Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

eVka 14:18, 04 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)


Koty to nie wiem jak reagują bo nie mam ale z tymi moimi psami ciągle muszę mieć ich na względzie, co zrobić

Koty tylko na wszystko się wspinają i korę rozgrzebują a tak to luz,pieski to już inna bajka
____________________
Margerytka40 16:48, 04 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
effka napisał(a)

Koty tylko na wszystko się wspinają i korę rozgrzebują a tak to luz,pieski to już inna bajka


____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 17:01, 04 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Kochani mam zamęt w łepetynie ,znalazłam jeszcze takie coś i zgłupiałam. Donica jest z płukanego betonu i ma wymiar 149×90 ,wielka jest . Może nadawałaby się na fontannę? Tylko pompa z dyszą spieniającą by była potrzebna.Sama już nie wiem co bym bardziej chciała,ściankę czy taką misę-donicę ,buuuuu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
polinka 17:08, 04 lis 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Głosuję za pierwszą ścianą wodną
W Twoich rejonach Asiu, Renia ze smaragdowego ma coś takiego w nowoczesnym klimacie a tutaj na foum jeszcze Ola Leon.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Margerytka40 17:15, 04 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
polinka napisał(a)
Głosuję za pierwszą ścianą wodną
W Twoich rejonach Asiu, Renia ze smaragdowego ma coś takiego w nowoczesnym klimacie a tutaj na foum jeszcze Ola Leon.


Polinko ,za pierwszą czyli którą?Nawrzucałam tu tych inspirek i już się pogubiłam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
polinka 17:44, 04 lis 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Margerytka40 napisał(a)
Przez zimę mam zamiar doszkolić się w temacie budowy czegoś takiego, wszelkie informacje przyjmę z wdzięcznością, tylko muszą być tak jak dla blondynki
Interesuje mnie wszystko od podstaw. Chciałabym taki murek, ściankę z bloczków granitowych takich większych. Nie wiem nic na ten temat. Czy wystarczy takie bloczki połączyć tak jak mur z cegieł jakąś zaprawą(jaką?), czy trzeba jakieś zbrojenia?


To
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Wiolka5_7 17:51, 04 lis 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20760
Jestem za ścianką ,też mi się taka marzy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 17:59, 04 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
polinka napisał(a)


To


A ,no tak.
Reni ściankę miałam przyjemność widzieć w realu ,robi wrażenie . Moja jeśli się na nią zdecyduję byłaby skkromniejsza tzn niższa i mniej pierwszoplanowa.U Reni doskonale wpisuje się w jej elegancki ogród. Mój pewnie nigdy taki nie będzie i stąd trochę obaw jak to by wyglądało. Szary kamień chyba powinien złagodzić wygląd.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 18:01, 04 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Wiolka5_7 napisał(a)
Jestem za ścianką ,też mi się taka marzy


No to mam już dwa głosy ,właściwie trzy bo M też nie chce słyszeć o donicy . A miałby mniej roboty-nie rozumiem
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 18:20, 04 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Margerytka40 napisał(a)


No to mam już dwa głosy ,właściwie trzy bo M też nie chce słyszeć o donicy . A miałby mniej roboty-nie rozumiem


Może mu zależy na odgłosie spływającej wody?
W donicy efekt akustyczny byłby niesłyszalny.
Wszystko zależy od tego, czego oczekujecie od tego wodnego elementu.
Ścianka czy wanna (donica), przez swoje gabaryty, będzie się pchała na pierwszy plan i trzeba bardzo starannie zaplanować dla niej oprawę.

Rozrysuj to sobie na kartce. Gdzie to ma być i co będzie obok. Tylko nie rzut z góry, ale obraz w przestrzeni ogrodowej. To musi pasować do całości ogrodu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies