Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Patrycja_KG_Lu 21:25, 12 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Agatorek napisał(a)
Przy tylu odmianach warto sobie zrobić ściągę.
Ja żałuję, że nie zrobiłam czegoś podobnego z różami (miałam ściągę na kartce, gdzieś ją zgubiłam). Niektóre trudno mi teraz zidentyfikować
Ja też często gubię kartki. Dlatego zaczęłam robić im zdjęcia - w razie zguby mam elektroniczną kopię.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Rojodziejowa 21:58, 12 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Ja też często gubię kartki. Dlatego zaczęłam robić im zdjęcia - w razie zguby mam elektroniczną kopię.


Ja ma natomiast problem z katalogowaniem tych zdjęć potem Ale obiecałam sobie, że w tym roku będę wrzucać fotki w foldery ogrodowe z miesiącami. Tak mi będzie łatwiej coś znaleźć.

Tak, czy tak mnie łatiwej jest znaleźć coś zapisanego elektronicznie.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
vita 16:23, 13 mar 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Ach te długie wątki
Tyle się działo u Ciebie, długo, ale bardzo konsekwentnie.
Jak graby to od razu kilka sztuk, jak hortki, czy trawki to całe skrzynki sadzonek.
Te wypasione karpy piwonii to pierwsze u Ciebie? W marcu sadzi się piwonie na tzw. czuja. Skorygować można latem, jak posadzone karpy osiądą. Kocham piwonie, ale nie mam już na nie miejsca.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Agatorek 16:49, 13 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Ja też często gubię kartki. Dlatego zaczęłam robić im zdjęcia - w razie zguby mam elektroniczną kopię.


Dobry pomysł
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
tulucy 17:45, 13 mar 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja miałam ściągę, spis cały róż, podpieralam się listami zakupów. I utknęłam w którymś momencie. A to dokupiam stacjonarnie, a to coś wypadło.

Róże pamiętałam, wszystko inne absolutnie nie. No powojniki tak. A teraz i tak to mi na nic.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Rojodziejowa 18:03, 13 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
vita napisał(a)
Ach te długie wątki
Tyle się działo u Ciebie, długo, ale bardzo konsekwentnie.
Jak graby to od razu kilka sztuk, jak hortki, czy trawki to całe skrzynki sadzonek.
Te wypasione karpy piwonii to pierwsze u Ciebie? W marcu sadzi się piwonie na tzw. czuja. Skorygować można latem, jak posadzone karpy osiądą. Kocham piwonie, ale nie mam już na nie miejsca.



Wiktoria, w tamtym roku posadziłam takie małe doniczusie kupione w CO. Jedyne jakie były i to z napisem "Piwonia biała". Jedna nie zakwitła wcale. Drugą kupiłam już z pąkami. Dopiero zimą mnie naszło na więcej i już kupiłam z polecanego źródła. Kupiłam w tym napadzie szaleństwa:
Brother Chuck, Colonel Owen Cousins, Chiffon Parfait, 3x Kelway's Glorious, Kings Day Mother's Choice, Nancy Nora, Solange. O te się martwię, czy nie zgniją, bo miejsce w sezonie jest super, ale jak je sadziłam to w tych dołkach się zbierała woda. Starałam się bokiem im takie pseudo odwodnienie zrobić. Zobaczymy, czy dadzą radę.

Jak się wkręciłam, to w ofercie wiosennej kupiłam następne, a na jesień przyjdą kolejne. Już im zarezerwowałam miejsce - akurat za murkiem musimy sypnąć ziemi i tam będą miały fajne słoneczne miejsce.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 18:47, 13 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
tulucy napisał(a)
Ja miałam ściągę, spis cały róż, podpieralam się listami zakupów. I utknęłam w którymś momencie. A to dokupiam stacjonarnie, a to coś wypadło.

Róże pamiętałam, wszystko inne absolutnie nie. No powojniki tak.

Że wszystkie róże spamiętałaś to szacun!


tulucy napisał(a)
A teraz i tak to mi na nic.


Takie to życie jest...
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
tulucy 22:34, 13 mar 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Niektóre bziki tak mają. A róże to takie akurat wdzięczne do pamiętania. Ciekawe nazwy. Czasem bardzo.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Mgduska 11:26, 14 mar 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mam podobnie - róże pamiętam, z innymi jest różnie. Ostatnio uzupełniam dane, bo jednak od czasu do czasu ktoś zapyta o odmianę Ale ja to mam zeszycik (drugi już), a w nim wszystko: zasoby, plany, chciejstwa.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Patrycja_KG_Lu 17:14, 14 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2765
Asiu, jeśli masz chwilę to zapraszam na projektowanie kształtu i wielkości rabat u mnie w wątku. Może wpadniesz na inny pomysł niż moje, bo mi się już guzik blokady kreatywnej włączył.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies