Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje czwarte dziecko

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje czwarte dziecko

Filemon24 09:30, 04 cze 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
zapomniałam podziękować za zaproszenie na kawę może sie kiedyś spotkamy
polecę ci jeszcze jedną hortensje, jak dla mnie to najpiękniejsza odmiana ze wszystkich bukietówek, prawdziwa królowa hehe ma największe kwiaty ze wszystkich odmian
zastanów się czy może nie pójść jednak w tą odmianę ?

magical moonlight u Szmitów w Pęchcinie mają piękne do kupienia, zakupiłam sobie 5 takich dużych i jedną mniejszą

Nie kupuj tylko na allegro hortensji, ja już dwa razy się nacięłam, sprzedawcy na allegro wysyłają zazwyczaj małe marne sadzonki , produkt nieadekwatny do ceny....
____________________
bata 10:02, 04 cze 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
Karol dziękuję za odwiedziny, berberys piękny ale posiada kolce, co przy dzieciach i przewrażliwionej matce nie idzie w parze
tak piszecie o tych tawułach, hmm...

na razie opcja jest taka, w tle sadzę dziś bluszcz, potem rozplenica i hortensje - dziękuję Filemon, mam teraz zagwozdkę - na dole pasmo bruner, Żurawek i znowu bruner, a potem spojrzymy na to i może wetkniemy jeszcze tawuły
Filemon jak wysiewasz rozplenicę, proszę o szybki kurs, od frontu mam stipę, tą tez zamierzam pozyskać w tym roku sama, bo za jedna płaciłam po 8 zł, a potrzebuję 12-14 sztuk
odnośnie hortensji rozumiem, że kupowałaś przez internet

a na kawę wpadaj zawsze, jestem na macierzyńskim
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
Filemon24 10:51, 04 cze 2016


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
wysiewanie rozplenicy to żadna filozofia dostałam nasionka od koleżanki wysiałam do doniczki w połowie lutego podlewałam potem jak miały po dwa listki popikowałam i teraz niedawno poszły na dwór do doniczek, jeszcze je szkółkuje hehe
dwa razy kupowałam na allegro i już więcej nie kupie nie ma opcji, mam 52 hortensje i praktcznie wszystkie kupione w różnych szkółkach
____________________
bata 11:53, 04 cze 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
Filemon o matko 52 hortensje, jak mogę znaleźć Twój ogród coby pooglądać
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
Efffa 14:38, 04 cze 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Beata, Filemon nie ma wątku niestety.

Ja Ci chyba nic nie doradzę bo ja patrzę tylko w jednym kierunku i wszędzie wsadzałabym carexy variegata , bukszpan i rh.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
MarekW 20:53, 04 cze 2016


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Bata w Olsztynie mieszka Ania Monteverde ona jest jak encyklopedia ogrodnicza i na pewno może pomóc. odszukaj jej wątek po nicku i kombinuj dalej będzie pięknie Pozdrawiam z drugiego końca Polski.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
bata 22:55, 04 cze 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
Marku dziękuję za odwiedziny i miłe słowa, za pomoc

Efffa a jednak możesz mi poradzić, myślę aby rabatę od frontu wyłożyć żwirkiem/kamyczkami



chciałabym kamyczki w kolorze białym, ale podobno może żółknąć, czy pod kamyczki powinnam podłożyć matę, ile średnio na m2 trzeba zakupić kamyczków
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
Efffa 23:14, 04 cze 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Beatka no więc tak:

teraz masz wyłozone korą? dobrze widzę? Czemu tam chcesz kamyczki?
Beatko jak kamyczki to nie białe tylko szare np granitowe?
Mnie np zachwyciła ta rabata, która jest powyzej.
A co do maty szmaty- wywaliłam ją 2 lata temu ale w tym roku się z nią przeprosiłam i mam znowu matę,nie nadążałam z chwastami, ja bym pod kamyki na pewno matę podłożyła.Tu na O. mata nie ma dobrych opini.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
bata 23:26, 04 cze 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 90
Ewelinko dzisiaj byłam u sąsiadów, oni maja kamyczki - a ja jak dziecko, teraz też chcę,
jeżeli mata to jak ją położyć teraz, tam jest sporo roślin, myślałam o białych kamyczkach bo mam biały dom z antracytowymi oknami, dachem oraz antracytową kostką
pielę te rabatę raz w tygodniu, przy kamyczkach gorzej się pieli? nie mam doświadczenia i porównania

dzisiaj spędziłam 5 godzin w ogrodzie, żurawki zmieniły miejsce na mniej słoneczne, pielenia mnóstwo wrr..., w tygodniu maja przyjść trawki, jak tylko posadzę zrobię nowe fotki
____________________
Beata - Ogród - moje czwarte dziecko
Efffa 23:32, 04 cze 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Wiem ,wiem, ze się zachce, wcale Ci sie nie dziwię, ale ja jednak bym Cie odciąneła od białych na rzecz szarych, no ale to Tobie sie musi podobać, białe faktycznie mogą zczarnieć albo zzielenić(ale słowa , chyba takie nie istnieją)
Co do plewienia, to ja zdecydowanie wolę plewić z kory, a nie mówie juz przy przesadzaniu jak wygladaja kamyki u mnie.
Jakie trawki zamówiłaś?
A matę ponacinaj, tam gdzie roslinki.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies