Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » NewLife w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

NewLife w ogrodzie

Zana 09:56, 29 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
LyraBea napisał(a)
Dziękuję za odzew. Plan na tym etapie faktycznie nie odwzorowuje niczego i niewiele pokazuje. Jednak muszę od czegoś zacząć. Jeśli już sobie narzucę ramy ogrodu, to potem będzie mi łatwiej.
Zaczynam skłaniać się ku zmniejszeniu rabat o 0,5 do 1m...Zawsze potem mogę odjąć trawnika. Z dosianiem byłoby gorzej...
Dalej myślę

I nawet tak ci miałam napisać, łatwiej rabatę poszerzać niż dosztukowywać trawnik. A drzewa czy też duże iglki sporo miejsca jednak zajmują.
A teraz sio do roboty. I tak Ci zazdroszczę, bo ja przed biurkiem i już się wynoszę z Ogrodowiska. Wpadam tak na krótkie chwilki i podglądam po cichu.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Dominika11 10:11, 29 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
LyraBea napisał(a)

Widziałam... Piękny kawał trawy. Oczami wyobraźni widzę taką u siebie. A powiedz mi, ile metrów w najszerszym miejscu ma ten kawał rabaty z lewej strony ze skarpą? Na zdjęciu wygląda na spory...

A miałam iść stąd precz do roboty a siedzę i gapię się w wasze ogrody
skarpa od rogu po skosie w kierunku trawy ma jakieś 10-12 metrów, rabata tam gdzie teraz sadziłam sliwy wisniowe, czyli bliżej jej końca ma około 6 metrów (licząc od ogrodzenia do trawnika, czyli rabata kora + żwir, żwir ma tak około 1,5 m)
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Anusia 20:08, 29 kwi 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Beatkoszerokość 8m przy założeniu, że posadzisz tam drzewa to nie jest za dużo. Zmniejszyć możesz, bo rzeczywiście tego trawnika jest za mało i wygląda to trochę nieproporcjonalnie w stosunku do reszty. Ja bym zmniejszyła o 1 m. Moja dzialka w porównaniu z Twoją to maleństwo. Jednak zmieściłam kilka dzrewek. Jeśli będzie im za ciasno po prostu któreś wytnę
____________________
Skandynawia po krzyżacku
anabuko1 20:37, 29 kwi 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
No, no widzę plany szerokie na ogród.
A masz rację trawnik zawsze można, i jak znam życie - to będzie ubywać.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
elmagra 20:45, 29 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Kurcze, to moje 2 metry przy twoich 8 to pestka....
Gdyby jeszcze ktoś skomentował moje plany na rośliny. Można nawet zbluzgać.... Przyjmę na klatę.
____________________
Ela
Zana 22:06, 29 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Beatka, no i co tam dzisiaj dałaś radę? Nowe przemyślenia?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
LyraBea 11:20, 30 kwi 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Strasznie się wczoraj przesiliłam przy gryzieniu ziemi. Ledwo chodzę. Ból istnienia
Dobrze, że mnie wczoraj mąż od prądu odłączył, bo do kosiarki potrzebował, bo bym się chyba zajechała na śmierć.
____________________
Beata
LyraBea 11:47, 30 kwi 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Anula
Jeszcze raz sobie schemat działki narysuję z rabatami pomniejszonymi o metr. Potem zdecyduję ostatecznie. Gorzej będzie z tym kołem na środku, bo już tam wielkie bukszpany posadziłam i kurcze, może okazać się, że jak odejmę metr, to przy samej granicy z trawnikiem się znajdą. Ale to pomyślę.

Wasze ogrody pełne przepięknych tulipanów a u mnie królowały hiacynty. Już przekwitają, ale jeszcze niedawno wyglądały tak:

____________________
Beata
LyraBea 12:01, 30 kwi 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Z racji tego, że nie jestem w stanie nic dzisiaj w ogrodzie porobić, polatałam z aparatem i kilka kadrów z mojego ogrodu (część przy domu).
Rododendrony maja już nabrzmiałe pąki, tawułki już spore, tawuła japońska aż płonie, czarny bez Eva oraz Bez koralowy 'Sutherland Gold' mają się dobrze no i pięknie wyglądają kuleczki bukszpanów z nowymi przyrostami...
I pomyśleć, że rok temu, w marcu dookoła był wyłącznie piach... To nastraja optymistycznie.

____________________
Beata
LyraBea 12:12, 30 kwi 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
A to kadr od strony drewutni, czyli teren do ogarnięcia...Tak to dzisiaj wygląda

Widok przez okno z narożnika nie pozwala mi siedzieć spokojnie z założonymi rękami...Sami popatrzcie


Na koniec kwiatuszek dla Was ode mnie. To moja ulubiona odmiana barwinka purpurowego:

Pozdrawiam Was. Miłego dnia.
____________________
Beata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies