Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród muzy czyli kaliope z motyką w dłoni

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród muzy czyli kaliope z motyką w dłoni

inya 07:52, 02 cze 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
no właśnie ja też się nad tymi minaturkowymi zastanawiam... może to będzie ładnie Kaliope, próbujemy?
____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
Kaliope 12:22, 02 cze 2011

Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 53
Monteverde dzięki, dopisałam astry do listy zakupowej
____________________
Pozdrawiam ciepło Ogród muzy czyli Kaliope w akcji
Kaliope 13:13, 07 cze 2011

Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 53
Witajcie,
dziś mało optymistyczny wątek chorobowy. Oglądam i oglądam różne choroby w necie, może mi pomożecie zdiagnozować co się dzieje i doradzicie co robić.
Najpierw klony, czerwony ma poskręcane listki, brązowiejące na końcach. Teraz znalazłam jakieś łażące po nim coś, czy to będzie przędziorek i dlatego te listki tak wyglądają, czy jeszcze coś innego?






Drugi klon ma "popalone" liście, za dużo słońca?


Na akebii to chyba mszyce, część była zielona, podobna do tego co oglądałam w necie.


Nie wiem co się dzieje clematisom, nie znalazłam szkodników na nich, listki brązowieją.

Rozumiem, że młode listki najpierw są brązowe a potem zielenieją, czy też się coś dzieje?


Powinnam zrobić jakiś oprysk na szkodniki wieczorową porą?
____________________
Pozdrawiam ciepło Ogród muzy czyli Kaliope w akcji
kaisog1 13:36, 07 cze 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Kaliope napisał(a)
Nie wiem co się dzieje clematisom, nie znalazłam szkodników na nich, listki brązowieją.



Ja sie nie znam na tym ale u mnie tak się zaczął uwiąd powojnika. Niestety ani jednej rośliny nie udało mi się uratować.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Ewa 15:03, 07 cze 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Ja też nie znam się na choróbskach, chyba musisz popryskać szkodniki.
A wcześniejsze poczynania w Twoim ogrodzie super!
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
zbigniew_gazda 15:23, 07 cze 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11176
Kaliope - na moim malutkim kloniku też są poskręcane listki a niektóre mają plamki. Rozpocząłem wczoraj akcję i popryskałem środkiem przeciw grzybom. Poczekam trochę i zobaczę. Nie widzę na nim szkodników. Co do przędziorka - miałem przędziorki na Oleandrach jak stały zimą w ciepłym pomieszczeniu. Objawem obecności przędziorka są : żółknięcie i opadanie liści oraz pajęczynki. Obsrwuj dalej . Acha - na oleandrach zwalczyłem go i już 2 lata jest spokój.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
justi 17:11, 07 cze 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ooo kurczaczki na moim kloniku też się jedna gałązka dziwna zrobiła, poskręcane ma listki. Ułamałam ją.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 17:56, 07 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)

Nie wiem co się dzieje clematisom, nie znalazłam szkodników na nich, listki brązowieją.



Ja sie nie znam na tym ale u mnie tak się zaczął uwiąd powojnika. Niestety ani jednej rośliny nie udało mi się uratować.


Podlej i opryskaj Topsinem, może pomóc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:57, 07 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kaliope napisał(a)



Drugi klon ma "popalone" liście, za dużo słońca?


Na akebii to chyba mszyce, część była zielona, podobna do tego co oglądałam w necie.




Na mszyce Mospilan, Confidor

Liście z takimi zmianami to ulewne deszcze i za dużo słońca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kaliope 22:19, 07 cze 2011

Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 53
Dzięki za odpowiedzi, nakupiłam różne specyfiki i rozpoczynam walkę
Z klonami nie wiem co zrobić, deszcze u nasz szaleją na zmianę ze skwarem koszmarnym, parasol im chyba postawię, bo już nie wiem jak pomóc
____________________
Pozdrawiam ciepło Ogród muzy czyli Kaliope w akcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies