Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje czwarte dziecko

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje czwarte dziecko

Makusia 08:17, 27 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Pewnie Anula ma rację i jest za ciasno, ale efekt jest. Oko cieszy. Ja też z tych niecierpliwych- chciałabym, żeby już dobrze wyglądało, więc dosadzam i faktycznie już po miesiącu okazuje się, że trzeba znaleźć inne miejsce, bo busz, że jedynie maczetą da się przebić
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anbu 08:26, 27 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Witaj Będę podglądać działania ogrodowe
____________________
Ania Ogród Ani :)
bata 22:48, 10 sie 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
wstyd tak zaniedbać swój wątek, choć na ogrodowisku bywałam bardzo często w poszukiwaniu dalszych inspiracji
najpierw urlop, a potem poszerzanie rabat - jednak wyrywanie trawy na 15 metrach to nie takie przyjemne zajęcie jak plewienie - a tego też u mnie sporo, bo sąsiadów brak, za to działki pełne chwastów wrr....

rabata przy tarasie nabrała kolorów

teraz powoli dokładam kamyczki porozrzucane po pobliskich budowach

nie wiem czy mogę przyciąć teraz trzmielinki, by nabrały masy


poszerzona rabata z tyłu
za carex ornithopoda doszedł carex phoenix green


kostrzewa w pierwszym rzędzie, z tyłu odratowane żurawki palace purpule,musze dokupić 7 sztuk phoenix green by wypełnił lukę


od frontu pod oknem kuchennym stworzyłam kolejna rabatę - na razie miskanty zebrinus i hortensja vanille, dalej myślę i szukam inspiracji

rabata zostanie wydarta z trawy do końca chodnika, dzieci dały tylko tyle zrobić
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
bata 23:11, 10 sie 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
proszę Was o pomoc w aranżacji rabaty pod oknem kuchennym, na razie po głowie chodzą takie dwa pomysły


1 - rozchodnik okazały
2 - żurawka bordowa
a pod miskantami może hakonechloa


pomysł podpatrzony u Ana-art., jestem zauroczona jej aranżacją
1 - runianka
2 - funkie
3 - begonie
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
bata 23:21, 10 sie 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
mam dwa problemy

pierwszy to nornice - ryja wzdłuż rabat, na razie zakupiłam odstraszacze

drugi - pokładające się hortensje

coś tam starłam się podwiązać, nie wiem czemu u Was one tak pięknie stoją
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
_Martini_ 00:43, 11 sie 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
U mnie drugoroczne Vanilki leżą. Mam 5 sztuk pod oknem w jadalni. Strasznie się pokładły. Tez sie zastanawiam dlaczego. U dziewczyn widzę, że trzymają formę, choc czytałam ze one wlasnie mają tendencje do rozkładania. W przyszlym roku planuję dać im podpory (metalowe koła). W nogach vanilek dałam runiankę. Szczepki maciupkie pobrałam z kilkuletniej rosliny i teraz nabierają masy.

Ps. Teraz jeszcze widzę ze pod oknem też masz te hortensje i są sztywne. Ciekawe.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Filemon24 07:12, 11 sie 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
hortensje są młodziutkie i były nieodpowiednio cięte dlatego się pokładają na wiosnę przytnij je króciutko i na pewno nie będą się pokładać
____________________
kasia_c 07:42, 11 sie 2016

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Mi też się wydaje że młode i strasznie długie pędy puściły i nie wytrzymują pod ciężarem kwiatów. To chyba hortensja bukietowa więc jest silniejsza niż anabelle.
Ja mam u siebie VanillaFrise i też trochę się pokładają pod ciężarem kwiatów. Szczególnie po deszczu, wtedy kwiaty są pełne wody i jeszcze cięższe.
Limelight dużo mniej.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
bata 08:19, 11 sie 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
Filemon, pamiętam że pisałaś o swoich hortensjach, pamiętaj o mnie i przyjdź w trakcie wiosennego cięcia - wszelkie instrukcje mile widziane

Martini te pod oknem kuchennym ledwo co wsadzone i jeszcze bez kwiatów, boje się że zaraz tez się położą

Martini, Kasiu dziękuje za odwiedziny - macie może jakieś pomysły co do rabaty pod oknem kuchennym
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
Gardenarium 08:27, 11 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rabata pod oknem powinna mieć geometryczne kształty, jak reszta, wyokrąglenie źle wygląda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies