mieć chociaż spis jakie ma się rośliny w ogrodzie, kiedy mniej więcej i jakie zabiegi pielęgnujące trzeba wykonać.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies