Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród muzy czyli kaliope z motyką w dłoni

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród muzy czyli kaliope z motyką w dłoni

Kaliope 00:32, 17 maj 2011

Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 53
Bardzo dziękuję, spróbowałam wprowadzić poprawki. I oto efekt. Wytyczyłam mniej więcej linię trawnika, nie wiem czy to OK. Wydaje mi się, ze lewa strona jest za ciężka w stosunku do prawej, ale może na początek lepiej nie przesadzić?
Dodałam świerki po lewej, ale biorąc pod uwagę, że tam jest 19 m to cztery to raczej za mało. Ja nie chcę gęstego żywopłotu, raczej coś takiego co było w Ogrodzie kolorowym, kompozycja z różnych iglaków. Danusiu co tam stanowi tło dla klonu? Tuje jakieś i co jeszcze?
Choina kanadyjska z tego co czytam to nie lubi słońca, a na razie będzie plaża, więc jej nie umieszczałam.
Czy te rabaty w całości powinny być ściółkowane korą, czy częściowo kamyczkami?
Rzućcie okiem czy jest lepiej, może przesadzam z różnorodnością roślin na początek?

Pozdrowienia nocne
____________________
Pozdrawiam ciepło Ogród muzy czyli Kaliope w akcji
Kaliope 22:21, 17 maj 2011

Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 53
Czy wszystko - iglaki, drzewka, krzewy mogę sadzić teraz czy powinnam się z czymś wstrzymać? Już wiem, że wrzosy dopiero w lecie, bo w szkółkach stwierdzili, że jest kiepsko, bo sporo przemarzło i będą w sierpniu.Muszę doczytać techniczne rzeczy, bo ja nawet nie wiem JAK mam sadzić.
Żurawki pooglądałam różniaste i zachorowałam, nie dziwie się, że jest fioł na ich punkcie, wkomponowuje je jakoś w mój projekt.
____________________
Pozdrawiam ciepło Ogród muzy czyli Kaliope w akcji
Kaliope 21:07, 18 maj 2011

Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 53
Szaleństw ogródkowych ciąg dalszy. Sprzątanie powoli dobiega końca, dzisiaj miałam chwilę na zrobienie kompozycji kwiatowych w doniczkach, żeby na tarasie trochę kolorów przybyło.




Trawa rośnie i już się pojawia mniszek, sąsiad obok ma cały trawnik biały. Muszę chyba użyć czegoś na dwuliścienne, tylko nie wiem czy mogą z tak młodą trawką. Na razie pracowicie wykopywałam, ale sporo jest tych chwastów.
Jutro dalsze przygotowywanie rabatek, czyli orka na ugorze
____________________
Pozdrawiam ciepło Ogród muzy czyli Kaliope w akcji
Gardenarium 20:46, 19 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kaliope napisał(a)
Bardzo dziękuję, spróbowałam wprowadzić poprawki. I oto efekt. Wytyczyłam mniej więcej linię trawnika, nie wiem czy to OK. Wydaje mi się, ze lewa strona jest za ciężka w stosunku do prawej, ale może na początek lepiej nie przesadzić?
Dodałam świerki po lewej, ale biorąc pod uwagę, że tam jest 19 m to cztery to raczej za mało. Ja nie chcę gęstego żywopłotu, raczej coś takiego co było w Ogrodzie kolorowym, kompozycja z różnych iglaków. Danusiu co tam stanowi tło dla klonu? Tuje jakieś i co jeszcze?
Choina kanadyjska z tego co czytam to nie lubi słońca, a na razie będzie plaża, więc jej nie umieszczałam.
Czy te rabaty w całości powinny być ściółkowane korą, czy częściowo kamyczkami?
Rzućcie okiem czy jest lepiej, może przesadzam z różnorodnością roślin na początek?

Pozdrowienia nocne


Ta linia trochę jednak za ciężka i niepotrzebnie się urywa po prawej stronie. Trzeba ją łagodnie poprowadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kaliope 22:41, 19 maj 2011

Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 53
Rozumiem, słabość moich rysunków i kompletny brak proporcji powoduje, ze to tak ciężko wygląda. Prawa strona będzie szła łagodniej na pewno, choć i tak jest zbyt "lekka" w stosunku do lewej. Pomyślę co tam dołożyć. Nie chcę przesadzić z ilością roślin, bo nie podołam. Na razie chciałabym zrobić szkielet ogródka.
Nieszczęsna rabatka koło tarasu też będzie szła dużo łagodniej, na razie myślę co tam zrobić, bo pomysłu na razie brak.

Zaliczyłam dziś kolejne szkółki, pooglądałam rośliny na "żywo" i koncepcja nabiera rumieńców.
Trawa rośnie, kret przestał ryć, a łapka na krety złapała jakiegoś zwierza.

Wszelkie wskazówki, krytyka i pomysły mile widziane
____________________
Pozdrawiam ciepło Ogród muzy czyli Kaliope w akcji
Syla 08:49, 20 maj 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Witam sąsiada na forum
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Kaliope 11:54, 20 maj 2011

Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 53
Dziękuję Ze dwie miedze nas dzielą
____________________
Pozdrawiam ciepło Ogród muzy czyli Kaliope w akcji
Kaliope 22:12, 21 maj 2011

Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 53
Rabatki przekopuję powoli, ale mam zagwozdkę z trawnikiem. Trawa rośnie, ale więcej w niej perzu niż ładnej trawki i sama nie wiem co robić. Zacząć zabawę od początku? Potraktować jakąś chemią, poczekać, zaorać i zakładać trawnik jeszcze raz? Ech a miało być tak pięknie...
____________________
Pozdrawiam ciepło Ogród muzy czyli Kaliope w akcji
Kaliope 22:28, 22 maj 2011

Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 53
Trochę roślin już znalazło swoje miejsca na rabatkach, świerki serbskie wyglądają super. Mam nadzieję, ze udało nam się dobrze to wszystko zasadzić.
Powalczę z perzem ostrym koszeniem, jak się nie uda to jesienią, chemia, orka i zabawa jeszcze raz, to chyba sensowne rozwiązanie.
____________________
Pozdrawiam ciepło Ogród muzy czyli Kaliope w akcji
A_G_A 09:56, 27 maj 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 51
Poprosimy o fotorelację. Jestem ciekawa tych świerków serbskich. Sama planuję takie posadzić u siebie jesienią.
____________________
pozdrawiam Agnieszka - A_G_Aniowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies