Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » NewLife w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

NewLife w ogrodzie

LyraBea 12:56, 28 kwi 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Flower1 napisał(a)

Piękna działka można szaleć

Magda , oj tak, to prawda. Tylko z funduszami krucho. Bez kasy niestety można sobie pogwizdać. Nie wiem ile, ale chyba więcej jak 1500zł na rośliny do ogrodu w tym sezonie nie uda mi się wysupłać...A co to jest. Jak do dziury w zębie
Jeszcze oprócz tego czeka nas zakup kosiarki i pompy do deszczówki, bo mam wkopany spody zbiornik i zamiast korzystać z wody deszczowej to my rachunki za wodę z wodociągu płacimy. A do tego przez pierwszy rok nie było komu zalegalizować drugiego licznika i płaciliśmy kupę kasy za wodę+odprowadzenie ścieków zamiast za samą wodę.
____________________
Beata
Flower1 13:03, 28 kwi 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
LyraBea napisał(a)

Magda , oj tak, to prawda. Tylko z funduszami krucho. Bez kasy niestety można sobie pogwizdać. Nie wiem ile, ale chyba więcej jak 1500zł w tym sezonie na ogród nie uda mi się wysupłać...A co to jest. Jak do dziury w zębie

Widze awatarek fajnie że Cie widać. Ech skąd ja to znam ,ogród wieczna skarbonka. Myśle że jak masz dużą przestrzeń to trzeba wysiewy robić ,dziewczyny z ziarenek hodują trawy,buksiki tez od opatyczków ,to jest jakiś pomysł.Ja cały czas mam w planie 3 /4 nasadzenia zrobić.Z jednej strony domu mam jeszcze sporo do zrobienia,zdjęć tam nie robie bo nie ma czego pokazywać jeszcze Na poczatek jak nie ma się funduszy to chociaż trzeba mieć piekna trawe i robić stopniowo.Tak pisze Danusia w książce i ma racje .Lepiej powoli a docelowo
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
LyraBea 13:05, 28 kwi 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Flower1 napisał(a)

Widze awatarek fajnie że Cie widać. Ech skąd ja to znam ,ogród wieczna skarbonka. Myśle że jak masz dużą przestrzeń to trzeba wysiewy robić ,dziewczyny z ziarenek hodują trawy,buksiki tez od opatyczków ,to jest jakiś pomysł.Ja cały czas mam w planie 3 /4 nasadzenia zrobić.Z jednej strony domu mam jeszcze sporo do zrobienia,zdjęć tam nie robie bo nie ma czego pokazywać jeszcze Na poczatek jak nie ma się funduszy to chociaż trzeba mieć piekna trawe i robić stopniowo.Tak pisze Danusia w książce i ma racje .Lepiej powoli a docelowo

Edytowałam poprzedni wpis, więc trochę się różnią od zacytowanego przez Ciebie.

Od roku bawię się w sadzonkowanie. A swoje bukszpany,hosty, funkie, tawułki i inne z poprzedniego ogrodu też rozmnożyłam i wyhodowałam sama. Chociaż tyle...
____________________
Beata
Flower1 13:24, 28 kwi 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
LyraBea napisał(a)

Edytowałam poprzedni wpis, więc trochę się różnią od zacytowanego przez Ciebie.

Od roku bawię się w sadzonkowanie. A swoje bukszpany,hosty, funkie, tawułki i inne z poprzedniego ogrodu też rozmnożyłam i wyhodowałam sama. Chociaż tyle...

Super ,szybko urosną.Buksiki na obwódki tez fajnie wyglądaja ,jak bedziesz miała chwilke zajrzyj do Oli (Moja codzienność -ogród Oli) wydaje mi sie że ona robiła obwódke z patyczków albo z naprawde malutkich sadzoneczek ,fajnie to wyszło.
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
LyraBea 14:00, 28 kwi 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Flower1 napisał(a)

Super ,szybko urosną.Buksiki na obwódki tez fajnie wyglądaja ,jak bedziesz miała chwilke zajrzyj do Oli (Moja codzienność -ogród Oli) wydaje mi sie że ona robiła obwódke z patyczków albo z naprawde malutkich sadzoneczek ,fajnie to wyszło.

Piękny ogród. Rozmarzyłam się. Wieczorem rozglądnę się więcej.
Kilka dni temu wyciągnęłam na próbę z 30 sadzonek bukszpanu, który wetknęłam w ziemię poprzedniej wiosny po formowaniu moich kulek. 99% się przyjęło, czyli mam około 300 sztuk takich sadzoneczek a w tym roku przygotowałam kolejne 400...A w górny rogu widać sadzoneczkę ostrokrzewu. 3 z pięciu przezimowały i mają pąki. Jeszcze się nie cieszę, ale jestem pełna optymizmu.
____________________
Beata
Dominika11 14:14, 28 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
widze, że masz ładny kawałek ziemi do zagospodarowania - jaki areał ??? coś masz podobnie do mnie - hihihi

a z pracami lecisz jak odrzutowiec
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 14:15, 28 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
LyraBea napisał(a)

Piękny ogród. Rozmarzyłam się. Wieczorem rozglądnę się więcej.
Kilka dni temu wyciągnęłam na próbę z 30 sadzonek bukszpanu, który wetknęłam w ziemię poprzedniej wiosny po formowaniu moich kulek. 99% się przyjęło, czyli mam około 300 sztuk takich sadzoneczek a w tym roku przygotowałam kolejne 400...A w górny rogu widać sadzoneczkę ostrokrzewu. 3 z pięciu przezimowały i mają pąki. Jeszcze się nie cieszę, ale jestem pełna optymizmu.
to super - gratuluję
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
LyraBea 14:16, 28 kwi 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Przyszedł czas na moją pierwszą prośbę o radę. Ogólny zarys rabat sobie wymyśliłam. Po burzy mózgów i po wysmarowaniu kilku opcji, ostatecznie zdecydowałam się na coś takiego.

To dopiero projekt typu gdzie trawa, gdzie granica rabat. Drzewka owocowe i warzywnik już istnieją. Kulki bukszpanowe też już są i tuje.
Mam prośbę, czy możecie mi doradzić, czy te odległości od płotu (strzałki na czerwono) względem obszaru trawnika nie są przesadzone? Czy rabata w maksymalnej odległości 8metrów od płotu będzie OK? Tu w powiększeniu ta część działki 31x30m, na której głównie chcę się skupić i czerpać z Waszych rad jak najwięcej.

Chcę posadzić różne gatunki drzew, będą wysokie trawy, będą hortensje, bukszpany formowane... Chciałabym, żeby potem nie okazało się, że jest tam za ciasno... Help
____________________
Beata
LyraBea 14:24, 28 kwi 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Dominika11 napisał(a)
widze, że masz ładny kawałek ziemi do zagospodarowania - jaki areał ??? coś masz podobnie do mnie - hihihi

a z pracami lecisz jak odrzutowiec

Kurcze, nigdy nie umiałam przeliczać na ary, hektary itp. itd Posiłkując się wujkiem google wyszło mi, że mam 18,6 arów
U Ciebie chyba więcej. Gdy pokazałaś na zdjęciach "szersze kadry" to lornetki trzeba, żeby koniec i ten kawałek ze skarpą dojrzeć To dopiero kawał roboty wykonałaś a do tego szacun, że już z ogrodem zaczęłaś działaś, gdy jeszcze budowa trwała.
____________________
Beata
Dominika11 14:32, 28 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
LyraBea napisał(a)

Kurcze, nigdy nie umiałam przeliczać na ary, hektary itp. itd Posiłkując się wujkiem google wyszło mi, że mam 18,6 arów
U Ciebie chyba więcej. Gdy pokazałaś na zdjęciach "szersze kadry" to lornetki trzeba, żeby koniec i ten kawałek ze skarpą dojrzeć To dopiero kawał roboty wykonałaś a do tego szacun, że już z ogrodem zaczęłaś działaś, gdy jeszcze budowa trwała.
to nie mam wcale duzo więcej - u mnie jest 20,5 ara, tylko dom mam postawiony praktycznie przy końcu - aby było tylko minimum od ogrodzenia i zapewne dlatego wydaje się więcej

skarpe ciężko dojrzeć, bo ma małe roślinki - jeszcze

eM budował dom, a ja, żeby się nie nudzić zaczęłam robić połowę ogrodu dzięki Beatko za miłe słowa cieszę się, że Ci sie podoba
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies