Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Wafel 20:07, 06 maj 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1014
Asia śliczne piwoniowe główki, jak zdrowo i soczyście ich liście wyglądają!
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Rojodziejowa 20:22, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
Wafel napisał(a)
Asia śliczne piwoniowe główki, jak zdrowo i soczyście ich liście wyglądają!


Fajnie jakby zrobiło się ciut chłodniej gdy zaczną się rozwijać. Wtedy pocieszyłabym się dłużej kwiatami

Miałam je pryskać jakimś antygrzybem, ale jakoś tak mi się zeszło, że tego nie zrobiłam, a mimo tego liście wyglądają faktycznie całkiem fajnie.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ajka 20:26, 06 maj 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Wiaan napisał(a)


Czy przygotowywałaś im ziemię jakoś specjalnie? Na tą chwilę mam miejsce tylko w żwirku, ciekawa jestem czy to będzie im pasować. Mam plany na piwonie w nowej rabacie, ale to dopiero jesienią i tak będzie kora.


Wiaan piwonie mam w żwirku i w ziemi, i wszędzie rosną równie dobrze.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:30, 06 maj 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Rojodziejowa napisał(a)


Na razie same pąki



Pięknie zapączkowane. Ja piwonie posadziłam dopiero rok temu, bo się naczytałam, że trudne w obsłudze. Głupia byłam, rosną jak szalone. Chyba będę dosadzać, zamiast tych odmianowych jeżówek, które za każdym razem zdychają po zimie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Rojodziejowa 22:41, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
ajka napisał(a)


Pięknie zapączkowane. Ja piwonie posadziłam dopiero rok temu, bo się naczytałam, że trudne w obsłudze. Głupia byłam, rosną jak szalone. Chyba będę dosadzać, zamiast tych odmianowych jeżówek, które za każdym razem zdychają po zimie.


Te moje największe kępy są właśnie sadzone rok temu na wiosnę. Całkiem się w sobie zebrały

Ale to nie tak, że wszędzie im dobrze. Kilka krzaczków przy tarasie ma gorsze warunki - ziemia mocno zbita, wykopane dołki trochę działały jak miska na wodę mimo, że robiłam takie niby odprowadzenia wody. Dwie zdechły całkiem, pozostałe mają się średnio. Znaczy miejsce dla nich kiepskie. Zastanawiam się, czy jednak ich na jesieni nie przesadzę gdzie indziej, żeby się nie mordowały biedaki.

Jeżówki, zwłaszcza te świeże odmiany, kiepsko ludziom się sprawują. Baaardzo często po zimie wypadają. Ale jest kilka odmian takich już sprawdzonych.
Czas kwitnienia jednak nie ten. Jeżówki też kwitną dłużej, więc ktoś może powiedzieć, że piwonie nie zdobią po przekwitnięciu. Ale ja zawsze mówię, że te liście piwonii, już bez kwiatów, też bardzo mi się podobają.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 23:09, 06 maj 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5347
ajka napisał(a)


Wiaan piwonie mam w żwirku i w ziemi, i wszędzie rosną równie dobrze.


Oj to super, bardzo mnie pocieszyłaś
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ajka 08:53, 07 maj 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Rojodziejowa również uważam, że liście piwoni są bardzo ozdobne.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Rojodziejowa 18:03, 07 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
8,70 sztuka…


I na tym się kończy moje mocne postanowienie poprawy…
Jedyby minus, że cholera wie, jaka to odmiana
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Makao 18:31, 07 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4358
Caradonna??
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Rojodziejowa 18:46, 07 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
Nie, Caradonna ma u mnie węższe liście i kwiatostany też. Ale ta też ma ciemne łodygi.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies