Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje czwarte dziecko

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje czwarte dziecko

Mania0 12:36, 23 sie 2016

Dołączył: 22 lip 2014
Posty: 56
Usunęłam, zostałam zmielona na starcie i odpuściłam
jolka 22:44, 25 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Hej no jak tam rabatka pod oknem? A gdzie fotki zakupionego miłorzęba??
Nie martw się, że mu parę listków opadło. I tak niedługo jesień wszystkie położy. Najważniejsze, żeby się przyjął ładnie, a na wiosnę będziesz miała nowe listeczki
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Makusia 22:58, 25 sie 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ale co usunęłaś? :/
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
bata 23:03, 25 sie 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
Jolu właśnie złapałam chwilę,
oto mój zakup, mąż patrzy na mnie jak na wariatkę, że takie coś kupiłam







dzisiaj wieczorem w chmarze komarów tygrysich został posadzony na rabacie, na razie podlewam, nie wiem czy można będzie go nawozić, czy dać mu spokój, jak zrobię ładny kancik na rabacie wkleję fotke, choć czekam jeszcze na trawy i żurawki

Jolu ile dać przerwy między hortensją a trawami, bo ja chyba za gęsto sadzę ech...

Makusia Mania usunęła wątek
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
jolka 23:52, 25 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Ładne zielone listeczki ma Twój miłorząb Niczym bym nie nawoziła teraz, byle się przyjął i ładnie korzenił. Później go nawieziesz.. a i eM. jeszcze się nim zachwyci. Ruzluźniaś korzenie przez wsadzeniem??

A o odległości pomiędzy trawami a hortensjami to się pytasz w kontekście której rabatki? Tej pod oknem?? Wanilki i gracilimus?? Ja bym dała ok 60 cm.. Ścisk nie jest za dobry, rośliny nie mają miejsca żeby ładnie zaprezentować, czy rozrastać..
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
bata 23:59, 25 sie 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
Jolu jak wyjęłam z donicy to korzenie same się rozsypały
uspokoiłaś mnie odnośnie stanu drzewka, oby się przyjeło
Jutro zrobię fotkę tej nieszczęsnej rabaty co mi sen z oczu spędza, powiesz co odsunąć

dziękuję

dobrej nocy
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
Msazalka18 00:31, 26 sie 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
Fajnie się zapowiada hortensje trawki żurawki i miłorząb nic tylko czekać na efekt końcowy
A jaki to miłorząb??? Ładny zieleniutki jest

A z dziećmi to faktycznie wyzwanie ... ogród "zrobić" Trzymam kciuki
____________________
zimozielony biało różowy
EwaIgi 11:12, 26 sie 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 87
Witam! Przeczytałam, obejrzałam i z taką samą ciekawością czekam na odpowiedź od Danusi.
Wątek wrzucam do obserwowanych.

PS Miłorząb bardzo ładny.
____________________
Ewa
bata 10:14, 05 wrz 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
trochę to trwało, ale w końcu z Waszą pomocą powstała rabata pod oknem od frontu

Danusia iedys napisała, że zygzak pod oknem nie jest zły, mam nadzieję że o taki chodziło ....

teraz szlifuję kanty w ogrodzie






tutaj ujęcie miłorzębu pod rantem dachu, nie wiem czy da w tym miejscu rade, sprawdziłam - śnieg spadający z dachu go ominie, nie wiem tylko czy deszcz mu skapnie


w kilku miejscach brakuje Żurawek, ale akurat brakło, muszę dokupić


i zaczynam pracę za rabaty z tyłu, za radą Danusi doszło do zmiany kształtu rabat, na razie myślę o takich rozmieszczeniach roślin - pomysły podpatrzone w realizacjach ogrodowiska, własnych pomysłów brak
za to pomysł Danusi z kulami bukszpanowymi i kocimiętka powalił mnie na kolana



kusi mnie, by do pasa rozplenić i rozchodnika wstawić na brzegu rabaty brzozy

i nie wiem co dać za pasem Żurawek z iglakami na pniu, tam zaczyna się taki pas ciemny i wilgotny, teraz rośnie tam turzyca ptasie łapki i kiepsko jej idzie

proszę o wszelkie sugestie

pozdrawiam i dziękuję

____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
Gardenarium 10:44, 05 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
bata napisał(a)
trochę to trwało, ale w końcu z Waszą pomocą powstała rabata pod oknem od frontu

Danusia iedys napisała, że zygzak pod oknem nie jest zły, mam nadzieję że o taki chodziło ....

teraz szlifuję kanty w ogrodzie





tutaj ujęcie miłorzębu pod rantem dachu, nie wiem czy da w tym miejscu rade, sprawdziłam - śnieg spadający z dachu go ominie, nie wiem tylko czy deszcz mu skapnie





Zygzak jest bardzo ładny i teraz pasuje do reszty. Tylko nie wiem czy hortensje nie urosną potem zbyt wielkie i nie położą się na turzyce. Będziesz musiała ciąc i podwiązywać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies