Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród muzy czyli kaliope z motyką w dłoni

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród muzy czyli kaliope z motyką w dłoni

Kaliope 15:08, 08 cze 2011

Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 53
Sprawozdanie z ostatnich akcji ogródkowych.
W chwili wolnej między walką z mszycami, a pielęgnowaniem powojników z uwiądem powstał kolejny kawałek rabatki.




Dalej ma być Tsuga canadensis Jeddeloh, jeszcze nie wiem czy sama czy z czymś, a dalej wrzosowisko, raczej z przewagą wrzośców. Czy do sierpnia, kiedy będą wrzosy, mam tą część przykryć agrowłókniną? Zwariuję z tymi chwastami, codziennie latam z motyką, a perz rośnie jak głupi. Może ja nie umiem plewić, bo już zaczynam wątpić i przerażenie mnie ogarnia, że nie będzie mnie przez 2 tygodnie i ogród mi zarośnie kompletnie.

Cały czas mam problem z odległościami między roślinami. Część znajomych twierdzi, że za dużo roślin jest inni że za mało.
Kiedy mogę przyciąć tawuły, żeby były kuliste bardziej? Czy to wymaga poznania jakiś sztuk tajemnych, czy po prostu tnę?
Na końcu tej rabatki, na końcu działki ma być kompostownik, właśnie się robi rękami mojego ślubnego. Jakieś pomysły na przysłonienie? Może postawić kratkę i coś szybko rosnącego, wykluczam perz
Za wierzbą chciałam dać jakieś krzewy, trzmieliny, może jaśminowiec, zastanawiam się czy tam nie dać też iglaków, jakie 2-3 tuje.



____________________
Pozdrawiam ciepło Ogród muzy czyli Kaliope w akcji
monteverde 02:00, 09 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
jeżeli nie chcesz,żeby tawułki kwitły tnij teraz, albo po kwitnieniu, wpadnij do Richiego on ma cięte tawułki w kule,a kompostownik obsadź żywopłotem albo z ligustru albo kolorowego berberysu, Zbyszek ma taki)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
coli 12:35, 09 cze 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Wpadlam z rewizyta Pieknie u Ciebie, rabatka rosnie
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Gardenarium 23:01, 09 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ładnie z kolorowymi krzewami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kaliope 23:05, 14 cze 2011

Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 53
Witajcie,
Ostatnio cały czas się działo, oj działo w naszym ogródku.
Rabatki powoli się zazieleniają. Na dodatek wykonałam syzyfową pracę i ściągałam korę z istniejących rabatek, plewiłam i dawałam warstwę trzy razy grubszą. Po przeczytaniu różnych wątków doszłam do wniosku, że jednak Wy dajecie dużo więcej kory. Mam nadzieję, że będzie choć trochę lepiej. Jakieś propozycje co dorzucić, może krzewy, hortensje jakieś? Na końcu jeszcze ma być jakieś drzewko liściaste, ale ciągle nie możemy się zdecydować co to będzie, katalpa, klon globosum, a może wiśnia piłkowana.
Zdjęcia robione bardzo późno, więc wybaczcie jakość.
Oczywiście znowu nornice zaczęły szaleć, więc pułapka poszła w ruch. Zobaczymy kto jutro będzie triumfował.
Piaskownica na razie stoi na środku, ale dzieć musiał mieć jak najszybciej, a ja ciągle nie wymyśliłam miejsca na plac zabaw.






Drugim problemem jest rabatka koło tarasu. Wrzuciłam roślinki, które mam, ale nie do końca mam wizję. Może Wam coś przyjdzie do głowy ciekawego.
____________________
Pozdrawiam ciepło Ogród muzy czyli Kaliope w akcji
Gardenarium 23:09, 14 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta rabatka wymaga czegoś co będzie domonowało nad całością. Może to byc szczepiony iglak na pniu, albo małe drzewko liściaste, a dopiero pod nim mniejsze rośliny ze 3 gatunki. Trawy ozdobne może dodać na brzegu.
Wszystko wysadź roślinkami, które pokryją powierzchnię.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 23:11, 14 cze 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
a rh tu nie chcesz?dużo masz tu słonka?jeśli nie pasowałyby lub hortensje
____________________
U Matki
Kaliope 23:36, 14 cze 2011

Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 53
Nie może być nic wysokiego, bo ta rabatka jest przed oknem kuchennym. Więc raczej małe drzewko liściaste odpada.
Myślałam o czymś na pniu, najchętniej świerk srebrny bo uwielbiam ten niebieski odcień, może być? Cisy na pniu są cudne, ale jakoś w Krakowie ich nie ma, no i raczej powinnam iść w stronę wersji ekonomicznej.
Danusiu a z tych mniejszych pod pniem, mogą być te cyprysiki groszkowe i co jeszcze?
Na brzegach myślałam o konwalniku i może jeszcze jakiejś trawie, ale to zależy od kolorystyki reszty.
A i chętnie wysypię kamyczkami białymi, a nie korą, może być?
Bogda cała rabatka rh jest dokładnie za tą rabatką, zastanawiałam się czy nie dać ewentualnie jakieś małej azalii, żeby to jakoś połączyć.
____________________
Pozdrawiam ciepło Ogród muzy czyli Kaliope w akcji
monteverde 02:04, 15 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a może na środku kępa z kilku krzaków róż, a po bokach , np. bliżej domu jakiegoś miscanta graclimusa, będzie ładnie szumiał, z drugiej w trójkącie iglaki od największego do najmniejszego )
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ell 08:57, 15 cze 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Ostatnio widziałam trójkolorowego buka. Może by go poprowadzić trochę jak drzewko bonsai. Mogłoby to wyglądać całkiem nieźle.

A zmiany widać ogromnie pozytywne
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies