Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie ;)

ewfcia 14:14, 20 maj 2011

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Witajcie
Od jakiegoś czasu czytam namiętnie Ogrodowisko i muszę przyznać, że dawno nic mnie tak nie wchłonęło jak właśnie to forum. Tylu zgromadziło się tu ludzi z pasją, zamiłowaniem do roślin i chęcią tworzenia, że zaraziłam się w 100%, za co Wam bardzo serdecznie dziękuję . Już teraz wiem, że chciałabym na swoim małym ugorku stworzyć miejsce magiczne, pełne zieleni, zapachu kwiatów, w którym będzie można odpoczywać i cieszyć się życiem. Mam nadzieję, że wesprzecie mnie radą i doświadczeniem abym mogła spełnić swoje marzenie
Pozdrawiam
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
bogumila 14:15, 20 maj 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Czekaliśmy.....
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Lidka 14:34, 20 maj 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Dzień dobry Ewfciu.Oj pociągajace to miejsce...wszyscy tak wsiąkają.
Będzie Ci tu dobrze.Pokaż swoje miejsce na ziemi i opowiedz co Ci się marzy.
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
ell 17:03, 20 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Ja wsiąknęłam na dobre... nie wiem czy to dobrze, ale w tak krótkim czasie uzależniłam się od wszystkich tutejszych ogródków.
Pokazuj, bo jesteśmy bardzo ciekawi.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
ewfcia 00:54, 22 maj 2011

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Dobry wieczór
Dziecię śpi, mąż ogląda TV a ja w końcu mam chwilę aby przedstawić Wam nieco lepiej mój ugorek. Część I:





Jak widać ziemia tu nie jest najlepsza niestety, a mi się marzą hortensje, róże...
Na pierwszym zdjęciu widać skarpę, co prawda nie jest ona strasznie wysoka i w paru miejscach postaram się ją podnieść do poziomu trawnika ale i tak spędza mi sen z powiek. Nie wiem jak zrobić na niej nasadzenia aby to wszytko dobrze wyglądało. Tym bardziej ,że to właśnie na nią rozciąga się widok z tarasu. A zaraz za płotem stoi duży dom sąsiada (zapomniałam go nanieść na plan) na szczęście bez okien z tej strony. Trzecie zdjęcie to również widok z tarasu patrząc w lewą stronę a to białe to właśnie ściana domu sąsiada. A środkowe zdjęcie to mały kawałek ziemi przed domem. Zarówno z prawej strony jak i z lewej wymiary mają praktycznie te same i dlatego chciałabym zrobić aranżację po dwóch stronach takie same. Jak widzicie pracy mam sporo bo właściwie oprócz jałowców i warzywnika to tu jeszcze nic nie rośnie.
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
ewfcia 01:46, 22 maj 2011

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Jeśli jeszcze macie cierpliwość to chcę Wam pokazać wstępne plany zagospodarowania.


Nie mam zbytnich zdolności artystycznych ale może da się to ogarnąć i nie ukrywam, że liczę na Wasze uwagi i wskazówki . Następnym razem wkleję plany co do frontu, a tu to się dopiero zaczynają schodki... To na razie tyle, późna pora się zrobiła więc dobranoc
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
Gardenarium 21:44, 22 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witam Ewciu

Na pierwszą ocenę wydaje mi się, że ogród zimą będzie pusty. Tylko trzmieliny sa zimozielone, no i lawenda. Gatunki dobrane przez Ciebie wydają się zbyt małe docelowo. Potrzeba większych punktów skupiających uwagę, jakieś drzewo kuliste lub o czerwonych liściach. Coś iglastego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Michael 21:53, 22 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Ewo witaj wśród zielono zakręconych ludzi....
Danusia ma rację, z tego co tu przedstawiasz ogród zimą będzie smutny a przecież powinnaś się cieszyć nim przez 12-mc w roku ...
Większość nasadzeń masz z liściastej roślinności gubiących liście na zimę...
również proponuję rośliny zimozielone typu iglaki lub jakiś bukszpan
Wszystko zapowiada się bardzo interesująco więc czekam na rozwój wydarzeń w Twoim Rajskim ogrodzie ....
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
ewfcia 01:54, 24 maj 2011

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Witam szanownych Gości, jest mi niezmiernie miło Was powitać
Po przeczytaniu Waszych uwag zaczęłam się zastanawiać nad tym co napisaliście. Doszłam do wniosku, że chyba jestem dość powściągliwa w doborze większych roślin bojąc się, że duże rośliny stłumią i znacznie pomniejszą mój ogród. Pomimo,że oglądając Danusiu Twój ogród widzę, że wcale tak nie musi być, że większe rośliny umiejętnie poprowadzone i posadzone mogą stworzyć wspaniały przytulny klimat. Na marginesie dodam, że oczywiście jestem zakochana po samiuteńkie czubki uszu w Twoim ogrodzie i chciałabym stworzyć choć namiastkę takiego ogrodu u siebie. Powiedzcie mi proszę na rysunku z propozycją nasadzeń zostawiłam znak "?" w tym miejscu właśnie myślałam aby posadzić jakąś choinkę i obok niej iglaste, płożące np jałowce. Do tej pory patrzyłam na drzewka o wysokości do ok 4-6m i dość wąskim pokroju może świerk serbski pendula czy byłby to dobry wybór? Cały czas zastanawiam się w jaki sposób zagospodarować tę skarpę czy tuż przy jałowcach posadzić wyższe odmiany z gatunku a z przodu np niższe? Im bardziej o tym wszystkim myślę tym większy mam mętlik w głowie.
Pozdrawiam
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
ewfcia 10:41, 27 maj 2011

Dołączył: 20 maj 2011
Posty: 113
Przedstawiam do waszej oceny nową koncepcję rozplanowania. Tym razem front



Zaczynając od okna: cis formowany przed nim 3 kule bukszpanu następnie są posadzone w prostej linii niskie odmiany azalii japońskiej, pod płotem na cisy na patyku podsadzone kulkami z bukszpanu. Zastanawiam się czy między nie nie posadzić wzdłuż murka jeszcze paska azalii a może funki lub żurawki. Całość podsypana żwirem a przy azaliach korą.
Jak myślicie? Z miłą chęcią przeczytam wszelkie uwagi.
____________________
Problemy już na wstępie czyli brak konkretnego pomysłu* Marzenia Ewy o rajskim ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies