Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Iwk4 06:54, 07 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ana, komosy kupowałaś w szkółce, czy wysylkowo? Ilość niesamowita.
W szkółce pewnie wykupione
____________________
Ogródek Iwony II
ana_art 14:02, 07 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Zielona napisał(a)
Kosmosy godnie zastąpiły tojeść, a róże pod pergolą postanowiły, że ją przerosną. Rubrum już kwitnie? Pierworodny spisał się na medal, bo wszystko doskonale się prezentuje

Róże te pienne sięgają prawie pergoli... wariatki Rubrum zaczyna pędzlować
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 14:04, 07 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
nicol21 napisał(a)
Super, że urlop udany, ogród dobrze prowadzony i że po powrocie dodałaś świeże foteczki.
Przedpłocie świetne, ogródek też, piękna ta różowa róża a już kosmosy w żółtawej trawce są mega-fajne!
Chwastów zupełnie nie widać, ale rozumiem że coś tam trzeba będzie usunąć.
Brzozy już takie dorosłe są, fajnie!
chwasty są, wczoraj po pracy wyrwałam koszyk, a jeszcze tyle zostało...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 14:07, 07 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Madzenka napisał(a)
Syn powinien dostac order za opiekę nad ogrodem

Na jaki czas masz ustawione teraz zraszacze. Bo ja przetestowałam że linie kroplujące musze odplaić na min 2 godz. kazdą.... A zraszacze (mam 5 sekcji na moich 70m2) na min 10 min kazda a na najabardziej nasłonecznionej rabacie na 20 min
dostał

nie wiem na ile mam ustawione nawadnianie, bo nawadnianie Piotr ustawia, ja nie techniczna jestem wiem że ustawione jest dwukrotnie. Trzeba wziąć pod uwagę, ze u mnie ziemia mocno przepuszczalna. U mnie trawnik jest w 3 sekcjach ale jak długo się podlewa nie wiem...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 14:09, 07 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Edit napisał(a)
Jest pięknie widzę, że roślinki sporo urosły, porównując z rokiem ubiegłym...śliczny masz ogród Anetko...
rosną, rosną i chyba tak ma być
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 14:10, 07 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
waldek727 napisał(a)


Podlewając ogród wcale nie nawadniamy odpowiednio roślin.
W czasie gdy woda przesącza się przez glebę przechodząc do jej niższych warstw rośliny poprzez swój system korzeniowy są w stanie pobrać ją tylko w 15%.
Jest to stanowczo za mało do prawidłowego uwodnienia tkanek roślin w celu zapewnienia im ciągłości procesów metabolicznych. Źródłem które zasila nasze rośliny jest ciecz wraz z solami mineralnymi zawarta w przestrzeni pomiędzy organicznymi i mineralnymi cząstkami stałymi gleby. Spadek jej wilgotności w górnych warstwach przyczynia się do przemieszczania wody do roztworu glebowego z warstw położonych niżej.
Można powiedzieć, że woda która jest pobierana przez nasze rośliny zasysana jest z dołu do góry i migruje niczym w suchej gąbce położonej na jej tafli. Prawidłowe utrzymanie i retencja wody w glebie uzależniona jest od jej gruzełkowatej struktury, a nie od czasu wylewania jej na rabatę bądź trawnik.


oooooo widzicie specjalista się wypowiedział Waldek dawno u mnie się nie pokazywał, a jak przyszedł to z konkretną wiedzą
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 14:11, 07 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
justajusta napisał(a)


Anetko jak wysoko szczepiony jest Twój mariken?

jeśli się nie mylę to coś ok 130
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 14:13, 07 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
olaw napisał(a)
Bujnie i soczyście i jeszcze tak gęściutko jak chciałabym i u siebie osiągnąć
Wzoruje się i zawsze szukam nowych inspiracji u Ciebie

też lubię jak jest gęsto wtedy tak chwasty nie rosną...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 14:15, 07 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Pszczelarnia napisał(a)
Ten ogród ma wspaniałych rodzinnych ogrodników!

A kosmosy w c. elata - to jest to!

Ana, nie przypala Ci tych pomarańczowych żurawek? Czy masz tam nawadnianie? Moje ciężko znoszą słońce, choć są jednak ocienione. Może to kwestia podłoża? Jak tam masz glebę?

Chłonę każdy widok.

ogromny komplement

czasami przypala jak jest takie intensywne słońce przez długi czas, nawadnianie jest wszędzie. Ziemia u mnie kiepska z tendencja do kwaśnej, chociaż staram sie jak moge by ją wzbogacić nie tylko chemią
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 14:16, 07 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
abiko napisał(a)


Jaka to róża w Twoim pięknym ogrodzie?
jak powiem, ze zawsze zapominam jej nazwę, uwierzysz???? Mogę się założyć ze Zielona Marta pamięta i podpowie...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies