Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 20:17, 24 lip 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8687
Pashminy dość długo zdobily, u niektórych czytam, że zaczynają kolejne kwitnienie, a ja je dopiero dziś cięłam. Przy okazji spróbuję szczęścia z ukorzenianiem

Ktoś pisał chyba, że one się łatwo przyjmują.

Teraz już trawiaście, ale mi to nie przeszkadza. Jedynie trawnik niedomaga, ale go nie podlewamy, więc co się dziwić. Zakwitł pierwszy raz zawilec od mamy sadzony dwa lata temu… Chwilę się chłopak zbierał


Hortki z roku na rok wyższe. Hakone też daje radę, tylko mi coś podżera bergenie i listki hortek… Podleję wrotyczem, a nóż wygonię obżerające dziadostwo.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
LIDKA 21:19, 24 lip 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7327
Asia rózom.patykom zostaw po 1 listku. Pilnuj wilgoci. I zadołuj doniczki na zimę choc wg mnie zamałe wziełaś.
Ukorzenilam róże pnąca bez nazwy i nawet zakwitła .
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 21:20, 24 lip 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7327
Skąd Ty tyle powera masz?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
sylwia_slomc... 21:48, 24 lip 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Jak u Ciebie pogoda? Bo na radarach nie ciekawie wygląda. Moje pomidory już się poszły paść , zaraza wzięła, a owocków miały sporo zawiązanych
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Helen 21:59, 24 lip 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Piękne masz nasadzenia
____________________
Helen - Hortensjowo
Makao 22:27, 24 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Jakby tak udało Ci się te Pashimy rozmnożyć to byłby czad
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Magara 23:16, 24 lip 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Rojodziejowa napisał(a)




Szefostwo czuwa, nic dziwnego, że masz powera do roboty
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 23:53, 24 lip 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Rojodziejowa napisał(a)
(...)
Hortki z roku na rok wyższe. Hakone też daje radę, tylko mi coś podżera bergenie i listki hortek… Podleję wrotyczem, a nóż wygonię obżerające dziadostwo.
Jak widzę świeże ugryzienia liści, to podnoszę gałązki do góry i szukam obślizgłego, brązowego drania, zawsze znajdę i unicestwię.
Fajnie wygląda ogród, a ja oczami wyobraźni zobaczyłam jakieś zwisające roślinki tutaj z wyższego murku:
Rojodziejowa napisał(a)

ciekawie by to wyglądało z pomiędzy traw co Ty na to? Pan Kierowniczek rzeczywiście czuwa
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rojodziejowa 00:03, 25 lip 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8687
LIDKA napisał(a)
Asia rózom.patykom zostaw po 1 listku. Pilnuj wilgoci. I zadołuj doniczki na zimę choc wg mnie zamałe wziełaś.
Ukorzenilam róże pnąca bez nazwy i nawet zakwitła .


Czy w przypadku róż też te grubsze patyczki mają większe szanse na ukorzenienie? Te doniczusie to jedynie na razie. Jak będę widzieć, że coś przeżyje, to wsadzę do większej. Nie liczę na to, że wszystkie się przyjmą. To bardziej taki eksperyment Zostawiałam zazwyczaj dwa listki, bo gdzieś tak wyczytałam.

Ja i power? No coś Ty
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 00:29, 25 lip 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8687
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jak u Ciebie pogoda? Bo na radarach nie ciekawie wygląda. Moje pomidory już się poszły paść , zaraza wzięła, a owocków miały sporo zawiązanych


Ostrzeżenia dostaliśmy o gwałtownych burzach z gradem i silnym wiatrem, ale było spokojnie, bo właśnie wróciliśmy z kina i na drodze nie ma kamieni, więc ulewy nie było. Jak jest mocna burza, to wydziera z rowów kamory.

Oj, szkoda pomidorów!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies