Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Makusia 18:33, 21 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Lawendy mam całą półkę, więc chcę ją wykorzystać. Poza tym zwyczajnie uwielbiam lawende ..
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 18:34, 21 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
makadamia napisał(a)
Czyli całkiem odpuszczasz te róże?


Na półce tak. No chyba, że da się je połączyć z brzozami
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 18:36, 21 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka napisał(a)
Przed murkiem bym posadziła cisy, niska odmiana i bym z niego zrobiła żywopłocik maskujący murek. Tak na prawdę to nie skarpa jest problemem, a ten rzucający się w oczy murek.
Cis, a nie bukszpan, bo zdrowszy i mniej kłopotliwy.


Ale, że cis kulka? Że na półkę? A przed półka cisy i od strony sąsiada i od drogi...to nie będzie za dużo tych cisów?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 18:41, 21 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Nett napisał(a)
I jeszcze się nad jedną rzeczą zastanawiam. A gdyby tak dołożyć jeszcze jedną brzozę po lewej i więcej cisów lub duży krzak i na końcu po prawej stronie też jakiś duży krzak, to tego murka na środku niewiele zostanie widocznego. Gdyby coś z niego zwisało/przewieszało się,np irga, to może nie trzeba go całkiem zasłaniać?
Tak tylko się zastanawiam...



Anetko tylko, że po lewej mam szpaler hortek. Brzoza to może by się jeszcze zmieściła ale brzoza i krzak to już niekoniecznie.
Też bym chyba faktycznie całkiem murka przysłaniać nie chciała, bo będzie dziwne koło- nie koło z linią ni przypiął, ni wypiął. Ale podmaskować lawenda przed murkiem albo czymś wiszącym/zwieszającym się, to owszem.
Mi w te brzozy jeszcze derenie pasują, ale zima będzie łysa i HAnia mówi, że derenie przy brzozach wodopijcach ciężko będą miały...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 19:03, 21 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
szczerze to przy brzozach wszystko będzie miało ciężko
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 19:05, 21 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
No to już nie wiem
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 19:13, 21 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przy nawadnianiu nie będzie problemu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nett 20:07, 21 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Makusia napisał(a)


Anetko tylko, że po lewej mam szpaler hortek. Brzoza to może by się jeszcze zmieściła ale brzoza i krzak to już niekoniecznie.
Też bym chyba faktycznie całkiem murka przysłaniać nie chciała, bo będzie dziwne koło- nie koło z linią ni przypiął, ni wypiął. Ale podmaskować lawenda przed murkiem albo czymś wiszącym/zwieszającym się, to owszem.
Mi w te brzozy jeszcze derenie pasują, ale zima będzie łysa i HAnia mówi, że derenie przy brzozach wodopijcach ciężko będą miały...


Martuś, a ten szpaler hortek do samego murka będzie? Bo jeśli tak, to efekt zasłonięcia też będzie i nie trzeba tam wiecej. A zamiast brzóz myślałas moze o iglakach, np Serby, jodły kalifornijskie i wrzosy z trawami w nogi, jakis berberys czerwony.
A co do lawendy- ona rośnie w górę i wysoko kwitnie. Jak będzie na murku i Ci zakwitnie, to obawiam się, że zasłoni wszystko co jest z tyłu.
Może dać pas lawendy z jednej strony tylko, np z prawej?
Co do drzew, to ja Ci nie doradzę, bo sama szukam i nie wiem co posadzić, ale tak na mój gust, to rzeczywiście brzozy mi sie tam podobają ewentualnie zagajnik iglakowy.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
natka098 20:14, 21 wrz 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Się zastanawiałam co napisać i wieszzzz, jeśli czujesz te brzozy tam, to je sadź, to Twój ogród i musisz czuć to co robisz, a najwyraźniej to Ci odpowiada. Zapewniam Cię, że jeśli zrobisz to z własnego pomysłu to będziesz zadowolona A reszte dopasujesz

PS. róże może by pasowały nawet (bez tych szczepionych) jeśli dałabyś białe rozchodniki
PS2. coś musi wylewać się z murka trzmielina/trawka
____________________
Natalia - Mój zakątek
Gruszka_na_w... 20:32, 21 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Brzózki poparłam już na str 224, ale jakoś nie było odzewu więc sądziłam że pomysł był w stylu "kulą w płot". Mnie by tam pasowały kolumnowe berberysy rzucone niedbale to tu, to tam. 2-3 sztuki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies