Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Psiamama 17:34, 04 lip 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Rany Ty to masz tawułki a ja raczej popierdółki kolor cudny
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Anda 17:56, 04 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Minerva i Charles tworzą śliczny duet. Powojnik na kratce mnie oczarował. Kratka jest wbudowana w ścianę domku? W ogóle to piekne widoki i świetne zdjęcia tu u Ciebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 20:14, 04 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Bea z kolorami zgłupiałam, bo te tawułki w zależności od światła mają różny kolor, od fioletowego w cieniu do intensywnie biskupiego, różowego, karminowego w słońcu. One mają cień do południa, potem słońce do późnego popołudnia. Mam je pierwszy rok, tzn. kupiłam jesienią w ubiegłym roku a przez zimę były zadołowane w doniczkach. Jeśli masz bladoróżowe, to pewnie inna odmiana, też mam takie.

Mirelka one nie są bardzo wysokie, ok. 50-60 cm jak kwitną. To są tawułki chińskie, one są właśnie takie puchate.

Kasia kolor tawułek faktycznie energetyczny. Nie wiem czy te pełne się wysiewają, u mnie się nie wysiały. Ale kiedyś czytałam, że raczej nie. A jeżeli już to mogą nie powtarzać cech. Żurawki pomarańczowe jakoś tak siłą rozpędu tam trafiły, ale mimo że rabata poszerzana to zaczyna się tam ciasno robić. Szałwia niesamowicie się na boki rozepchała. Jesienią i tak będą tam zmiany

Asia z Nadmorkskiego jak to oglądać z zamkniętymi oczami?. Zestawienie Minerwy i Charles de Nervaux wyszło mi tak jakoś

Kasya no i bardzo dobrze. Kupuj, ja tawułki bardzo lubię, w tym miejscu rośnie ich 15 sztuk.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:26, 04 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Renia tawułki dziękują. Sadziłam tak na oko co 40 cm, to ubiegłoroczne sadzonki. Jak kupiłam to już były całkiem ładne, w tym roku przyrosły. Ale kupiłaś rodki czy tawułki?

Terenia fajnie, że każdy znajdzie u mnie coś dla siebie

Gosia/Malgol dziękuję. Ale czemu chcesz swoje wykopywać? Co do tchu, to uwierz mi, że jest dużo niedociągnięć. To miejsce z różami jest przy tarasie i całe otoczenie tarasu to na razie jeszcze porażka. Po trzech latach wreszcie mi się jakaś koncepcja na to miejsce zaczyna klarować. Czasami potrzeba duuużo czasu

Aniu z Malutkiego dziękuję. Naprawdę nie wszystko jest pięknie.

Dominika dziękuję i jak zawsze cieszę się, że się podoba.

Ania/Anbu ot, magia fotografii. Nie spodziewałam się, że te tawułki tak wszystkim wpadną w oko.

Ania/Makao przywrotnik faktycznie super pasuje do róż, nadaje takiej lekkości i romantyzmu w kompozycji. Ten mój już taki trochę przekwitnięty, powinien być już ścięty, ale jakoś nawet przyzwoicie wyszedł na zdjęciach. Co do hortek z jeżówkami, to najbardziej lubię jak hortki przebarwiają kwiatostany na taki zielonawy kolor. Wtedy najfajniej dla mnie to wygląda.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:29, 04 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aga no nie mogę. Jak to popierdółki, dyć tawułki to tawułki

Ewa/Anda u mnie to jedne z pierwszych róż i tak jakoś wyszło. Powojnik na kratce to Solina. Za kratką jest zadaszona część tarasu. Dziękuję za komplementy i zapraszam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:42, 04 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Migawki spod rudery, będzie sporo, proszę o wyrozumiałość.
Ktoś mnie prosił o zdjęcia jarzmianki samej w sobie (sorry, wyleciało mi w tej chwili kto), ale to jest niemożliwe do zrobienia. One tam w takim buszu z tawułkami i języczkami rosną. W każdym razie mają około 110-120 cm wysokości, są w dwóch grupach po pięć sztuk.






____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:46, 04 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232




I jedyny kwiat hortensji:

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:51, 04 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232




Biała tawułka Arendsa Deutschland, sporo wyższa niż te różowe, około 80-90 cm mają.

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Karol99 20:54, 04 lip 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Zachwycam się...
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
inka74 21:00, 04 lip 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Zana napisał(a)
I cała awatarkowa według stanu na sobotę w słońcu:


ale się te hortki rozrosły. Ogromne są! szałwie też szaleją, zakryły prawie całkiem żurawki Powojnik cudny, kiedy moje tak duże będą...
A róże z przywrotnikiem przyznaję zgapiłam. Super jest to połączenie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies