Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

anka_ 16:05, 03 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Fajny pomysł na wodę w ogrodzie. Ciekawa jestem jaki będzie efekt finalny. Kibicuję z całego serducha, bo woda w ogrodzie to skarb. Ale to przecież wiesz.

Margerytka40 napisał(a)
... psy by mi ciągle w czymś takim siedziały i przy okazji niszczyły roślinki w sąsiedztwie. Nie wiedzieć czemu mimo stałego dostępu do wody w miskach i tak częściej piją wodę ze starego oczka, ...
Nie wiem co w tym jest ale moje też tak mają. I koty też.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Margerytka40 17:23, 03 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
anka_ napisał(a)
Fajny pomysł na wodę w ogrodzie. Ciekawa jestem jaki będzie efekt finalny. Kibicuję z całego serducha, bo woda w ogrodzie to skarb. Ale to przecież wiesz.

Nie wiem co w tym jest ale moje też tak mają. I koty też.


Bardzo bym chciała tę ściankę, trudne wyzwanie dla nas i dość kosztowne niestety. Pewnie nie tak szybko uda się zrealizować to pragnienie, na razie zbieram informacje. Dziś pokazałam M co bym chciała żeby zrobił, nie powiedział niea to dobrze wróży.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 20:10, 03 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22319
Woda z kranu ma znikoma ilość bakterii. Podejrzewam, że zwierzaki lubią taką z naturalnych zbiorników ze względu na obecność w niej jakiś korzystnych mikroorganizów. Mój pies i kot namiętnie piją wodę z poidełka, w którym są pokryte glonami kamienie.
Na spełnienie marzeń warto czekać. Tym się różnią marzenia od zachcianek.
Pokaż te wonne kaliny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mala_Mi 20:13, 03 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Margerytka40 napisał(a)


Widziałam tego u Małej Mi, to chyba właśnie zwykły.

Red Sanset, zwykły wycięłam bo urósł do niebotycznych rozmiarów i zajął mi 1/4 ogrodu, który mały nie jest... na szczęście się pochorował .. więc i tak musiałam go się pozbyć
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Margerytka40 20:53, 03 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Woda z kranu ma znikoma ilość bakterii. Podejrzewam, że zwierzaki lubią taką z naturalnych zbiorników ze względu na obecność w niej jakiś korzystnych mikroorganizów. Mój pies i kot namiętnie piją wodę z poidełka, w którym są pokryte glonami kamienie.
Na spełnienie marzeń warto czekać. Tym się różnią marzenia od zachcianek.
Pokaż te wonne kaliny.


Pewnie masz rację z psiakami, coś w tym jest. Oj Haniu to ja tych marzeń mam całe 3000 male czekam cierpliwie, źle napisałam - cierpliwie pracuję na spełnienie tych marzeń
Kaliny szczerze się przyznam jeszcze w kartonie stoją, jutro mogę je cyknąć ale nie specjalnie coś widać bo badylki już bez liści, ale wypatrzyłam chyba już pąki kwiatowe. Czyżby przetrwały do wiosny?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:56, 03 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Mala_Mi napisał(a)

Red Sanset, zwykły wycięłam bo urósł do niebotycznych rozmiarów i zajął mi 1/4 ogrodu, który mały nie jest... na szczęście się pochorował .. więc i tak musiałam go się pozbyć


Dziękuję Aniu, myślę jeszcze nad tym klonem. Ile potrzeba mu miejsca? Chciałabym wcisnąć go przed świerki, jaką odległość zachować?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anabuko1 11:21, 04 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23676
Czytam o planach wody w ogrodzie.
Pomysł świtny!
ciekawa jestem co zdecydujesz .
Ja coś małego też planuję,,,kiedyś
pozdrawiam cieplutko
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Margerytka40 12:57, 04 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
anabuko1 napisał(a)
Czytam o planach wody w ogrodzie.
Pomysł świtny!
ciekawa jestem co zdecydujesz .
Ja coś małego też planuję,,,kiedyś
pozdrawiam cieplutko


Hmmm.. póki co robię rozeznanie w temacie. Na razie wymyśliliśmy, że wymurujemy najpierw zwykły mur i obłożymy go kamiennymi płytami. Zakładamy wymiar ok.1,5×2,0×0,80.Kombinujemy nad tym jak to uszczelnić, czy wmontować gotowy wkład czy wyłożyć specjalną folią. Do wiosny może uda się coś zaplanować
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mala_Mi 13:21, 04 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Margerytka40 napisał(a)


Dziękuję Aniu, myślę jeszcze nad tym klonem. Ile potrzeba mu miejsca? Chciałabym wcisnąć go przed świerki, jaką odległość zachować?


Odp. u siebie i chyba Cię nie pocieszyłam.. ale zawsze można przycinać, klony to znoszą dobrze
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Margerytka40 13:55, 04 lis 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Mala_Mi napisał(a)


Odp. u siebie i chyba Cię nie pocieszyłam.. ale zawsze można przycinać, klony to znoszą dobrze


Nooo, nie pocieszyłaś. Pomyśleć, że nawet 2szt chciałam tam wcisnąć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies