Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje czwarte dziecko

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje czwarte dziecko

Efffa 23:33, 04 cze 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
co masz za drzewko na tej rabacie?
dojrzałam płyty na tarasie, mam chyba takie same .Czy płyty na tarasie masz z firmy na S?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
bata 23:42, 04 cze 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
zamówiłam 37 szt carex ornithopoda "ptasie łapki" bo podobno lubi słońce, 6 szt rozplenić japońskich, 5 szt carex Buchanana i kostrzewę siną, bo mi zabrakło
pozostało mi dokupić hortensje, teraz myślę, bo kilka propozycji padło

myślę o tych kamyczkach, one chyba drogie, teraz głównie myślę o roślinach, ale jakbym dorwała jasne szare to biorę

tak płytki mam z firmy S, choć dzisiaj zobaczyłam lekko brązowy nalot, domu nie ogarnęłam, a teraz taras jeszcze doszedł

od frontu mam na rabacie trzy wiśnie kuliste, a na tylnej rabacie przy tarasie śliwę wiśniową, muszę jeszcze dokupić trzy trzmieliny na pniu i posadzić z trawami i jeżówkami z drugiej strony tarasu, widziałam u Marzenki taki układ, szalenie mi się podoba, musze zawitać do jej wątku i powiedzieć, że inspirację znalazłam

a kamyczki gdzie kupowałaś, podobno u kamieniarzy najtaniej, tylko to się bierze na tonę podobno - tak twierdzi sąsiad
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
Efffa 23:43, 04 cze 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
granit szary kupisz juz od 150zł przynajmnie w mojej okolicy
widziałam ten granit teraz i powiem Ci ze jest tak jasny , ze spodobał by Ci sie, jest bardziej zbliżony do białego niż szarego,
edit: trawki, świetna sprawa, byle by nie powymarzały tak jak w tym roku.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
bata 23:48, 04 cze 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
Ewelinko wypluj słowa o wymarzaniu, ledwo co usmażyłam na słońcu żurawki
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
Efffa 23:50, 04 cze 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
kamyczki mozesz kupić na tony, zależy ile potzrebujesz, a mozesz również kupić workowane 20- 25 kg, i np grys szary worek 25 kg kosztuje koło 14 zł, a np thasos- biały koło 30 zł za 25 kg, a np biała marianna- to taki beż 15 zł za 25kg, a kupisz je na składzie gdzie są kruszywa
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 23:51, 04 cze 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
no wyplułałam ,ale w tym roku po zimie co weszłam w który wątek wszystkim wymarzło parę trawek
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
bata 23:54, 04 cze 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
Ewelinko dziękuję bardzo, teraz czuję się doinformowana
a te seslerie to dobrze zimują
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
Efffa 23:55, 04 cze 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
seslerie sadziłam w tym roku, ale czytałam , ze wszystko z nimi bedzie ok.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Filemon24 07:36, 05 cze 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
mi ptasie łapki i buchana wymarzły kostrzewe siną z powodzeniem mogłaś sobie wysiać ona szybko rośnie ale niestety krótko żyje, ja swoją już wyrzuciłam bo po dwóch latach przestała wyglądac atrakcyjnie, wszyscy na forum polecają kłosownice leśną ( ja jeszcze nie mam ale planuje ) pomyśl o tej trawce bo ona nie wymarza także nie trzeba się martwić po zimie

nie mam wątku na ogrodowisku jestem tutaj czarną owcą heheh
na pewno taniej wyjdzie kupić na tony kamyki niż w workach

czytałam że mąż chciałby róże
z pięknych odmian to polecę takie artemis, stephani baronin zu gutenberg pashmina, eden rose, róża white meidiland - bardzo zdrowa i zupełnie bezproblemowa piękna tez jest róża abraham darby, graham thomas- w ogóle róże angielskie Davida Austiną są śliczne
do róż idealnie pasują takie byliny jak kocimiętkka - kwitnie całe lato i jest wiele odmian tej byliny ( moim zdaniem bije na głowę lawendę) szałwia, przetaczniki mój ulubiony to przetacznik christa, jeżówki, przywrotnik
____________________
bata 21:58, 05 cze 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
o nie Filemon nie strasz mnie, mówisz że ptasie łapki i Buchanana takie wrażliwe, muszę podejrzeć tę kłosownicę skoro kostrzewa nie rokuje najlepiej, ech a tak się cieszyłam na ładny ogródek, a to ładne będzie przez chwilę - powiedz mi tylko jak mam postępować z tymi trawkami na wiosnę - przycinać, wyczesywać, urywać przyschnięte kłoski

róże artemis widziałam właśnie na wątku Efffy, piękne, a możesz pokazać mi swoje aranżacje z różami, dziękuję za rady i pozdrawiam
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies