Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » NewLife w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

NewLife w ogrodzie

elmagra 12:36, 30 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Ładnie u ciebie, nawet pomimo jeszcze nieogarniętej całości.
A ta tawułka kuleczka to która odmiana? Podobają mi się takie.
____________________
Ela
LyraBea 20:37, 30 kwi 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
elmagra napisał(a)
Ładnie u ciebie, nawet pomimo jeszcze nieogarniętej całości.
A ta tawułka kuleczka to która odmiana? Podobają mi się takie.

Ela, to bardzo popularna, ale nie przypadkowo, bo ślicznie się wybarwiająca odmiana tawuły japońskiej goldflame
____________________
Beata
anabuko1 21:50, 30 kwi 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
No to masz tych przemyśleń trochę
ale i krzewy już jakieś są. i hiacynty, jakie ładnie kolorystyka dobrane .suuper!!
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Zana 23:33, 30 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Śliczne te hiacynty! A przy tych bukszpanach nie można pomniejszyć o pól metra? Możesz wkleić zdjęcia tego bzu Sutherland Gold? Też go mam, biedaki dwie sztuki męczą się drugi rok w doniczkach, a ja nie mogę się zdecydować czy chcę je mieć czy jednak się ich pozbyć. Kupiłam je w porywie ... no właśnie sama nie wiem w porywie czego i teraz problem mam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
LyraBea 10:38, 01 maj 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Dzień dobry.
...) )
...( (
("""""")o
""""""""
Chyba jednak mam straty po zimie Milin nie daje znaku życia. Już się napytałam wujka google i niby późno odbija i że często wygląda na martwy, ale potem okazuje się, że wszystko z nim OK. To się przyglądam, przyglądam i nie wygląda mi na OK A szkoda, bo latem tak fajnie odbił w górę i cieszyłam się, że zacznie mi pięknie zarastać domek.
Wczoraj niewiele porobiłam w ogrodzie. Jedynie dosiałam trawnik i podsypałam w miejscach, gdzie osiadł przesianą ziemią. Nadal też nie wiem, co z rabatami. Zmniejszę je, to już pewnik. Przekonaliście mnie, że trochę uciachać z rabat się przyda. I tak przez najbliższe lata niewiele będzie się na nich działo, bo kasy nie mam na nasadzenia a trawa przynajmniej będzie uspakajać wzrok. Im dłużej przyglądam się projektowi ukształtowania rabat, tym mniej do niego jestem przekonana. Wysłałam nieśmiałe zapytanie do Szefowej, żeby zerknęła, ale moja prośba została przez nią niezauważona. Oklapałam więc. Do tego powinnam zabrać się do wizualizacji tego, co bym na rabatach widziała i też mi się jakoś przestało chcieć. Pewnie do jesieni będę dreptać w kółko i niewiele z tego wyniknie. Z moją przesadą do perfekcji pewnie długo mi jeszcze zejdzie zanim uznam teren pod trawnik należycie przygotowany .
Oj chyba doła załapałam mega.
Dobra, już Wam nie smęcę, bo mało interesująco się robi.
____________________
Beata
LyraBea 11:02, 01 maj 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
anabuko1 napisał(a)
No to masz tych przemyśleń trochę
ale i krzewy już jakieś są. i hiacynty, jakie ładnie kolorystyka dobrane .suuper!!

Dziękują Aniu.
Miałam ich ze 30 sztuk. Wszystkie z B i wszystkie zeszły. Jesienią zacznę powiększać kolekcję o inne cebulki.
Poza hiacyntami posadziłam jeszcze 4 czosnki i teraz czekam na nie bardzo. Już mają spore pączki.

Zana napisał(a)
Śliczne te hiacynty! A przy tych bukszpanach nie można pomniejszyć o pól metra? Możesz wkleić zdjęcia tego bzu Sutherland Gold? Też go mam, biedaki dwie sztuki męczą się drugi rok w doniczkach, a ja nie mogę się zdecydować czy chcę je mieć czy jednak się ich pozbyć. Kupiłam je w porywie ... no właśnie sama nie wiem w porywie czego i teraz problem mam.

Anula, przy bukszpanach jest jakiś metr i trochę zapasu, ale przed nimi chciałam jeszcze zapełnić rabatkę trawkami niskimi czy mniejszymi kuleczkami, więc troszkę słabo. A tak w ogóle to ja je posadziłam za daleko od siebie i teraz będę kombinować, jak je jakoś zespolić w kompozycję. To znaczy, rosły blisko siebie, ale jak je przycięłam dosyć stanowczo, to okazało się, ze sporo miejsca pomiędzy nimi.
Według mnie bez jest śliczny. Nie wiem, czemu się wahasz, co z nim zrobić. Ma niesamowite liście. Sama zobacz.


W zeszłym roku zakupiłam na A malutką sadzonkę a w tym roku już ma ponad pół metra. Waham się czy zostawić jako krzaczek, czy zacząć formować na drzewko. Pewne jest, że chcę je przenieść na te moje obszerne rabaty.
____________________
Beata
Katarzyna13 11:26, 01 maj 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
Zana 11:33, 01 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Co do milina nie pomogę, bo nie mam. Widzę, że faktycznie depresja jakaś przyszła. Każdy z nas to ma (widziałaś moją ruderę, która mi sen z powiek spędzała). Ty się niczym nie załamuj, mnie osobiście Twój plan bardzo się podoba, już Ci pisałam. Nie łam się, ogród nie powstaje w jeden sezon (chyba, że na zamówienie). Masz czas na dokładne przemyślenia, na przygotowanie gleby (a to bardzo ważne!). Nie da się wszystkiego na raz, zrób na przykład jedną rabatę. Już będzie cieszyć. Długi czas to szansa na uniknięcie wielu błędów i pomyłek, spójrz na to od tej strony. Moja pierwsza rabata hostowa, malutka przecież, powstawała przez trzy sezony, bo się spieszyłam i jako dyletantka porobiłam głupoty. Wokół domu masz już zielono, więc reszta na spokojnie, bez zbędnego pośpiechu. Głowa do góry, będzie dobrze!

Za zdjęcia bzu dziękuję, muszę się nad nim zlitować.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
AnnaCh 12:54, 01 maj 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Beatko każdy z nas czasem łapie doła Ja wczoraj potyrałam też tak, że dziś ledwo żyję, a nic, ale to absolutnie nic nie widać. Porażka normalnie Poczekaj z tym milinem, może z nim tak jak z katalpami, wszystkie drzewa ruszają, a one wyglądają jak martwe, później dają pokaz.
Jesienią też inwestuję w cebulki
____________________
Ania - Malutki pod lasem
LyraBea 13:35, 01 maj 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Kasia, Anula, Ania
Ściskam.

Z Katalpami mnie pocieszyłaś, bo też kupione miesiąc temu takie małe badyle i stoją jak zaklęte...
____________________
Beata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies